1 Ostatnio edytowany przez cassan (2018-06-06 10:48:28)

Temat: Badania słuchu u osoby starszej.

Chciałam się z wami podzielić artykułem https://zycieseniora.com/zdrowie-senior … -starszej/ Regularne badania słuchu u osoby starszej mają na celu wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości i przeciwdziałanie im. Problemy ze słuchem pojawiają się w ogromnej liczby seniorów. Zjawisko to jest bardzo powszechne, na tyle silnie utrwaliło się w świadomości, że właściwie utarł się już stereotyp niedosłyszącej starszej osoby. Fakt ten pokazuje, jak wielu seniorów dotykają tego rodzaju problemy ze zdrowiem. Warto wiedzieć, co dzieje się ze zmysłem słuchu u starzejącego się człowieka, aby odpowiednio reagować na objawy i jak najszybciej podjąć właściwe działania. Ubytki w słuchu to nie tylko kłopot zdrowotny. Często taka dolegliwość odbija się na życiu społecznym seniora, dla którego wielką uciążliwością i sporym dyskomfortem jest problem z wyraźnym słyszeniem otoczenia. Prowadzenie rozmów, kiedy słyszy się niewyraźnie i ma się kłopoty ze zrozumieniem przekazu, jest na tyle kłopotliwe, że wielu niedosłyszących seniorów po prostu unika kontaktu z innymi. Nie ma też co ukrywać, że problemy ze słuchem często wywołują irytację najbliższego otoczenia.