1

Temat: Czy grożą mi choroby reumatyczne, reumatyzm ?

Zauważyłam ostatnio że kolano uległo jakby małemu obrzękowi i zaczęło trochę pobolewać. Jest to bez przyczyny. Nie miałam żadnych urazów. Czasem po przebudzeniu miewam takie uczucie sztywności stawów. Wcześniej tego nie miałam. Czy mogą być to pierwsze zwiastuny reumatyzmu ?

2

Odp: Czy grożą mi choroby reumatyczne, reumatyzm ?

Choroby zwyrodnieniowe stawów to częsty problem, z którym zgłaszają się pacjenci ortopedyczni. Dużą częściej przypadłość tę zgłaszają kobiety. Choroba zwykle dotyka małe stawy. Obok zwykłej choroby zwyrodnieniowej, pojawia się również reumatoidalne zapalenie stawów. Schorzenia te wymagają różnicowania. Czynnikiem decydującym jest czas utrzymywania się porannej sztywności stawów. RZS występuje też częściej u młodszych osób. Jest to schorzenie autoimmunologiczne, związane z atakiem własnych przeciwciał. Postawienie diagnozy wymaga oznaczenia ich poziomu oraz badań radiologicznych. Aby rozwiać swoje wątpliwości powinna Pani skorzystać z pomocy lekarskiej.

3

Odp: Czy grożą mi choroby reumatyczne, reumatyzm ?

Jak mnie bolało kolano, szczególnie rano po przebudzeniu, to koleżanka mi poleciła masaż. Ale kompletnie nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Poszperałam trochę w internecie i na zdrowestawy.expert znalazłam artykuł na ten temat. Pisali że leczenie manualne czy jakoś tak jest najbardziej skuteczne, ale musi je wykonać specjalista i faktycznie po serii masaży mi przeszło

4

Odp: Czy grożą mi choroby reumatyczne, reumatyzm ?

Wiktoria75 napisał/a:

Jak mnie bolało kolano, szczególnie rano po przebudzeniu, to koleżanka mi poleciła masaż. Ale kompletnie nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Poszperałam trochę w internecie i na zdrowestawy.expert znalazłam artykuł na ten temat. Pisali że leczenie manualne czy jakoś tak jest najbardziej skuteczne, ale musi je wykonać specjalista i faktycznie po serii masaży mi przeszło

Też właśnie szukam czegoś na stawy muszę właśnie przeglądnąć ten portal zdrowestawy.expert i w końcu zająć się tym problemem ze stawami