1

Temat: Czy depilacja chemiczna jest bezpieczna?

Czy kremy do depilacji są tak na prawdę bezpieczne ? Używam stale od lat, raczej nic mnie nie podrażniło, ale czy jeśli używam tych kremów co tydzień ( zbliża się lato wink i to wiele lat z rzędu to niesie to jakieś niebezpieczeństwo ze sobą ?

2

Odp: Czy depilacja chemiczna jest bezpieczna?

Depilacja chemiczna to jedna z wygodniejszych metod pozbywania się niechcianego owłosienia. Nałożony na kilka minut krem skutecznie rozpuszcza i zmiękcza niechciane włoski. Po upływie tego czasu usuwa się je za pomocą dołączonej do preparatu szpatułki. Niestety, kremy do depilacji posiadają w swoim składzie wiele substancji drażniących. Nie nadają się one do depilacji delikatnych okolic intymnych oraz podrażnionej czy silnie opalonej skóry. Kremy do depilacji posiadają silnie zasadowe składniki, które mogą podrażniać skórę i wywoływać reakcje uczuleniowe. Stosując ten typ depilacji należy bezwzględnie przestrzegać zasad producenta. Niedopuszczalne jest pozostawianie kremu na skórze dłużej ponad zalecany czas oraz stosowanie preparatu w okolicach błon śluzowych. Nie istnieją ścisłe dane mówiące o szkodliwości kremów do depilacji stosowanych przewlekle. Należy jednak zawsze zachowywać ostrożność, nie zapominając, że mamy do czynienia z silnym środkiem chemicznym.

3

Odp: Czy depilacja chemiczna jest bezpieczna?

Skoro stosujesz tę metodę tak długo to proszę napisz jakieś firmy kosmetyki używasz? Ja się jeszcze nie spotkałam z dobrym kremem do depilacji. Zawsze zostają jakieś włoski sad I wróciłam do metody maszynki do golenia.

4

Odp: Czy depilacja chemiczna jest bezpieczna?

Każda cera jest inna i może inaczej reagować na konkretny kosmetyk. Przechodzą one jednak odpowiednie testy zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży, więc środków ewidentnie szkodliwych nie ma w sprzedaży. Warto jednak czasem zmienić krem, czy wręcz całą metodę depilacji - to może być ciekawe doświadczenie, możesz znaleźć coś skuteczniejszego w Twoim przypadku i dasz odpocząć skórze.

5

Odp: Czy depilacja chemiczna jest bezpieczna?

Ja także nie spotkałam się ze skutecznymi kremami do depilacji. Niby włoski sa delikatniejsze, ale ciężko tą szpatułką wszystkie zebrać. A jak zaczniesz za mocno pocierać szpatułką o skórę, to zedrzesz sobie naskórek i efekt tez nie jest zbyt ładny wizualnie. Najdokładniej i najszybciej wiadomo, maszynką. Minus znowu taki, że zabieg trzeba częściej powtarzać. Tym bardziej, jeśli ma się ciemne i twarde włoski.

6

Odp: Czy depilacja chemiczna jest bezpieczna?

Przed użyciem kremu do depilacji zawsze wykonuję próbę, czy mnie nie uczuli. Z żadnym kremem nie miałam jeszcze problemu, włoski bardzo miękną i bez problemu dają się usunąć. Czasami za szybko zacznę depilowąc skórę, gdy włoski nie sa jeszcze wystarczająco miękkie i musze z powrotem nakłądać krem i czekać. Ostatnio przerzuciłam sie na depilację, która daje dłuższy efekt, czyli plastry z woskiem albo pasta cukrowa. Tylko na takie zabiegi zawsze potrzeba czasu i wytrwałości smile

7

Odp: Czy depilacja chemiczna jest bezpieczna?

Po depilacji kremami zawsze warto używać tzw. preparatów ,,po depilacji", których zadaniem jest łagodzenie wszelkich podrażnień. Warto też regularnie stosować specjalne balsamy opóźniające wzrost włosków, a tym samym pozwalające na nieco rzadsze wykonywanie zabiegu. Osobiście do depilacji miejsc intymnych (nogi depiluję wyłącznie dobrym depilatorem elektrycznym) używam kremu ,,Veet", u mnie sprawdza się bardzo dobrze - nie wywołuje pieczenia, nie uczula, dobrze rozpuszcza włoski, jest dokładny. Niemniej przyznaję, że mam raczej mało wrażliwą skórę, jeśli więc po sprawdzeniu dochodzę do wniosku, że jeszcze nie działa, jak powinien, to bez obaw pozostawiam go na minutę czy dwie dłużej.

8 Ostatnio edytowany przez Dana3671 (2017-01-06 09:14:53)

Odp: Czy depilacja chemiczna jest bezpieczna?

Depilator Laserowy - http://nuviаlab.com Jestem zadowolona z zakupionego produktu. Efekty widać po kilku użyciach, ale muszą być regularne.

9

Odp: Czy depilacja chemiczna jest bezpieczna?

Ja niestety zawsze miałam ten problem, że po depilacji kremami od razy wyskakiwała mi na skórze wysypka, w efekcie czego ostatecznie podjęłam decyzję o depilacji laserowej. Zrobiłam ją w Łodzi w Laser Glamour   laserglamour.pl i mam teraz totalny spokój z goleniem itd.

10

Odp: Czy depilacja chemiczna jest bezpieczna?

Krem do depilacji wydaję się bardzo fajny rozwiązaniem!

Najlepsze atrakcje w salon kosmetyczny Poznań