1

Temat: Podrażniona skóra dłoni

mam taki problem, że zimą zawsze cierpie z powodu podrażnionej skóry na dłoniach. Staram się o nie dbać i regularnie smarowac kremem ale niestety często skóra jest przesuszona i szorstka, pojawiają sie też na niej czerwone podraznienia i jak na to daje krem to jest tylko gorzej bo piecze hmm nie wiem co może być przyczyną. to jest tym dziwniejsze ze latem nie mam w ogóle tego typu problemów. jak z tym walczyc?

2

Odp: Podrażniona skóra dłoni

a nosisz rękawiczki? może to reakcja alergiczna na material z jakiego są wykonane? skoro jak piszesz w lecie jest ok to moze one podrażniają ci skórę? zmień rękawiczki i zobacz co się stanie. Moze tez używasz złego kremu? mialam kiedy taki problem bo na duże mrozy stosowałam lekki krem nawilżający na bazie wody i to był błąd, jak zamieniałam na tłusty krem typowo przeznaczony na zimę to pomogło.

3

Odp: Podrażniona skóra dłoni

Dłonie wymagają zimą specjalnej troski. Przy bardzo podrażnionej skórze może pojawić się uczucie pieczenia, np. gdy zastosowałaś nieodpowiednie dla Ciebie kosmetyki. Jeżeli masz takie problemy, warto zaopatrzyć się w łagodne produkty przeznaczone dla skóry wrażliwej. Tak jak pisała moja poprzedniczka, może to być również kwestia reakcji alergicznej. Może cierpisz na jakieś schorzenie dermatologiczne? To sprawa do omówienia z lekarzem. Zwróć też uwagę nie tylko na to, czym smarujesz, lecz również czym myjesz ręce. Dokładnie osuszaj dłonie po umyciu, zwłaszcza jeśli zaraz wychodzisz na zewnątrz - mokre dłonie i mroźne powietrze to nie jest dobre połączenie. Na co dzień stosuj krem, a gdy masz więcej czasu, warto zafundować sobie dłuższy zabieg pielęgnacyjny. Zapraszam do przeczytania naszego artykułu o tym, jak dbać o skórę dłoni zimą.

Przedstawiciel firmy Sulphur Zdrój, 28-100 Busko Zdrój ul. Jana Rokosza 18, tel. 41 378-78-93

4

Odp: Podrażniona skóra dłoni

dzięki za rady smile faktycznie już coś muszę zrobić bo skóra nieciekawie wygląda i jest do tego taka szorstka hmm nie wydaje mi się żeby to był problem z rękawiczkami, mam czapkę i szalik z tego samego materialu i tylko z dłoniami jest problem więc może to rzeczywiscie kwestia kremu. widzialam w tym artykule, ze polecacie tam m.in. mydlo siarczkowe, mi zawsze siarka kojarzyla się z wysuszeniem skóry. Czy takie mydlo jeszcze bardziej jej nie podrażni?

5

Odp: Podrażniona skóra dłoni

Opisany w artykule rytuał pielęgnacyjny dłoni rzeczywiście uwzględniał m.in. ich umycie mydłem siarczkowym, a następnie posmarowanie masłem borowinowym. O ile nie jesteś uczulona na składniki zawarte w produkcie, nie powinny pojawić się podrażnienia.
Mydło siarczkowe pozwala na dokładne oczyszczenie skóry przy jej jednoczesnym nawilżeniu. Takie postępowanie pozwala na bardziej efektywne wchłanianie przez skórę aktywnych biologicznie składników. Z kolei masło borowinowe lekko natłuszcza i rozgrzewa, wygładza, a także normalizuje złuszczanie naskórka.

Przedstawiciel firmy Sulphur Zdrój, 28-100 Busko Zdrój ul. Jana Rokosza 18, tel. 41 378-78-93

Odp: Podrażniona skóra dłoni

Polecam krem do rąk Argan My Love, który ze względu na zawartość oleju arganowego, rycynowego, masła shea, a także werbeny, jest prawdziwą bombą witaminową big_smile Zapobiega utracie wody i pomaga odbudować warstwę ochronną. Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, które wywołane zostały wiatrem, śniegiem, a także wysoką i niską temperaturą.

marokosklep. com

marokosklep.com

7

Odp: Podrażniona skóra dłoni

Polecam łagodzący krem Beauty Naturalis Aronia, którego skład oparto na antocyjanach aroniowych. To naturalne, silne antyoksydanty, które wzmacniają ścianki naczyń kapilarnych i zmniejszają obrzęki. Przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji zniszczonej i podrażnionej skóry rąk, a także paznokci.

produktynaturalne.pl

8

Odp: Podrażniona skóra dłoni

Do codziennej pielęgnacji polecam krem lanolinowy, rewelacja smile

9

Odp: Podrażniona skóra dłoni

Wypisz wymaluj mam ten sam problem, w zimie to jakaś masakra, a w lecie nic a nic.

10

Odp: Podrażniona skóra dłoni

polecam dmso

11 Ostatnio edytowany przez malinowaen (2018-06-23 07:15:31)

Odp: Podrażniona skóra dłoni

Jestem alergiczką więc stale mam podrażnioną skórę, zwłaszcza na rękach, wiele nie trzeba żeby te drobne ranki zakazić jakąś bakterią, już raz się zaraziłam paciorkowcem  więc teraz kiedy tylko widzę mocniejsze zadrapania stosuję MaxiBiotic, poczytałam o nim trochę na tej stronie http://www.doranyprzyloz.com.pl/index.html  i wiem że zapobiega zakażeniom takimi bakteriami

12

Odp: Podrażniona skóra dłoni

Do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej, szczególnie dłoni i stóp, przeznaczony jest nasz krem, gdyż
- głęboko natłuszcza (oliwa z oliwek, masło shea)
- nawilża (mocznik, kwas hialuronowy, pantenol, skwalen i witamina E)
- działa przeciwzapalnie (alantoina i pantenol)
- usuwa wolne rodniki (witamina E i koenzym Q10).

chemodry.eu

13

Odp: Podrażniona skóra dłoni

Jestem wściekła na ostatnie upały, bo to przez nie i przez duchotę w zamkniętych pomieszczeniach tak mi popękała skóra na dłoniach, że muszę ją zakrywać plastrami, by jej nie podrażniać jeszcze bardziej ani nie wprawiać ludzi w obrzydzenie. A przecież tak dbam o skórę rąk! Mam dobre kremy do rąk, smaruję je też moimi preparatami na chorobę skóry, którą mam, a i tak mnie to nie uchroniło przed zdarciem naskórka. Teraz, gdy jest tak ciepło, muszę smarować je ciągle grubymi warstwami natłuszczającej maści, która się rozpływa w tym cieple, bo to jedyne, co leczy te miejsca sad