Temat: Kaszaki-skąd się biorą?

Dwa lata temu pojawił się u mnie pierwszy kaszak na głowie. Niestety rósł dość szybko i lekarz stwierdził, że trzeba go usunąć. Niestety problem pojawił się ponownie i teraz mam już trzy kaszaki. Problem jest o tyle nieprzyjemny, że mam krótkie i dość marne włosy, więc widać je, poza tym są bolesne. Jaki jest powód powstawania kaszaków i czy jest jakiś skuteczny farmakologiczny środek na pozbycie się ich? A może znów będę zmuszona iść na zabieg? sad

2

Odp: Kaszaki-skąd się biorą?

Kaszaki powstają często na głowach osób mających skórę głowy z tendencją do przetłuszczania się. Dlatego warto zwrócić uwagę czy nam się włoski przetłuszczają czy nie i ewentualnie zadbać zapobiegawczo o to żeby się nie tłuściły. Na skutek zatykania sie gruczołów łojowych skóry zaczynają działać bakterie a co za tym idzie zaczyna rozwijać się infekcja, która po jakimś czasie zanika i wówczas to właśnie powstaje sobie typowy, twardawy kaszak.  Usuniecie kaszaków tylko jest chirurgiczne.

3

Odp: Kaszaki-skąd się biorą?

Bardzo dobrym szamponem na przetłuszczającą skórę głowy, włosy jest taki z dodatkiem rzepy. Niestety zapach nie jest zbyt przyjemny ale bardzo skuteczny. Efekty są na prawdę bardzo imponujące.

4

Odp: Kaszaki-skąd się biorą?

Jeśli chodzi o kaszaki to z tym jest różnie. Część osób ma skłonności rodzinne. U części osób to bywa kwestia zaburzeń hormonalnych. Jak hormony źle działają to np. łój produkowany przez gruczoły w skórze jest taki ze częściej zatyka pory albo jest go wiecej niz normalnie. Wiec leczeniem jest sprawdzenie hormonów plus dbanie o to żeby skóra głowy sie nie przetłuszczała. Z jednej strony to może być kwestia codziennego mycia głowy a z drugiej dobrania odpowiedniego szamponu. Czasem na przetłuszczanie pomagaja płukanki z różnych ziół. Ale niestety jak już sie zrobią lepiej je usunąć bo potrafią rosnąć do kosmicznych rozmiarów.

5 Ostatnio edytowany przez Specjalista Aspazji (2014-09-27 10:28:27)

Odp: Kaszaki-skąd się biorą?

Kaszak to tzw. torbiel zastoinowa w obrębie mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Gdy ujścia mieszków zostają zablokowane, pod skórą gromadzą się złuszczone i zrogowaciałe komórki oraz sebum wydzielane przez gruczoły łojowe. Kaszaki umiejscawiają się głównie tam, gdzie rosną włosy. Jeżeli torbiel nie zniknie samoistnie, należy udać się do chirurga, aby pomógł pozbyć się problemu. Można również usunąć kaszaki laserem. Laserowe usuwanie kaszaków przebiega podobnie jak to chirurgiczne, z tą różnicą, że skóra zostaje przecięta laserem.