1

Temat: Walka z bólem

Wszędzie naokoło dużo jest reklam zachwalających bezpiecznie niby środki przeciwbólowe różnej maści dostępne bez recepty. Czy rzeczywiście można je bezpiecznie stosować w każdym rodzaju bólu i w każdej sytuacji ? Czy jednak mają jakieś skutki uboczne ?

2

Odp: Walka z bólem

Preparaty przeciwbólowe są dziś ogólnodostępne. Możemy kupić je nie tylko w aptece, ale również w sklepie spożywczym czy na stacji benzynowej. Nie oznacza to wbrew pozorom, że są to środki bezpieczne w każdej sytuacji. Sprzedawany w dużych ilościach paracetamol uznawany jest za najbezpieczniejszy środek przeciwbólowy. Tymczasem stosowanie paracetamolu zwłaszcza w dużych dawkach, wpływa negatywnie na wątrobę. Jest ona szczególnie narażona u osób spożywających alkohol lub mających już problemy z wątrobą. Inne leki przeciwbólowe, jak ibuprofen lub stosowany w bólach kostno-stawowych meloksikam, posiadają jeszcze więcej działań niepożądanych. Upośledzają one ochronną barierę śluzową żołądka, wpływając na rozwój jego zapaleń, nadżerek, a w konsekwencji wrzodów. Mogą powodować uszkodzenia nerek, zwłaszcza u osób o ich obniżonej wydolności. Leki te mogą również interagować ze stosowanymi preparatami na receptę, obniżając lub nasilając ich działanie. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku leków zmniejszających krzepliwość krwi, jak acenokumarol czy warfaryna.

3

Odp: Walka z bólem

na stronie www.nakosci.pl poczytaj

4

Odp: Walka z bólem

U mojej mamy pomogło picie naturalnego soku, którego główną podstawą jest wyciąg z jagody acai. Może "Jeninella"spróbujesz tego? Te jagody posiadają właściwości przeciwzapalne dzięki czemu w znacznym stopniu potrafią załagodzić bóle narządów ruchu, w tym ból spowodowany stanami zapalnymi stawów. U mamy już po tygodniu włączenia soku do codziennej diety nastąpiła poprawa...

5

Odp: Walka z bólem

Hej "ol-ga" smile Wiesz, bo ja słyszałam o tych sokach, ale nie do końca chciało mi się wierzyć, ze one naprawdę działają... Ja jestem dość sceptycznie nastawiona do takich wynalazków, chociaż patrząc na to jak mój ojciec się męczy z tymi bólami stawów, to jestem skłonna nawet tego spróbować... Możesz mi napisać coś więcej o sokach, które pomogły Twojej mamie? Gdzie je zamawiacie? Z tego co wiem to jest to dość drogie...:(

6 Ostatnio edytowany przez ol-ga (2012-05-16 12:46:27)

Odp: Walka z bólem

pancia napisał/a:

Hej "ol-ga" smile Wiesz, bo ja słyszałam o tych sokach, ale nie do końca chciało mi się wierzyć, ze one naprawdę działają... Ja jestem dość sceptycznie nastawiona do takich wynalazków, chociaż patrząc na to jak mój ojciec się męczy z tymi bólami stawów, to jestem skłonna nawet tego spróbować... Możesz mi napisać coś więcej o sokach, które pomogły Twojej mamie? Gdzie je zamawiacie? Z tego co wiem to jest to dość drogie...:(

To soki Monavie, mama konkretnie pije Monavie Activ. Sok jest w pełni naturalny, nie zawiera żadnych wzmacniaczy smaku, sztucznych barwników czy substancji słodzących, za to ma mnóstwo przeciwutleniaczy, jak polifenole oraz witamina C, które chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników smile W jego skład oprócz acai wchodzi jeszcze 18 innych owoców (acerola, jabłko, banan, borówka czarna, jeżyna, borówka amerykańska, wiśnia, żurawina, jagoda czarnego bzu, winogrona, kiwi, liczi, passiflora, gruszka, ananas, granat, suszona śliwka i wilcza jagoda), które razem dają witaminową bombę smile A jeżeli chodzi o zakup to zamawiamy przez internet, u jednego z niezależnych dystrybutorów na napojzdrowia.pl

