1 2012-06-18 16:25:01

Temat: Gaz rozweselający-forma znieczulenia porodowego

Za dwa m-ce mam termin porodu. Oczywiście mam nadzieję, że dostanę znieczulenie. Moja koleżanka mieszkająca od 15 lat w Hiszpanii powiedziała mi że przy swoich trzech porodach dostała gaz rozweselający jako formę znieczulenia porodowego. Twierdzi, że było bardzo radośnie smile Czy coś takiego stosuje się również w Polsce? Przyznam szczerze słyszę o tym pierwszy raz.

2 2012-10-25 11:06:50

Odp: Gaz rozweselający-forma znieczulenia porodowego

Na samą myśl chce mi się śmiać smile)) No..takie wyjście bardzo by mi odpowiadało-poród na wesoło. Rozwiązanie pierwszej ciąży było dla mnie bardzo bolesne i naprawdę chciałabym uniknać przeżywania takiego bólu po raz kolejny. Planujemy z mężem drugiego bobasa, ale tak za 2 lata. Myslałam, czy nie skorzystać z takiej formy znieczulenia, chociaz opinie sa rózne. Jedym kobietom pomaga on przetrwać skurcze, a drugim nic nie daje i do tego mają mdłości i zawroty. Każdy reaguje inaczej. Ja chyba jednak spróbuję, a jak nie pomoże to mam nadzieję, że wstrzykną mi coś porządniejszego w trakcie porodu smile W Polsce dopiero zaczynają prowadzać tę metodę w szpitalach, bo np. za granica-w Anglii czy USA jest to od dawna bardzo popularne. W Polsce gaz rozweselający stawia "pierwsze kroki" smile Niedawno mówili o tym w telewizji,że jest to nowość w naszym kraju.

3 2014-07-01 22:10:48

Odp: Gaz rozweselający-forma znieczulenia porodowego

W tej chwili raczej odchodzi sie od tej metody. Ogólnie jest ona odradzana ponieważ działa nie tylko na Ciebie. Podawanie gazu rozweselającego działa również na płód. Badania potwierdzaja że przy takiej formie znieczulenia dzieci rodzą sie z gorszą oceną w skali APGAR. Rozumiem, ze to fajnie brzmi ale proponowałabym raczej formy znieczulenia które działają tylko na matke np. znieczulenie zewnątrzoponowe. Zakłada sie taki mały cewnik którym podawane są niewielkie ilosci środków przeciw bólowych bezpośrednio w okolice rdzenia- dzięki temu szybciej i lepiej działa. Dodatkowo jeżeli masz ten cewnik jeżeli okaże sie że musi być wykonane cesarskie ciecie moze być one wykonane prawie od razu. Najpierw dostaje sie tylko leki przeciw bólowe ale zachowane jest czucie. Dopiero przy cesarce dodawana jest opcja zniesienia czucia w dolnej części ciała.