1

Temat: Dodatkowe kilogramy w czasie ciąży

Ile kilogramów powinno się przytyć w czasie ciąży? Ja jem normalnie, nie mam jakichś zachcianek. Mam wrażenie, że moje koleżanki będąc w ciąży tyją szybciej i więcej. Ja jestem w drugim m-cu i przytyłam dopiero 2 kg. Ginekolog twierdzi, że nic niepokojącego się nie dzieje. A jak to było z Waszymi kilogramami drogie koleżanki?

2

Odp: Dodatkowe kilogramy w czasie ciąży

Każdy ma inny organizm i nie ma żadnej normy ile kg powinno sie w czasie ciąży przytyć. Przybrałaś dopiero 2 kg, ale nie wiadomo, czy nagle nie przytyjesz o wiele więcej-przecież to dopiero 2gi miesiąc. A gdzie tam reszta ciąży. Moja siostra na przykład jest w 7 mc i ma 10 kilo więcej. A bratowa w 8 mscu miała 6 kg wiecej. Ja myślę, że te twoje dwa kilogramy nie są wcale powodem do niepokoju. Jeśli po kolejnych 2 miesiącach będziesz ważyć tyle samo to może być już niepokojące. Na pewno nie mozna schudnać w trakcie ciąży, tak więc przybierając na wadze-chociaż po trochu- wszystko powinno być ok. Z resztą chodzisz na pewno regularnie do ginekologa i tam musisz się ważyć. Jeśli waga będzie nie tak, to ginekolog zaraz będzie wiedział.

3

Odp: Dodatkowe kilogramy w czasie ciąży

Wg.zaleceń które wydała światowa organizacja zdrowia optymalny przyrost masy to ok 11-11,5 kg. Należy pamiętać że w pierwszym trymestrze płód ma kilka -kilkanaście milimetrów i waży może pod koniec kilka gramów. Więc to ze przytyłaś 2 kg to wcale nie jest za mało. Największy wzrost dziecka jest dopiero w ostatnim trymestrze. Wcześniej u wielu kobiet ciaża jest mało widoczna i nie ma w tym nic niepokojącego. U niektórych pań przy kości moze nie być wcale przyrostu wagi w trakcie ciaży- ale mówimy tu o wadze amerykańskiej raczej. wink Zrelaksuj się, wg badań to że mama przybierze wiecej kg wcale nie znaczy że dziecko bedzie zdrowsze. Jedz tyle i to na co masz ochote- organizm przeważnie wie co dla niego najlepsze.