1 2011-12-22 12:24:58

Temat: Jak wygląda prawidłowa miesiączkowa wydzielina pochwowa?

Z tego co przeczytałam kiedyś wydzielina prawidłowa nie powinna zawierać żadnych skrzepów, niedobrze też, gdy pojawia się w niej jasna krew. Niestety u mnie krew jest taka nie zawsze całkiem ciemna, i trochę mnie to martwi. Ale mój ginekolog zupełnie to zbagatelizował i powiedział, ze widać taka moja uroda. Czy ma rację ? Czy powinnam się przejmować ?

2 2012-02-26 17:16:05

Odp: Jak wygląda prawidłowa miesiączkowa wydzielina pochwowa?

W czasie menstruacji kobieta traci średnio około 100 ml krwi. Objętość ta wydalana jest podczas 4-5 dni, przy czym ostatnie dni miesiączki cechuje zwykle mniejsza intensywność krwawienia. Różnice czasowe oraz w ilości wydalanej krwi są zwykle wariantami normy. Należy jednak pamiętać, że obfite krwawienia miesiączkowe to najczęstsza przyczyna niedokrwistości u kobiet w wieku rozrodczym. Wskazana jest wtedy doustna suplementacja żelazem oraz zwiększenie jego ilości w codziennej diecie. To prawda, że krew menstruacyjna z reguły nie powinna zawierać domieszek skrzepów. Dzieje się tak dlatego, że podczas menstruacji zostaje obniżona ilość enzymu odpowiedzialnego za krzepnięcie- plazminy. Pojedyncze skrzepy obserwowane sporadycznie nie są jednak powodem do niepokoju. Żywa, jasnoczerwona krew może natomiast świadczyć o uszkodzeniach mechanicznych dróg rodnych, zakażeniach lub chorobach przenoszonych drogą płciową. Kolor krwi jest jednak odczuciem subiektywnym, dlatego przy braku innych objawów i wykluczeniu innych przyczyn u ginekologa, zazwyczaj nie ma powodów do niepokoju.

3 2012-09-29 14:41:15

Odp: Jak wygląda prawidłowa miesiączkowa wydzielina pochwowa?

U mnie każda miesiączka wygląda inaczej. Raz jest obfita, a kolejnym razem skąpa. Miewam skrzepy i  nawet bardzo bordowy kolor krwi, ale również jasna krem pojawia się podczas menstruacji. Również informowałam o tym mojego ginekologa, ale twierdzi, że nie powinnam się tym martwić. Jestem pod jego stałą kontrolą i mam robione regularnie różne badania, więc póki co jestem spokojna.

4 2014-10-19 22:39:53

Odp: Jak wygląda prawidłowa miesiączkowa wydzielina pochwowa?

Ja dzisiaj dostalam swojego pierwszego okresu, mam 14 lat.
Martwi mnie jednak to,że krew jest bardzo ciemna bordowa nawet powiedzialabym lekko wpadajaca w brąz hmm
Czy to o czyms swiadczy? Bardzo mnie to martwi