1 2018-02-07 11:01:58

Temat: Czy twardy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Ostatnio cierpię na bóle kręgosłupa i znajoma doradziła mi, aby zmienić materac na twardszy. Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia, czy rzeczywiście twardsze materace są zdrowsze? Jest szansa, że zmiana materaca przyniesie mi ulgę? Bardzo proszę o opinie.

2 2018-02-07 13:23:09

Odp: Czy twardy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Witaj.Twardość materaca powinna być dobierana z uwzględnieniem wielu czynników:
Twojej wagi
Twoich osobistych preferencji
Pozycji snu

Jednak zwykle faktycznie twarde materace są o wiele wygodniejsze niż materace miękkie. Zapewniają lepsze podparcie dla kręgosłupa podczas snu. Nasze ciało nie zapada się tak głęboko jak przy materacu miękkim, o wiele łatwiej jest zmienić pozycję podczas snu.
Proponowałabym skontaktować się z tą firmą:
http://sembella.pl/wszystkie/bezpieczne … -sembella/

Specjalizują sie w produkcji najlepszej jakości materaców. Powinni Ci doradzić jaki będzie odpowiedni.

Ostatnio edytowany przez olha (2018-02-07 13:23:16)

3 2018-06-27 11:25:04

Ja nie mam za bardzo doświadczenia i wiedzy w tym temacie. Dlatego też nie bardzo będę w stanie pomóc...

4 2018-08-24 11:03:25

Oczywiście, że tak. Skorzystaj z oferty sklepu https://sklep.selene.pl/ Poza budową ciała kolejnym wyznacznikiem do wyboru twardości materaca powinna być pozycja jaką przyjmujemy najczęściej podczas snu. Jeśli śpisz na boku potrzebujesz materaca, który elastycznie dopasowuje się do ciała i pozwoli wystającym częściom, tj. ramiona i biodra się zagłębić, a kręgosłupowi przyjąć linię prostą. Gdy leżymy na wznak lub na brzuchu, ciężar ciała rozkłada się bardziej równomiernie. Dopasowując materac  powinniśmy zwrócić uwagę, czy kręgosłup w okolicach lędźwi nie wygina się zbyt mocno, ani nie przylega nadmiernie do materaca.

Ostatnio edytowany przez cassan (2018-08-24 11:03:30)