1 2012-06-12 16:58:49

Temat: Fitness dla kobiet w ciąży

Ćwiczę regularnie od 8 lat. Aktualnie jestem w ciąży i nawet mój ginekolog twierdzi, że powinnam ćwiczyć skoro organizm jest do tego przyzwyczajony, a ja póki co dobrze się czuję. W klubach fitness można znaleźć zajęcia dla ciężarnych kobiet, ale mam pewne obawy. Po pierwsze nie wiem czy osoba prowadząca zajęcia rzeczywiście ma do tego uprawnienia, a po drugie nie wiem czy to na pewno będzie dobre dla mojego maleństwa.  Czy ćwiczyłyście w czasie ciąży? Jeśli tak to proszę napiszcie coś na ten temat.

2 2017-11-11 15:21:22

Odp: Fitness dla kobiet w ciąży

W 1-3 miesiącach ciąży, ćwiczyć mogą jedynie kobiety, które przed zajściem w ciąże były aktywne fizycznie. Osoby, które przed zajściem w ciąże nie ćwiczyły, swoją przygodę z aktywnością fizyczną mogą zacząć dopiero od 4 miesiąca ciąży. W pierwszym trymestrze ciąży jest największe zagrożenie poronienia, dlatego ważne, aby w tych miesiącach na siebie uważać. Treningi kobiet, które nie były aktywne przed zajściem w ciąże nie powinny być intensywne. Dodatkowo na miesiąc przed porodem kobiety, które wcześniej nie ćwiczyły, powinny zaprzestać treningów.

Ostatnio edytowany przez fitness_ona (2017-11-11 15:21:59)

3 2017-11-12 15:19:30

Odp: Fitness dla kobiet w ciąży

ja podczas ciąży też się nie oszczędzałam tak bardzo jesli chodzi o aktywność fizyczną, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że nie było ku temu przeciwwskazań. Bardzo dobrze czułam się na pilates. To też dla kręgosłupa świetna sprawa