1 2012-06-11 09:17:13

Temat: Bóle kręgosłupa

Cześć. Czy bóle kręgosłupa mogą brać się z tego u mnie, że cały dzień siedzę przy komputerze w jednej pozycji ? Chodzę na pływalnie często, ale widzę ostatnio, że już nie wiele to daje.  Co robić ?

2 2012-06-11 09:19:26

Odp: Bóle kręgosłupa

wiesz ból bólowi nie równy ale przyczyny bólu kręgosłupa są zawsze podobne. Najczęściej to ,że nas boli  powodują : długi wysiłek fizyczny bądź zupełnie nieprawidłowa długotrwała postawa ciała - jeżeli siedzisz całymi dniami - nic dziwnego ,że kręgosłup ma dość. Może spróbuj się ruszać w czasie pracy ? Zrób pausę na 10 minut co godzinkę ?

3 2012-10-17 10:46:27

a moze spróbuj rezonatora biofotonowego, ja także miałem problemy z bólami po długim siedzeniu w jednej pozie, a teraz biore sobie rezonator do pracy i nie czuję żadnego bólu, więc polecam Ci takie rozwiązanie.

4 2012-10-18 00:32:19

Oczywiście, że tak, zwłaszcza jeśli masz słabe mięśnie kręgosłupa. Nasz kręgosłup podczas długotrwałej, niekorzystnej dla niego pozycji staje się przeciążony i stąd te bóle. Dlatego przede wszystkim powinnaś zadbać o prawidłową pozycję podczas pracy na komputerze, chodzi głównie o jego podparcie, które zapewni Ci dobrze wyprofilowany fotel oraz właściwa wysokość siedziska. Dobrze byłoby, abyś w miarę możliwości robiła sobie co jakiś czas krótkie przerwy i oczywiście koniecznie musisz wzmocnić mięśnie kręgosłupa. Oprócz basenu bardzo dobrze sprawdzi się tutaj joga lub Pilates - regularnie wykonywane ćwiczenia naprawdę przynoszą wyraźną poprawę, a nawet kiedy ból już Cię dopadnie, to przy ich pomocy szybko odczujesz ulgę.

5 2012-12-07 18:14:00

Mimikra napisał/a:

Cześć. Czy bóle kręgosłupa mogą brać się z tego u mnie, że cały dzień siedzę przy komputerze w jednej pozycji ? Chodzę na pływalnie często, ale widzę ostatnio, że już nie wiele to daje.  Co robić ?

to jest przyczyna niemal 100% tego, że masz takie objawy, niestety siedząca postawa dla kręgosłupa jest najbardziej obciążająca Druga sprawa to pozycja w której siedzisz, zdecydowanie nie można się garbić, podpierać, pochylać i przekrzywiać przy pracy dłuższej niż 45min.

Ostatnio edytowany przez nubax (2012-12-07 18:14:13)

6 2013-01-08 12:39:11

Poproś by ktoś z zaskoczenia zrobił ci zdjęcie od tyłu jak siedzisz. Ja tak zrobiłem córce i dopiero wtedy zobaczyła, że siedzi przy laptopie jak pokraka. Niestety kręgosłup w dłuższym terminie nie wybacza złej postawy.

7 2014-07-14 09:17:43

Moja mam często ćwiczyła na kręgosłup i pomagało jej troche. Fajne są ćwiczenia na piłce, kupiłam mamie cały sprzęt w sklepie internetowym JogaStyl.pl i do tej pory wszystko się trzyma, a mamuśka jest zadowolona bo gdy ćwiczy nie czuje bólu.

8 2014-10-08 15:53:21

Przy pracy przy biurku warto pomyśleć o prawidłowej postawie podczas siedzenia. Od jakiegoś czasu praktykuję wkładanie jaśka na dole za lędźwiami. Pozwala to w łatwy sposób przyjemnie się wygiąć. Osoby, którym już dolegają bóle powinny zaopatrzyć się w stabilizator magnetyczny Harmonium, który dostępny jest w naszym e-sklepie. Magnesy ferroceramiczne wbudowane w niego, pomogą w przypadku bólu korzonków (rwa kulszowa) oraz bólu międzyłopatkowego czy szyjno-barkowego. Stabilizator ubezpiecza więc kręgosłup i okolice, a magnesy wykonują masaż punktowy.

9 2014-11-22 23:14:22

Oczywiście, że od siedzenia przed komputerem. Przede wszystkim staraj się prostować i poszukaj informacji w guglu o prawidłowej postawie przy komputerze.Polecam też ćwiczenia na youtube id filmu Hdi_tb9OKYc

10 2017-04-04 11:36:23

A co może pomóc w rwie kulszowej?

11 2017-04-05 05:44:10

Na wiele sposobów
leczeniem domowym
rehabilitacją
oraz farmakoterapią

Na tej stronie jest wszystko opisane: http://bezerekcji.pl/czytelnia-zdrowia/ … kulszowej/

Jesli rwa kulszowa wynika z dyskopatii to czasami jedyną metoda leczenia jest operacja dyskopatii.

Ostatnio edytowany przez Marzenka (2017-04-05 05:44:15)