1 Ostatnio edytowany przez malinowaen (2018-01-25 14:37:01)

Temat: Boję się wyrywania ósemek

Nie wiem czy też tak mieliście ale ja mimo że mam sprawdzonego dentystę bardzo się w ogóle boję takich zabiegów, trochę o tym tu http://www.supradent.pl/oferta/usuwanie-osemek/ czytałam i niby tak strasznie to nie wygląda. Mieliście taki zabieg?

2

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Przechodziłam przez usuwanie ósemek i zęba nadliczbowego. Pozytywnie wspominam wyłącznie ostatni zabieg, który miałam wykonywany w UniMed Dent w Łodzi. Ósemkę usunięto mi szybko i sprawnie, ale trzeba się trochę naszukać, żeby znaleźć odpowiednie miejsce z miłym personelem smile

3

Odp: Boję się wyrywania ósemek

mój facet ma tzw. "dziewiątkę" i nawet nie musi go usuwać. Ja za to usuwałam, 2 ósemki chirurgicznie i trwało to parenaście minut i bez żadnych historii

4

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Ja usuwałam już 3 zęby, 2 ósemki i 7, na miejsce której weszła 8. Raz mnie tylko bolało gdy robiła mi jakaś studentka ale przeżyłam big_smile. To co dzieje się po wyrwaniu 8 jest o wiele gorsze. Buzia zaczyna puchnąć, robi się siniak i nie można jeść przez jakiś czas, ale tak miałam tylko z jednym zębem, bo trudno go było wyrwać i uprzedzono mnie, że tak będzie

[...] każde zachwycenie jest jak deszcz.

5

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Wielkie dzięki za ciekawe porady w tym temacie! Myślę, że z całą pewnością przyda mi się to smile

Rzeczywistość jest zawsze tylko przynętą dla Nieznanego, którego śladem nie możemy zajść bardzo daleko

6

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Wiadomo nie jest to przyjemny zabieg ale jeśli trafimy do dobrego specjalisty to powinno się obyć bezproblemowo. sama wszystkie cztery zęby mądrości usuwałam w Ober Clinic w Warszawie i całkiem dobrze wspominam. Wiadomo zęby są daleko i lekarz musi troszkę się namęczyć by do nich dotrzeć ale w moim przypadku stomatolog bardzo sprytnie sobie poradził. Bolesność dziąseł po 2-3 dniach ustępowała.

7

Odp: Boję się wyrywania ósemek

no ja też sie bałam i to bardzo. ale fajne jest to że po takim wyrywaniu można jesc lody  big_smile a w lecie to wiadomo że super opcja. ja wyrywałam w Stomatologii Cichonia w Krakowie bo stamtąd jestem. i to był doskonały pomysł - komfortowo i dobrze wykonany zabieg!

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Wyrwanie ósemek jest często wykonywanym zabiegiem. Może być ono bardziej lub mniej skomplikowane. Zależne jest to od tego czy ósemki wyjdą z dziąsła, czy nie. Samo wyrwanie ósemki nie jest zbyt bolesne i trwa zaledwie chwilę. Dłuższy i dużo bardziej skomplikowany jest zabieg usunięcia jej. W momencie kiedy z jakiegoś powodu ósemka nie wyjdzie całkowicie z dziąsła, a np. częściowo wyrośnie pod siódemką, należy rozciąć dziąsło by móc ją usunąć. Taki zabieg wiąże się z dłuższym okresem leczenia oraz koniecznością założenia szwów. Trzeba również liczyć się z tym, że może pojawić się spora opuchlizna. Najlepiej na taki zabieg pójść zimą, wysoka temperatura dodatkowo wzmaga pojawienie się opuchlizny. Jeżeli jednak zabieg wykonany zostanie latem, konieczne będzie chłodzenie policzka okładem z lodu. Osoby, które muszą mieć usunięte ósemki i boją się zabiegu mogą poprosić o narkozę zamiast znieczulenia miejscowego.

Galeria Uśmiechu - gabinet stomatologiczny Częstochowa

9

Odp: Boję się wyrywania ósemek

nie ma co się bać - jeżeli jest dobry stomatolog i doświadczony to zrobią to bezboleśnie i dokładnie! ja ósemki wyrywałam w Stomatologii Cichonia i szczerze mówiąc poszło bardzo sprawnie i bezboleśnie!

10

Odp: Boję się wyrywania ósemek

pod znieczuleniem nic nie boli

11 Ostatnio edytowany przez amber (2018-09-05 10:18:20)

Odp: Boję się wyrywania ósemek

W przypadku profesjonalnych gabinetów stomatologicznych raczej nie ma się czego obawiać. Sama przeprowadzałam dużo bardziej poważniejszych zabiegów (związanych choćby z chirurgią) w gabinecie ProtomDental i w większości przypadków ból był bardzo znikomy. Chirurgia stomatologiczna jest dzisiaj przeprowadzana fachowo przy użyciu zaawansowanych urządzeń, więc naprawdę nie ma się czego bać.

wink

Is life always this hard, or is it just when you’re a kid?

