1

Temat: Pryszcze na glowie

Otoz 3 miesiace temu pojawily mi 2,3 pryszcze na glowie. Po treningu na silowni bylem zbyt zmeczony aby umyc wlosy wiec usnalem jak niemowlak. Myslalem ze nic sie nie stanie, ale mylilem sie. Nie chcacy rozdrapalem jeden z pryszczy i w ciagu 2ch dni pojawily sie nastepne. Wczesniej mialem problemy z przetluszczajacymi sie wlosami. Uzywalem roznych szamponow przeciwupiezowych, z cynkiem itd ale nic nie dziala, do tego, co zauwazylem, od dluzszego czasu mam sucha skore glowy ktora ciagle mnie swedzi. Na jednym z forow wyczytalem o terapii z olejem kokosowym i olejkiem z drzewa herbacianego, zrobilem tak jak bylo napisane, i na nastepny dzien troche jakby bylo lepiej, ale znowu treningi itd. Zaczalem rowniez suplementowac sie cynkiem, moj trener polecil mi go, bo mozliwe ze mam niedobory i stad te problemy rowniez.  Myje 2 razy dziennie glowe, wiem, ze to czesto, ale przy moim trybie zycia i pracy inaczej sie nie da. Czy moglibyscie cos polecic? Nie ukrywam, ze chcialbym jak najszybciej sie z tym uporac, bo jest to strasznie denerwujace. Dodatkowo tradzik zaczal mi sie pojawiac rowniez na twarzy, mimo, ze naprawde dbam o higiene osobista.

2

Odp: Pryszcze na glowie

trodzik nie pojawia sie od niedbania o higiene osobista. moze zalezec od zaburzeń hormonalnych i innych. podsycają go używki. stres, czy też niewłasciwa dieta. jezeli zaczyna byc to dla Ciebie niepokojące i nasila sie to najlepiej gdybys udał sie do dermatologa

3

Odp: Pryszcze na glowie

Zachęcam o zadbania o swoją dietę. Przede wszystkim dużo warzyw zielonych, orzechy (wcześniej namoczone), kasze, zdrowe tłuszcze i dużo wody smile