Temat: Nabłonki płaskie, okrągłe pojedyncze oraz bakterie w moczu...

Witam smile Jestem w 9 tygodniu ciąży smile Ostatnio robiłam pierwsze badania moczu i krwi. Badania z krwi wyszły dobre lecz w moczu wykryto u mnie pojedyncze nabłonki płaskie i okrągłe oraz bakterie w moczu... Wizytę u lekarza mam 12.04 lecz nie daje mi to spokoju i chciałabym wiedzieć jakie leczenie może w moim przypadku zastosować lekarz i czy nie zagraża to ciąży.??

2

Odp: Nabłonki płaskie, okrągłe pojedyncze oraz bakterie w moczu...

Hej też miałam taki problem i u mnie wyszło ,że mam zakażenie dróg moczowych. Generalnie nabłonki płaskie w moczu w dużej ilości występują w stanie podrażnienia i zakażenia dróg moczowych. Myślę ,że lekarz będzie wiedział najlepiej jak się pozbyć tego zakażenia. Ja dostałam jakieś tabletki , ale niestety nie pamiętam juz co bo to było kilka lat temu. Ale pomogło i dzidzi nic się nie stało. Także marsz  do lekarza i nie martw się !

3

Odp: Nabłonki płaskie, okrągłe pojedyncze oraz bakterie w moczu...

Pojedyncze nabłonki płaskie występują praktycznie w każdym badaniu moczu. Liczne nabłonki mogą ewentualnie o czymś świadczyć natomiast same w sobie nie sa żadnym zagrożenie. Bakterii oczywiście być nie powinno, ale zakażenia dróg moczowych sa bardzo czeste u kobiet w ciaży. Ogólnie ze względu na budowę cewki moczowej kobiety dużo częściej cierpią na stany zapalne dróg moczowych. Zdarza sie również bezobjawowy bakteriomocz. W ciaży raczej sie go leczy aby uniknąć zakażenia dróg rodnych których ujście jest bardzo blisko cewki moczowej. W późniejszym etapie ciąży warto pamiętać aby przed oddaniem moczu do pojemniczka zabezpieczyć drogi rodne np. gazikiem. Żeby wydzielina z dróg rodnych nie dostała sie do próbki moczu bo wyjdą nam nie prawdziwe wyniki.