12

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Słyszałam bardzo dużo tragicznych historii związanych z ósemkami i nie wiem czy to bajki, czy ja miałam zwyczajne szczęście. Ale nigdy nie miałam z nimi większych problemów.

13

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Ósemki potrafią narobić problemów. Jeżeli jednak znajdzie się dobrego chirurga stomatologicznego to obejdzie się bez bólu - mogę to potwierdzić i uważam, że nie ma się czego bać. Miałam wyrywaną ósemkę w gabinecie SteczkoDentysta.pl - może się komuś przyda.

14

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Dobry dentysta chirurg, znieczulenie i po kłopocie.

15

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Nie ma się czego obawiać, sama miałam wyrywane i przeżyłam. Jestem z Lublina, więc mam dobrą przychodnię pod nosem. Poszłam do Dentala na Lwowskiej, chwila roboty i po sprawie. Wystarczy iść do dobrego stomatologa i nie ma się czego obawiać.

16

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Mi ostatnio były wyrywane. No nie czarujmy się, jest pewien dyskomfort, ale ogólnie do przeżycia smile

krok po kroku, metr do metra a będzie luźniejsza bluzeczka wink

17

Odp: Boję się wyrywania ósemek

A co sądzicie o wyrywaniu zębów pod narkoza?? Niestety okazało się że mam do wyrwania 4 ósemki i 3 dziewiątki (o zgrozo:() jestem w Holandii i chirurg szczękowy zaproponował wyrwanie wszystkich pod narkoza. Przed zabiegiem będę miała wizytę u anastezjologa i chirurga. Czy ktoś może miał podobny zabieg?

18

Odp: Boję się wyrywania ósemek

tak, ja mialam usuwane ósemki, 2 razy, bo musiałam usunąc 4. Musisz trafic w dobre ręce żeby nie dopuścić do stanu zapalnego. Ja tak mialam za pierwszym razem, ból, ropa w buzi, po prostu jakas masakra, 3 dni wyciągnięte z zycia – mały gabinet osiedlowy:/. Dlatego drugi raz usuwałam ósemki w Scandinavian Clinic u dr Ciechanowicza, kolezanka mi polecila. Chyba dopiero po roku od wyrwania tych pierwszych dwóch zdecydowwalam się na kolejne

19

Odp: Boję się wyrywania ósemek

tak, ja mialam usuwane ósemki, 2 razy, bo musiałam usunąc 4. Musisz trafic w dobre ręce żeby nie dopuścić do stanu zapalnego. Ja tak mialam za pierwszym razem, ból, ropa w buzi, po prostu jakas masakra, 3 dni wyciągnięte z zycia – mały gabinet osiedlowy:/. Dlatego drugi raz usuwałam ósemki w Scandinavian Clinic u dr Ciechanowicza, kolezanka mi polecila. Chyba dopiero po roku od wyrwania tych pierwszych dwóch zdecydowwalam się na kolejne

20

Odp: Boję się wyrywania ósemek

tak, ja mialam usuwane ósemki, 2 razy, bo musiałam usunąc 4. Musisz trafic w dobre ręce żeby nie dopuścić do stanu zapalnego. Ja tak mialam za pierwszym razem, ból, ropa w buzi, po prostu jakas masakra, 3 dni wyciągnięte z zycia – mały gabinet osiedlowy:/. Dlatego drugi raz usuwałam ósemki w Scandinavian Clinic u dr Ciechanowicza, kolezanka mi polecila. Chyba dopiero po roku od wyrwania tych pierwszych dwóch zdecydowwalam się na kolejne

21

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Chirurg szczękowy chce zrobić mi ta operacje pod narkoza w szpitalu. Trochę się boję tej operacji ale chyba nie mam wyjścia bo dentysta stwierdził że reszta zębow boli mnie od tych ósemek i dziewiątek. Czy mogą być jakieś powikłania? Czy to wogole dobry pomysł usuwać te zęby pod narkoza??

22

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Nie ma się czego bać. Ja mam to za sobą i  żyję. Serio - Nie ma się czym denerwować. Najważniejsze to mieć dobry gabinet dentystyczny pod ręką, gdzie dokładnie obejrzą i powiedzą co i jak. Sam chodzę parę ładnych lat w jedno miejsce - Medident Tabor. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

23

Odp: Boję się wyrywania ósemek

Ja nie miałam wyboru, tylko musiałam usuwać, bo ósemki mi ściskały pozostałe zęby. Usuwane miałam w Dentalu w Lublinie i bardzo ich polecam, pod znieczuleniem, nic nie bolało, a ulga ogromna. Też się bałam, ale nie było czego, ważny jednak jest dobry dentysta smile.