1

Temat: Glukozamina

Sport w moim życiu jest obecny od dziecka. Niestety od jakiegoś czasu odczuwam bóle kolan. Trafiłam do ortopedy, który zlecił szereg badań i okazało się, że brakuje w moich kolanach mazi stawowej. Zgodnie z zaleceniami lekarza zażyłam trzy opakowania glukozaminy i ograniczyłam sport do minimum. Ból jest jakby mniejszy, ale na wadze przybrałam 8 kg sad Z tego co wiem można ten problem zwalczyć zastrzykami, ale pan doktor uważa że glukozamina jest lepsza. Nie chce już zażywać tych leków, bo jak tak dalej pójdzie to całą garderobę będę musiała wymienić. Czy znacie jakieś inne leki które odbudują maź stawową, ale nie zawierają glukozy? Rozważam również zmianę lekarza.

2

Odp: Glukozamina

Także miałam problemy z kolanami. Zażywałam glukozaminę i również przytyłam. Sam ortopeda zapisał mi w końcu zastrzyki, bo nie byłam w stanie pozbyć się kilogramów. Niestety zastrzyki są drogie. Ja płaciłam 250 zł za zastrzyk, a potrzebowałam po trzy na kolano, więc trochę sporo, ale od trzech lat nie mam problemu z kolanami, więc warto było.