1 2012-01-06 16:21:30

Temat: Czym różnią się okulary progresywne od tradycyjnych ?

Okulary progresywne są przeznaczone dla osób które widzą z bliska i daleka - tak jak tradycyjne. Jednak zapewniają o wiele większy komfort bo umożliwiają łagodne przejścia od patrzenia w dal do patrzenia z bliska. W szkłach progresywnych jest w każdym ich miejscu inny stopień załamania światła. Górna część szkieł umożliwia widzenie na dal ,średnia na odległość pośrednią a dolna część nadaje się najlepiej do czytania. Nosisz szkła progresywne ? Podziel się swoją wiedzą.

2 2012-02-23 13:29:02

Odp: Czym różnią się okulary progresywne od tradycyjnych ?

Nie każda wada wzroku może być skorygowana przy pomocy jednej pary okularów lub soczewek. Do tej pory osoby starsze, u których zdolność bliskiego widzenia stopniowo zmniejsza się, skazane były na dwie pary szkieł korekcyjnych. Wywołuje to znaczny dyskomfort użytkowania oraz wymaga czasu na zmianę szkieł, kiedy chcemy zobaczyć coś szybko i dokładnie. Fizjologiczny proces gorszego widzenia z bliska rozpoczyna się już w okolicach 40 roku życia i stopniowo postępuje. Choć u niektórych jest on wolniejszy, a u innych szybszy, finalnie większość populacji musi coraz bardziej oddalać książki i monitory komputera w czasie pracy wraz z wiekiem. Aby maksymalnie polepszyć komfort widzenia osobom dojrzałym stworzono okulary progresywne. Łączą one w sobie cechy wspomniane wyżej- w zależności od poziomu, można z ich pomocą widzieć ostro zarówno do dali jak i do bliży. W doborze okularów progresywnych bardzo ważny jest dobór indywidualny szkieł. Chodzi tutaj o jak najlepsze ustalenie punktów optycznych oczu pacjenta oraz zwyczajowej odległości, jaką utrzymuje on podczas czytania. Proces przyzwyczajania się do nowych okularów trwa od kwadransa do kilku, a nawet kilkunastu dni.

3 2013-06-13 11:58:24

Odp: Czym różnią się okulary progresywne od tradycyjnych ?

Dokładnie. Okulary progresywne można powiedzieć, że tworzone są na miarę - zatem tylko jedna osoba będzie w nich poprawnie widziała.

4 2014-03-25 09:59:14

Odp: Czym różnią się okulary progresywne od tradycyjnych ?

ale muszę powiedzieć, że takie okulary progresywne są też bardzo wygodne, ja postawiałam na okulary ze szkłami progresywnymi JZO i bardzo dobrze mi służą. Powiem wam, że największą ich zaletą jest to, że nie muszę mieć kilku par okularów i starczy tylko jedna.

5 2015-05-04 17:52:38

Odp: Czym różnią się okulary progresywne od tradycyjnych ?

oj zupełnie naturalna rzecz, że się wzrok starzeje, ale jak ktoś o tym nie wie, to się może przerazić. Grunt, żeby o problemie mówić, nagłaśniać. Mnie ten kłopot też dotyczy, ale na szczęście jest rozwiązanie w postaci soczewek progresywnych JZO i teraz mogę wszystko dokładnie zobaczyć i przeczytać.

6 2018-11-21 17:49:53

Odp: Czym różnią się okulary progresywne od tradycyjnych ?

Z pewnością do okularów progresywnych trzeba się przyzwyczaić, jednak świetnie sprawdzają się dla prozbiopów.