1

Temat: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Czy kształt, twardość itd szczoteczki do zębów mają jakiekolwiek znaczenia dla mycie zębów ? Jakie są wasze doświadczenia ?

2

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Szczoteczka do mycia zębów to tylko z pozoru prostu wybór. Przy istniejącej na rynku mnogości rodzajów szczoteczek. nietrudno o zawrót głowy. Na początku warto zastanowić się nad wrażliwością swoich zębów. Jeśli przy jedzeniu gorących bądź zimnych pokarmów pojawia się ból, a nasze dziąsła czasem krwawią warto wybrać miękką szczoteczkę. Taki rodzaj szczoteczki polecany jest też dla osób z paradontozą oraz po zabiegu wybielania zębów.Większość osób potrzebuje szczoteczki średniej. Tylko nieliczni mogą korzystać ze szczoteczki o twardym włosiu. Najlepszy kształt szczoteczki to wycięcia w kształcie litery V. Droga szczoteczka nie zawsze gwarantuje najwyższą jakość. Kluczowe znaczenie ma technika oraz czas szczotkowania zębów.

3

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Ja stawiam na dobre, rekomendowane szczoteczki do zębów, choć przy wyborze wcale nie kieruję się ceną. Dla mnie znaczenie ma, aby szczoteczka umożliwiała dodatkowo czyszczenie języka i docierała do szczelin międzyzębowych - choć tu oczywiście wspomagam się dodatkowo nicią dentystyczną. Niestety twarde włosie kaleczy mi dziąsła, z kolei używając zbyt miękkiego mam wrażenie jakby zęby były niedomyte, dlatego korzystam z tych średnich. Kiedyś używałam szczoteczek elektrycznych, ale po sugestii mojej pani doktor, która stwierdziła, że mam zbyt miękkie dziąsła, bo są zbyt słabo wymasowane, z powrotem wróciłam do tradycyjnych - problem rzeczywiście znikł.

4

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Obojętne. Ja mam szczoteczkę elektryczną. Co ciekawe - max możliwości wyciągnęłam z niej dopiero wtedy, kiedy kupiłam pastę ajona, w koncentracie. To z lekka zaskakujące, ale po tym moje zęby wyglądały po myciu o wiele, wiele lepiej ;-)

5

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Ale jak to? Zmiana pasty dała jakiś tam efekt? Dziwne. Może zmieniłaś jakość mycia? Metodę szczotkowania? Jakoś średnio chce mi się wierzyć, że pasta do zębów miała tutaj większy wpływ.

6

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Wiem, że to brzmi trochę nie do wiary, ale to w 100% prawda. Najlepiej samodzielnie porównać - kup sobie ajonę i inną pastę do zębów, albo weź pastę rodziców. To jest od razu odczuwalne i widać naprawdę bardzo dużą różnicę, szczególnie w jakości mycia zębów.

7

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

No właśnie - nie do wiary. Wypróbuję ajonę samodzielnie tj. porównam sobie te pasty - jakoś mam dystans do takich sensacji, ale jeśli faktycznie okaże się, że różnica jest, to będę mile zaskoczony.

8

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Najlepiej samodzielnie to oceniać. Szczoteczka w każdym przypadku jest inna - nie ma reguły, że każda będzie dobra. A co do pasty - sam zauważysz różnicę.To dziwne, trochę zaskakujące, ale w 100% prawdziwe.

9

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Pastę mam. Fajnie się pieni - za pierwszym razem z przyzwyczajenia nałożyłem tyle co normalnej pasty na szczoteczkę i powstała cała masa piany ;-)
Na razie trudno mówić o jakichkolwiek efektach. Na nie trzeba będzie trochę poczekać.

10

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Zrób sobie zdjęcie teraz i za kilka tygodni, bo inaczej ciężko jest zauważyć różnicę. Po prostu Twoje zęby będą znacznie lepiej domyte.
Dla mnie również było to zaskakujące, bo niby pasta nie ma przecież właściwości wybielających. Ale jednak udało się...
I nie wierz kiedy ktoś ci będzie próbował wcisnąć jakąś sztuczną metodę wybielania. To kompletnie nic nie daje.

