1

Temat: Wysoki poziom prolaktyny

Witam,
od dłuższego czasu mam bardzo długie cykle. Ostatni wyniósł 55 dni. Trafiłam wreszcie do świetnego lekarza, który od razu skierował mnie na badania. Okazało się, że mam zbyt wysoki poziom prolaktyny i przez to występują długie cykle. Wysoka prolaktyna często jest powodem niepłodności u kobiet. Teraz będziemy ją obniżać. Kuracja trochę potrwa, ale ponoć jest skuteczna. Niestety wiem od lekarza, że zażywanie tabletek ma wiele skutków ubocznych w trakcie leczenia. Czy miałyście podobny problem? Czy te tabletki rzeczywiście źle wpływają na samopoczucie? Czy mimo obniżenia prolaktyny po jakimś czasie problem może powrócić? 
Pozdrawiam,
Ania

2

Odp: Wysoki poziom prolaktyny

Mnie się właśnie wydaje, ze chyba mam zbyt wysoki poziom prolaktyny. Ostatnio strasznie czasem kłuje mnie w prawej piersi - zwłaszcza nasila się to przed okresem. Nie byłam jeszcze u lekarza, ale te objawy plus włoski , które pojawiają się wokół brodawki chyba mi na to wskazują.

3

Odp: Wysoki poziom prolaktyny

Zbyt wysoki poziom prolaktyny może mieć dwie przyczyny: albo jest to efekt po lekach albo gruczolak przysadki mózgowej. Może brzmi to strasznie, ale w rzeczywistości takie nie jest. Z resztą na pewno żadna kobieta nie musi przez to przechodzić zabiegu chirurgicznego, ponieważ gruczolaka leczy się farmakologicznie. Natomiast leki, które moga podwyższać prolaktynę, są często przepisywane przez lekarzy pierwszego kontaktu, o czym chyba nie zawsze sami wiedzą. Żeby więc obniżyć prolaktynę, nalezy wykluczyć z przyjmowania takie właśnie leki, a w przypadku gruczolaka, stosować się do zaleceń lekarza i regularnie przyjmować przepisane leki. Na zbicie prolaktyny najczęściej przepisywany jest Bromergon. Po nim bardzo często występują mdłości, zawroty głowy, ospałość itp. Jeśli skutki uboczne będą dawały za bardzo o sobie znać, zwróć się do lekarza o zamiennik.

4

Odp: Wysoki poziom prolaktyny

Koleżanka coś brała na zbicie prolaktyny, nie wiem co, ale bylo strasznie drogie i mogłaby po tym spać 24 na dobę.

5

Odp: Wysoki poziom prolaktyny

Gostaria de parabenizar o dr.Pedro pelas suas reflexões e observações, mas também gostaria de fazer uma crÃtica construtiva: Por que vocês da classe médica não se unem em prol dos menos favorecidos,ou seja, tirem um dia da semana para trabalhar somente para a comunidade mais carente? Mas infelizmente são profissionais que só pensam em somar e multiplicar real. Sei que o poder público tem essa grande rebainsasolidpde, mas vocês tomem a iniciativa. Era só esse o meu recado.