7

Odp: Walka z bólem

Na bóle najlepszy jest rezonator biofotonowy, jest nieinwazyjny, więc nie niszczy wątroby, nic nie trzeba łykać, pić, miałam problemy z przwlekłymi bólami stawów, ale odkad używam rezonatora bóle stały się dużo mniejsze, im dłużej używam tym większa poprawę widzę, więc warto się w taki zaopatrzeć.

8

Odp: Walka z bólem

Czy i Ty masz już dosyć ciągłych kolejek do lekarza, odległych terminów wizyt, odsyłania od drzwi do drzwi? Jeśli tak to koniecznie powinieneś zobaczyć co możesz zyskać mając prywatną, abonamentową Opiekę Medyczną SIGNUM. Już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie IGNUM daje niezawodny I szybki dostęp do profesjonalnej i skutecznej procedury leczenia CHORY >>> ZDROWY obejmującej kompleksową opiekę medyczną przez cały cykl leczenia. Od podstawowych konsultacji lekarskich do zabiegów chirurgii jednego dnia czy rehabilitację. Wszystko to z dostępem przez telefon dzięki Infolinii Medycznej czynnej 24 h na dobę, w ponad 850 najlepszych placówkach medycznych w całym kraju. To naprawdę wyjątkowe rozwiązanie w zakresie ochrony zdrowia, jeśli chcesz poznać szczegóły, daj znać, wyślę Ci pełną ofertę, zobaczysz jakie są pakiety i ile to kosztuje. Napisz: monika.szwiec7@wp.pl

9

Odp: Walka z bólem

Kamila piszesz, ze miałaś problemy z bólem stawów i jak sobie z nim poradziłaś? Ja ze sklepu newageclinic.pl zamówiłam sobie suplement diety taki jak Kolamina 1000 +D3, bo sie w internecie naczytałam, ze jest pomocny przez te bóle stawów ja już spac nawet nie moge budze sie w nocy przez bol niby robiono mi badania, ale lekarze nie wiedza co jest... macie jakies porady dla mnie? sad

10

Odp: Walka z bólem

zapraszam na darmowy seans terapeutyczny - youtube -LECZNICZY FILM( darmowy seans terapeutyczny) pustka jest pełnią // Edward metodagayalama

11

Odp: Walka z bólem

Najbezpieczniejsze jest to co od natury - w miarę możliwości lepiej stosować tradycyjne metody leczenia, zamiast przyjmować chemię z apteki.
Są też gotowe suplementy diety oparte na wysokiej jakości naturalnych składnikach, choć droższe to przebadane, bezpieczne i skuteczne - np. cała linia produktów "NO DOL".

12

Odp: Walka z bólem

Słyszałam coś o diecie przeciwbólowej

13

Odp: Walka z bólem

Aha, wiadomo że nie chodzi o to, że coś zjemy i przestanie boleć. Ale dobór produktów do swojego stanu zdrowia, sprawdzanie co szkodzi, a co pomaga itd.

14

Odp: Walka z bólem

Mi na mocny ból czy to pleców, czy głowy, czy zęba zwykle pomaga gardan. Skutków ubcznych nie zaobserwowałam, ale też nie łykam tabletek jak cukerków, tylko kiedy rzeczywiście czuję mocny ból.

15

Odp: Walka z bólem

Dużo zależy też o jakim bólu mówimy, bo mnie bolały łydki i okazało się, że to problemy z krążeniem, więc wprowadziłam do swojego harmonogramu dnia więcej ruchu i czasem łykam tabletki maxi3vena, więc to pomogło mi wybrać z bólem.