11

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Zdjęć robić sobie nie będę - uwierz mi, że jeśli pojawi się różnica, to na pewno sam ją zauważę.
Moje zęby dalekie są nawet od stanu przyzwoitego - wyglądają po prostu źle i dlatego czekam na szybkie zmiany.
Mam nadzieję, że po kilku tygodniach rzeczywiście będzie widać różnice...

12

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Jak chcesz, ale sama wiem po sobie, że efektu w ten sposób nie zauważysz. Podobnie miałam właśnie ja sama - widziałam dopiero po zdjęciach zmiany, bo trudno jest cokolwiek zauważyć, kiedy codziennie zaglądasz w lustro, nie sądzisz? Ale rób jak chcesz. Cieszę się, że chociaż symbolicznie mogłam ci pomóc. Powodzenia ;-)

13

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Najważniejsze, żeby szczoteczka nie podrażniała dziąseł, a pozostałe tematy nie są już aż tak istotne.
Istotniejsza jest pasta - u nas to ajona. W zasadzie to dopiero przy niej udało mi się przywrócić zębom całkowitą normalność, a wcale łatwe to nie było. ;/

14

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Nasze dziecko ma dosyć miękką szczoteczkę, dosyć często zmienianą, ale moim zdaniem większe znaczenie ma pasta.
Jak na razie jest to ajona, dziecku ona odpowiada, tym bardziej że tak śmiesznie się pieni ;-)
Nie zawiera fluoru i raczej nie będziemy jej zmieniać.

15

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Wszyscy ta sama pasta? Ale mogę wiedzieć czemu? Przecież w sklepach jest więcej past bez fluoru, czemu akurat tamta jest dobra?

16

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

No właśnie. Co w tej paście takiego wyjątkowego? Ja zawsze używałam Blend A Med albo Colgate. Warto zmieniać?

17

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Też mnie ciekawi ta pasta... jest dostępna w sklepach?

18

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

szczoteczka powinna być jak najbardziej miękka. Osad nazębny ma konsystencję mniej więcej taką jak budyń i spokojnie można go ściągnąć gęstą i miękką szczoteczką. Jeżeli szczoteczka manualna to moim zdaniem curaprox nie ma sobie równych

Profilaktyka chorób jamy ustnej sklep http://spadental.pl

19

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Czy warto zmienić na ajonę? Tak, warto, z kilku względów. Przede wszystkim ta pasta nie zawiera fluoru, zabezpiecza przed krwawieniem i paradontozą. U mnie problem paradontozy był rodzinny, ale nie zamierzałam na niego czekać. Zadziałałam wcześniej i jak na razie wszystko idzie we właściwym kierunku. Oby tylko było tak dalej - to dopiero czas pokaże.

20

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Moim zdaniem miękką, sama z takiej korzystam i nie mam żadnych problemów z zębami, czy dziąsłami. Niestety, ale twarda szczoteczka może mieć faktycznie kiepski wpływ, przede wszystkim na dziąsła.
No i szczególnie starajcie się nie zapominać o częstych zmianach. Ta sama szczoteczka na długo, to kiepski pomysł.

21

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Ja wolę miękkie szczoteczki, nie podrażniają moich dziąseł które są bardzo wrażliwe. Obecnie używam szczoteczki Oral-B
vm24.pl/pl/c/Szczoteczki-Oral-B-plus-Gratis-5-past-Blend-a-Med/650 świetna sprawa. Tradycyjna szczoteczka jest o wile słabsza

22

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Ile można spamować tym samym? Wystarczy szczoteczka miękka - sprawdzi się w przypadku większości osób, przy czym jednak trzeba umieć nią myć, bo rzeczywiście tylko wtedy na zębach będzie widać efekt. Kiepskie mycie tutaj kompletnie niczego nie da.

