1 2017-11-20 12:58:09

Temat: Implanty słuchowe firmy Cochlear: Jakie są Wasze opinie?

Tydzień temu zostałam zakwalifikowana do zabiegu wszczepienia implantu ślimakowego ze względu na mój obustronny głęboki niedosłuch.
Szukając więcej informacji w internecie natknęłam się na implanty słuchowe firmy Cochlear.

Czy ktoś z Was ich używa lub może powiedzieć coś więcej na ich temat??
Jestem ciekawa Waszych opinii.

2 2017-11-26 23:24:00

Odp: Implanty słuchowe firmy Cochlear: Jakie są Wasze opinie?

Witam smile
mój brat ma wszczepiony implant ślimakowy firmy Cochlear od czterech lat. Ma głęboki niedosłuch na jednym uchu i przez pogorszenie jego stanu zdecydował się na wszczepienie implantu. Jest zadowolony z decyzji i dobrze mu się nosi implanta. Firma Cochlear jest jedna z największych producentów tego typu implantów i bardzo renomowana, więc sadze ze wybór jest dobry. Lekarz bracie przed wszczepieniem doradził otóż model tej firmy i brat jest z wyborem szczęśliwy.

3 2017-12-07 15:42:16

No właśnie ostatnio często słyszę o tej firmie, dlatego pytam

4 2017-12-07 15:45:08

Moja ostatnia odpowiedź źle się wysłała więc spróbuję drugi raz smile A jak to wygląda, jesli chodzi o niezawodność? Wiesz cos na ten temat, czy Twój brat ma jakieś problemy z procesorem? Gdzie był implantowany?

5 2017-12-14 22:51:53

Nie ma sprawy smile do tej pory brat jeszcze nie miał problemów z procesorem a implant już jest wszczepiony przez 4 lata. Fajnie jest ze akurat producent implantu, którego ma wszczepionego, oferuje serwis, jeżeli miałoby się w razie czego coś dziać. Dodatkowo bratu się podoba ze ma możliwość dokupowania różnych akcesoriów. Ogólnie sądze ze brat jest zadowolony smile

6 2017-12-18 17:29:36

Dziękuję za wszystkie informacje. Szukałam już opinii na temat implantów słuchowych Cochlear, ale nie znalazłam wiele. W sumie dziwne, skoro aż tak dużego wyboru implantów na polskim rynku nie ma. W każdym razie cieszę się, że jednak znalazł się ktoś kto podzielił się ze mną swoją wiedzą.

7 2017-12-20 23:04:52

Nie ma sprawy, masz racje w „google” dużo na temat tych implantów nie da się znaleźć. Sadze ze to przez to ze w Polsce firma jest dystrybuowana przez "medicus expert" na ich oficjalnej stronie powinnaś znaleźć więcej informacji. Dodatkowo jest strona oficjalna firmy Cochlear, lecz tylko po angielsku. Tam akurat mój brat doczytał się ciekawych artykułów jak i szczegółowych opisów dotyczących tych implantów. Mam nadzieje ze to ci ułatwi poszukiwanie informacji…

8 2018-01-16 12:32:00

A czy przed wszczepieniem nosił ktoś aparaty słuchowe?

9 2018-02-06 17:32:36

Tak, ja przez całe swoje dotychczasowe życie nosiłam aparaty słuchowe, ale ponieważ niedosłuch z czasem się pogłębiał, aparaty przestały wystarczać i lekarz zaproponował mi wtedy wszczepienie implantu ślimakowego. Wstyd się przyznać ale nawet nie wiedziałam, że jest taka możliwość i już myślałam, że niedługo będę kompletnie skazana na życie w ciszy, ale okazało się, że medycyna i technologia naprawdę przez te ostatnie lata poszły do przodu. A dodatkowo wszystkie koszty związane z operacją są refundowane przez państwo. Między innymi dlatego pytałam się tutaj o opinie na temat Cochlear, bo o nim słyszałam najwięcej, ale jak narazie czytam o samych pozytywnych doświadczeniach zarówno z firmą jak i implantem smile