Temat: Ryzyko ciąży w przypadku zwymiotowania 19 pigułki i zrobienia przerwy

Witam.Mam taki problem,że zwymiotowałam 19 tabletkę antykoncepcyjną około 10 minut po jej połknięciu,nie przyjełam kolejnej aż do następnego dnia.Dokończyłam opakowanie,wzięłam tabletkę 20 i 21 po czym zrobiłam przerwę ,pierwotnie chciałam zrobić 7 dniową przerwę w stosowaniu tabletek,w trakcie której dostałam krwawienia z ostawienia.Na szósty dzień po odstawieniu ,gdy już nie było krwawienia odbyłam niezabezpieczony stosunek z partnerem,jednak ze strachu skróciłam przerwę do 5 dni i tego samego dnia gdy odbyłam stosunek przyjęłam pierwszą tabletkę z nowego blistra.Kontynuuję przyjmowanie tabletek z nowego blistra.Jakie jest ryzyko ciąży w tym przypadku?Pozdrawiam

2

Odp: Ryzyko ciąży w przypadku zwymiotowania 19 pigułki i zrobienia przerwy

Tak naprawdę nie ma znaczenia która tabletka została pominięta, czy to będzie 1 z blistra czy 15 czy ostatnia. W każdym przypadku powinnaś przez 7 kolejnych dni stosować dodatkową formę zabezpieczenia bądź powstrzymać się od współżycia. Moim zdaniem u Ciebie ryzyka ciąży nie ma bo przecież wystąpiło krwawienie w przerwie, a stosunek miał miejsce ponad 7 dni od zwróconej tabletki. Czyli pełna skuteczność została już zapewniona. Sugeruję się ulotką z moich tabletek (belara) i tym jak ja w takim przypadku postępuję, na wszelki wypadek wczytaj się jeszcze w ulotkę swoich, a jeśli dalej będziesz się niepokoić zrób test ciążowy po upływie dwóch tygodni od stosunku.

3

Odp: Ryzyko ciąży w przypadku zwymiotowania 19 pigułki i zrobienia przerwy

Ja się niestety niebardzo na tym znam... Dlatego też nie będę mógł pomóc...

Nie potrafimy przewidzieć przyszłości (...) Ale z pomocą rozumu możemy się przygotować na to, co może nadejść.