23

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Myję zwykłą szczoteczką przez całe życie. Od 5 lat cały czas pasta ajona, nie mam z zębami jakichkolwiek problemów.
Wystarczy zwykła szczoteczka, ale systematycznie i rozsądnie stosowana, a zęby będą ok. Szczoteczki elektrycznej nie potrzebujecie.

24

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Również mamy u siebie ajonę, nie ma żadnych problemów, wszystko działa tak jak powinno.
I rzeczywiście warto rezygnować z fluoru - u nas ta zmiana dała wyłącznie pozytywy - nie mamy żadnych problemów z naszymi zębami.

25

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

kształt, włókna i budowa szczoteczki ma olbrzymie znaczenie smile często przy szczotkowaniu pojawia się krew, a powodem tego zazwyczaj jest zbyt twarde włókno włosów szczoteczki.... dlatego jej odpowiedni dobór jest bardzo ważny smile a tak przy okazji, wiecie, że średnio szczotkujemy zęby niespełna minutę choć powinniśmy conajmniej 2-3 ? mimo tego, że wydaje nam się, że aż tyle to robimy to i tak krócej szczotkujemy wink

Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: „Na którejś z nich jest moja róża...”.

26

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

A ja o ajonie przeczytałam kilka lat temu i od tego czasu z niej korzystam. Przyznam, że stało się to przypadkiem, ale akurat wyszło z pożytkiem dla nas samych.
Przede wszystkim dzięki temu w końcu przywróciłam moim zębom normalność. Już nie pamiętam kiedy po raz ostatni bolały mnie zęby, a tym bardziej dziąsła ;-)

27

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Dokładnie, miękka szczoteczka + pasta ajona i problem mamy z głowy - u nas nawet najmłodsi mają to samo zestawienie, mieli je od początku mycia, przyzwyczailiśmy je do tego, ale również mamy nagrodę, bo zęby wyglądają po prostu rewelacyjnie ;-0

28

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Oczywiście, że twardość włosia w szczoteczce ma znaczenie smile Można sobie po prostu pokaleczyć dziąsła zbyt twardym włosiem i spowodować np. stany zapalne.

Chyba najlepsze są szczoteczki elektryczne. Używam już kilka lat, czasami wracam do manulanej wersji, ale odkąd mam elektryczną czuje się komfortowo, jeśli chodzi o właściwą higienę jamy ustnej.

29

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Oczywiście, że twardość włosia w szczoteczce ma znaczenie smile Można sobie po prostu pokaleczyć dziąsła zbyt twardym włosiem i spowodować np. stany zapalne.

Chyba najlepsze są szczoteczki elektryczne. Używam już kilka lat, czasami wracam do manulanej wersji, ale odkąd mam elektryczną czuje się komfortowo, jeśli chodzi o właściwą higienę jamy ustnej.

30

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Miękka, zmieniana co kilka miesięcy, aby tylko zęby były myte systematycznie. W zasadzie nic poza tym, nie ma tutaj znaczenia. To głównie od was zależy, jakie będą efekty.
Mycie zębów nie wymaga cudów, tylko metody wymiatania i odpowiedniego szczotkowania. I to wszystko.

31

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Oczywiście, że miękka, tak żeby nie podrażnić dziąseł - w ten sposób powinny one diametralnie powrócić do zdrowia. Nie twierdze, że od razu będzie idealnie, bo wymagany jest tutaj czas, ale ten czas na pewno przyjdzie!

32

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Ja też wbieram miękką. Kiedyś brałam średnie, bo nie zużywały się tak szybko, ale to złe podejście - i tak powinno się szczoteczkę zmieniać jak najczęściej, a miękka nie podraznia dziąseł.

33

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Miękką, klasyczną. W naszym przypadku sprawdziła się doskonale, nie stworzyła żadnych problemów. W zasadzie to dzięki temu nasze zęby wyglądają aktualnie tak ładnie, a zresztą - od dawna nie miałam ubytków.

