1

Temat: Co w naszej diecie i trybie życia najbardziej szkodzi oczom ?

Czy wiecie co najbardziej szkodzi oczom ?Przede wszystkim tłuste jedzenie . Jak twierdzi mój okulista jedzenie tłustego pożywienia sprzyja powstawaniu zwyrodnienia plamki żółtej co może być najczęstszą przyczyną utraty wzroku u osób w wieku podeszłym. Palenie papierosów może podwyższać ryzyko wystąpienia zaćmy. Nadużywanie alkoholu może spowodować uszkodzenie nerwu wzrokowego.

2

Odp: Co w naszej diecie i trybie życia najbardziej szkodzi oczom ?

Oczy podobnie jak reszta naszego ciała posiadają zarówno unaczynienie, jak i unerwienie. Wynika stąd, że wszystkie procesy ogólnie szkodzące naczyniom lub nerwom, mogą też zaszkodzić naszym oczom. Mowa tu na przykład o zmianach miażdżycowych toczących się w blaszce ściennej naczyń. Chociaż miażdżyca lokuje się najczęściej w naczyniach wieńcowych serca, u części osób najbardziej zajęte mogą być naczynia oka. Jeśli nasz poziom cholesterolu ogólnego, a zwłaszcza frakcji LDL jest wysoki, należy zwrócić znaczną uwagę na swoją dietę. Tłuste pokarmy, zwłaszcza tłuste mięso, sery żółte, kremy i kaloryczne ciasta sprzyjają miażdżycy i przyspieszają degenerację naczyń. Dieta ma tez istotne znaczenie dla cukrzyków. Jednym z powikłań cukrzycowych jest zwyrodnienie naczyń i drobnych nerwów oka. Dzieje się tak szczególnie często przy niewyrównanej cukrzycy i utrzymujących się we krwi wysokich poziomach glikemii. Nikotyna wpływa niekorzystnie na większość układów naszego ciała, dlatego oczy nie są w tym przypadku wyjątkiem. Dodatkowe działanie drażniące mają substancje smoliste zawarte w dymie papierosowym. Aby doszło do uszkodzenia nerwu wzrokowego przez etanol, musi on być spożyty w ilości toksycznej, znacznie przewyższającej zwyczajowo przyjmowane dawki. Inny rodzaj alkoholu- metanol jest toksyczny dla nerwu wzrokowego w każdej dawce.

3

Odp: Co w naszej diecie i trybie życia najbardziej szkodzi oczom ?

Moja okulistka też wspominała mi, że naszym oczom szkodzi tłuste jedzenie. Dowiedziałam się od niej że nadmiar słodyczy też nie jest wskazany. Jak za tłustym nie przepadam tak dzień bez batona lub drożdżówki u mnie nie istnieje sad

4 Ostatnio edytowany przez dynamical (2016-11-17 08:54:00)

Odp: Co w naszej diecie i trybie życia najbardziej szkodzi oczom ?

Jest wiele produktów, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie, nie tylko oczy. Ale ja zaproponuję ciekawy tekst o tym, co powinno się jeść, jeśli się nie chce chorować na ADM. To bardzo podstępna choroba, a leczenie żółtej plamki jest problematyczne. Więc zapraszam do czytania: http: //pryzmat-okulistyka.pl/zolta_plamka_leczenie/

5 Ostatnio edytowany przez bogddan44 (2016-11-30 00:38:42)

Odp: Co w naszej diecie i trybie życia najbardziej szkodzi oczom ?

No dokładnie, ale nie damy rady odkryć wszystkich niezdrowych rzeczy.
--------------------------
http://www.villagefashions.co.uk

6

Odp: Co w naszej diecie i trybie życia najbardziej szkodzi oczom ?

Jeżeli chodzi o tryb życia to praca przed komputerem na pewno szkodzi oczom, szczególnie wilelogodzinna. Wiadomo jak promieniowanie monitora szkodzi. Radzę poczytać o tym bo to interesujący temat szczególnie dla ludzi pracujących np w biurach, na adamed.expert jest ciekawy artykuł o bólu oczu podczas pracy przed komputerem.