34

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Od zawsze używałam medium, czyli średnią. Do tego z tyłu można nią czyścić język, co bardzo pomaga w orzeźwieniu jamy ustnej.

35

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Klasyczna, optymalnie miękka, albo średniotwarda. Pasta ajona bez fluoru, najważniejsza systematyczność. I to w zasadzie wystarczy dla utrzymania zębów w zdrowiu. Bez żadnych zabiegów, ani cudownych środków. Udaje się nam to w ten sposób realizować już od bardzo dawna.

36

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Moja zaufana dentystka poleciła mi markę PARO w kategorii szczoteczki manualnej i faktycznie bezpiecznej pasty do zębów, która nie zawiera w sobie szkodliwych, pobudzających wytwarzanie piany składników. Miałam problem z szybkim powstawaniem kamienia nazębnego. Dużo wydawałam w gabinetach stomatologicznych, żeby jako tako wyglądać.

37

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Pasta ajona, wybielanie, systematyczność i powinno być ok. Szczoteczka powinna być miękka. Jeśli w taki sposób do tego podejdziecie to żadne problemy nie powinny się pojawiać.

38

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

U mnie od lat klasyczna, miękka szczoteczka, ale w połączeniu z ajoną w żelu daje to fajny efekt. U mnie zmiana przyszła po czasie, ale widać było przynajmniej że to co robię, coś zmienia. Wiadomo  jednak, że zęby z dnia na dzień na pewno idealne się nie zrobią.

39

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Normalną, miękką. Większe znaczenie ma tutaj zdecydowanie systematyczna pielęgnacja. Wcale nie jest tak, że zęby będą idealnie zdrowe z dnia na dzień. Chcecie poważniejszych zmian, to musicie również poważnie do tego tematu podejść. U mnie to wszystko wymagało czasu, jednak docelowo udało się uzyskać dokładnie to, czego chciałam. Z wyglądu zębów jestem bardziej niż zadowolona.

40

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Wybór szczoteczki zależy konkretnie od naszych zębów. Ja stosuję średniotwardą, twarda nie nadaje się do wrażliwych zębów, a miękka jest po prostu zbyt słaba.

41

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Niech będzie zwyczajna, miękka i starajcie się zmieniać ją co kilka miesięcy. Dzięki temu na pewno zęby w zdrowiu utrzymacie. Tylko nie oczekujcie cudów - zanim zęby powrócą do normalności musi trochę minąć, jednak docelowo zmiana powinna być zdecydowana - od razu nic z tego nie wyjdzie. kwestia czasu.

42

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

I turned honored to receive a phone call from my pal quickly he seen the fundamental hints shared on the website. Exploring your blog post article is indeed a remarkable experience. Many thanks for taking into consideration readers much like me, and I want on your behalf the very best of acompclishment for a professional in this subject.

43

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

I turned honored to receive a phone call from my pal quickly he seen the fundamental hints shared on the website. Exploring your blog post article is indeed a remarkable experience. Many thanks for taking into consideration readers much like me, and I want on your behalf the very best of acompclishment for a professional in this subject.

44

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

I turned honored to receive a phone call from my pal quickly he seen the fundamental hints shared on the website. Exploring your blog post article is indeed a remarkable experience. Many thanks for taking into consideration readers much like me, and I want on your behalf the very best of acompclishment for a professional in this subject.

45

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Greetings, Th7;#&e821ers no doubt that your blog could possibly be having internet browser compatibility issues. Whenever I look at your web site in Safari, it looks fine however, when opening in IE, it has some overlapping issues. I simply wanted to give you a quick heads up! Aside from that, great blog!

46 Ostatnio edytowany przez madziaO (2016-05-12 10:00:24)

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Miękkość się dostosowuje do swoich zębów, bardziej się liczą się tu umiejętności szczotkowania niż sama szczotka.
Przy niej można jednak zwrócić uwagę by była ona biodegradowalna np. bambusowa przysłużymy się tak środowisku.
Takie jak na http://ecobamboo.pl/

47 Ostatnio edytowany przez japano (2017-03-15 10:42:05)

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Wydaje mi się, że nawet prosta szczoteczka elektryczna to dobry wybór- myje dokładniej i jest poręczna. Warto jednak wybrać jakiegoś znanego producenta jak np. https://denthelp.pl/panasonic bo chińszczyzna z dyskontów rozpada się po kilku tygodniach użytkowania.

48

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Ja nie moge sie przekonac do tych elektrycznych, wole tradycyjne

49

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Chodzi o podstawy, dobre szczotkowanie, odpowiednią pastę, to właśnie w taki sposób doprowadza się zęby do normalności.
Kwestia taka, jakie macie oczekiwania - dojście do czegoś normalnego musi trwać, niczego natychmiast nie zrobicie, ale z czasem wszystko jest do zrealizowania.

50

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

ja korzystam z elektrycznej brauna - od kiedy ja stosuje w ogole nie mam kamienia na zebach smile

51

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Używasz systematycznie ajony i jest w porządku. Szczoteczka miękka, zwyczajna, często zmieniana.
Na szczoteczkę nakładasz dosłownie kropelkę pasty i działasz.
Normalność w zębach nie wymaga cudów.

52 Ostatnio edytowany przez rotiko (2016-11-08 14:15:42)

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Obecnie jest naprawdę w czym wybierać. Moim zdaniem najlepsza jest szczoteczka soniczna Co prawda jest bardzo intensywna, ale zapewnia o wiele większą skuteczność niż zwyczajna elektryczna lub manualna.

53

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Normalnie wystarczy ajona bez fluoru i na bank będzie lepiej. Po prostu rozsądnie i z głową działajcie, a wtedy korzyści na pewno będą zauważalne. U mnie nad dojściem do zdecydowanej zmiany trzeba się było mocno napracować, ale przynajmniej w tym momencie nie mamy z tymi zębami żadnych problemów. Wygląda to w porządku.

54

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Ja polecam szczoteczkę soniczną, naprawdę super i dokładnie czyści, jestem bardzo zadowolona, a mam ją dopiero od stycznia!:) Zamawiałam na stronie superusmiech.pl w naprawdę fajnej cenie smile

55 Ostatnio edytowany przez Joanka (2017-05-11 17:55:53)

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Ja zdecydowanie polecam szczoteczkę elektryczną. Jest dużo lepsza niż tradycyjna. Ja używam Oral-B Pro 790. Teraz można kupić ją w promocji 1+1 gratis smile szczoteczki-do-zebow.opinie-ranking.pl/ … ction.html. To jest podstawowy model z funkcją odmierzania czasu szczotkowania.

Joanka

56

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Jak dla mnie najlepsza soniczna tak jak toś wyżej pisał. Faktycznie jest dużo droższa ale można też kupić w dobrej cenie. Znalazłem dość tanie na estetic-dent-sklep.pl  Lepiej wydać na to co pomoże naszym zębom niż później płacić dentyście.

57

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Fixsu napisał/a:

Jak dla mnie najlepsza soniczna tak jak toś wyżej pisał. Faktycznie jest dużo droższa ale można też kupić w dobrej cenie. Znalazłem dość tanie na estetic-dent-sklep.pl  Lepiej wydać na to co pomoże naszym zębom niż później płacić dentyście.

Dobrze napisane, ja też z  estetic-dent-sklep.pl kupiłam soniczną szczoteczką i jest to dużo lepsza opcja niż szczoteczka manualna. Zęby dokładnie umyte, szczoteczka robi mnóstwo ruchów na minutę.

58 Ostatnio edytowany przez Anula91 (2018-12-04 23:40:27)

Odp: Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać ?

Zdecydowanie polecam szczoteczkę elektryczną. Przede-wszystkim jest wygodniejsza i lepiej czyści niż te zwykłe, tradycyjne szczoteczki. Ja mam model: Smilesonic EX Jest świetna! Do tej pory utrzymuje sie na pierwszym miejscu w rankingach. Sprawdź sobie tez inne modele: https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl