1 2012-06-20 15:25:32

Temat: Okulary czy szkła kontaktowe?

Od kilku lat noszę okulary, ale coraz częściej myślę o szkłach kontaktowych. Trochę się obawiam, że nie będę potrafiła umieścić ich w oku. Czy mogę je nosić przez cały dzień czy tylko przez kilka godzin? Jak się czyści soczewki?

2 2012-06-24 21:55:20

Odp: Okulary czy szkła kontaktowe?

Ja noszę soczewki od 6 lat. Są bardzo wygodne. Masz 'normalne" pole widzenia, nie pomniejszają lub powiększają obrazu, są przydatne podczas uprawiania sportów (szczególnie przy pływaniu jeśli masz dużą wadę), możesz nosić okulary przeciwsłoneczne w lecie, a zimą nie parują. Niestety mają też minusy. Głównie takie, że mimo wszystko oczy się szybciej męczą (szczególnie przy czytaniu czy przy komputerze). Mnie się zdarzało kilkakrotnie, że nie mogłam założyć rano soczewek, gdy byłam niewyspana (po prostu spływały z oka).
To ile możesz nosić soczewki zależy jaki rodzaj ich kupisz. A wybór jest dość spory. Możesz mieć jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne. Takie co dzień wieczorem zdejmujesz wsadzając do pojemniczka z płynem do soczewek. Takim płynem tez je czyścisz za każdym razem, gdy je zdejmujesz i zakładasz.
Są też takie, których nie musisz ściągać na noc.Takie są przydatne szczególnie w podróży. Oczywiście obecnie na rynku dostępne są przeróżne soczewki, różnych producentów, nawet takie, dzięki którym możesz zmienić kolor oczu.
Co prawda, zdarzają się dni, kiedy zakładam okulary, ale jak najbardziej polecam soczewki! smile

Ostatnio edytowany przez reńka (2012-06-24 21:56:33)

3 2012-06-25 15:29:45

Hej! Soczewki są całkiem wygodne, trzeba im to przyznać. Na początku może ich zakładanie nie wydaje się najłatwiejsze, ale szybko można się do tego przyzwyczaić i po krótkiej nauce zakładanie soczewek staje się prawie tak samo łatwe, jak zakładanie okularów:) Jeśli się nie jest do końca przekonanym, czy faktycznie soczewki to jest to, warto wypróbować soczewki jednodniowe, zapytać o nie okulistę, bo może on dać parę soczewek na próbę. Myślę, że warto rozważyć taką opcję:) Jeśli chciałabyś się dowiedzieć więcej o soczewkach, poczytaj o mitach na ich temat: http://www.kontaktowe.pl/blog/?p=16 . Trzymam kciuki, powodzenia i podjęcia dobrej dla Twego zdrowia decyzji!

4 2012-08-20 15:56:43

sprawa jest indywidualna, natomiast ja wole okulary, oczy się nie męczą, mogę ja zakładać i zdejmować kiedy chcę. Do tego wybrałam sobie naprawdę ładne, barwione szkła smile

5 2013-05-08 10:45:00

Tak jak było wcześniej, indywidualna sprawa. Niektórzy po prostu nie mogą nosić soczewek, uwierają, swędzą, niektórzy mogą nosić non stop. Na początek wypróbuj sobie jednodniowe, nie wielki koszt, a zobaczysz jak to jest.

6 2013-06-18 11:17:37

Teraz są różne rodzaje soczewek kontaktowych, więc można łatwo dobrać idealne dla siebie. Ja coraz mniej chodzę w okularach

Ostatnio edytowany przez marlena (2013-06-21 09:35:45)

7 2013-06-20 15:47:27

Teraz są różne rodzaje soczewek jak i oprawek. Ja wole okulary

Ostatnio edytowany przez Jessie (2013-07-03 08:39:38)

8 2013-06-23 08:49:54

Wiele osób poleca szkła kontaktowe, ale ja nie wiem.

9 2013-06-26 13:11:22

Warto spróbować soczewki jednodniowe. Można się przekonać co i jak.

Ostatnio edytowany przez babinka (2013-07-02 14:05:17)

10 2013-09-08 11:02:41

Ja od zawsze nosze okulary i przy nich pozostanę. Nosiłam przez krótki czas soczewki ale wróciłam do standardowych okularów. Jakoś czuje się pewniej nosząc je na nosie:) ale kto wie może kiedyś...

11 2013-09-12 12:29:11

Przez około rok czasu nosiłam szkła kontaktowe. Nabawiłam się zespołu suchego oka, popękanych żyłek i innych problemów. Więcej do nich nie wrócę. Okulary, choć mniej wygodne w noszeniu i rzucające się w oczy i tak są sto razy zdrowsze.

12 2013-10-08 10:53:01

Patricio nie wiedziałam nawet, że mogą pojawiać się tego typu konsekwencje od noszenia szkieł kontaktowych, dlatego tym bardziej polecam standardowe, zwykłe okulary smile

13 2013-10-10 13:04:30

Ja zamiast bawić się w szkla kontaktowe zdecydowałam sie na laserową korekcję wzroku w Centrum okulistycznym Nowy Wzrok nie miałam po zabiegu żadnych komplikacji i teraz nie muszę bawić się z soczewkami czy okularami. Dla mnie to bez sensu

14 2014-01-26 21:23:11

Hej forumowicze,
mam pytanie. Czy kupowaliście kiedyś soczewki w salonie Filemanna?
Wiem, że badanie wzroku jest u nich za darmo, zastanawiam się właśnie, czy by z tego nie skorzystac, a potem od razu dobrać u nich soczewki.
I dlatego chciałabym wiedzieć, jak u nich się to odbywa.

15 2014-02-03 10:29:33

anetaaa napisał/a:

Hej forumowicze,
mam pytanie. Czy kupowaliście kiedyś soczewki w salonie Filemanna?
Wiem, że badanie wzroku jest u nich za darmo, zastanawiam się właśnie, czy by z tego nie skorzystac, a potem od razu dobrać u nich soczewki.
I dlatego chciałabym wiedzieć, jak u nich się to odbywa.

Ja kupuję w ich salonie soczewki, ale miesięczne i są ok.
Tobie na pewno przepiszą jednodniowe, jak dopiero zaczynasz nosić. Generalnie jest tak, że jak już soczewki są gotowe, to dostajesz od nich esa, że są do odbioru. O opożnienoach jakby co też informują.

16 2015-11-23 13:36:56

Okulary noszę już ok 10 lat. I w sumie podobam się sobie w nich smile Ale czasem soczewki byłyby po prostu wygodniejszą opcją, ale jakoś mam obawy

17 2015-12-01 07:53:37

Jeśli soczewki - to zawsze i to bezwzględnie należy korzystać z regularnych wizyt u okulisty. Soczewki są inwazyjne, dlatego bezwzględnie należy kontrolować stan zdrowia swoich oczu.
Ja korzystam z okularów. Wygodne, bezpieczne i coraz bardziej modne.

18 2016-02-22 13:01:31

To zależy, jakie kupisz soczewki. Przede wszystkim bowiem możesz mieć je jednorazowe, których nie musisz czyścić, albo na przykład na tydzień czy miesiąc, które musisz zachować dłużej. Te dłuższe są tańsze, wiadomo. Ale najważniejsze jest dobre dopasowanie, bo inaczej soczewki mogą niszczyć wzrok. Mój wujek przez to musi teraz nosić pomoce optyczne dla niedowidzących, o takie http://optyk-gliwice.pl/oferta_pryzmat/pomoce_optyczne także ostrożnie z tymi soczewkami kontaktowymi

Ostatnio edytowany przez dynamical (2016-02-22 13:01:42)

19 2016-03-19 15:11:36

Wg mnie okulary smile dobrze dobrane dodają wiele uroku twarzy smile

20 2016-08-02 10:54:30

ja zawsze się bałam soczewek, bo nie wyobrażam sobie dotknąć oka paluchem i jeszcze cały dzień coś w tym oku mieć.... brrrr. nie wiem czy kiedykolwiek się zdecyduję

21 2016-08-05 14:03:13

kalinka napisał/a:

ja zawsze się bałam soczewek, bo nie wyobrażam sobie dotknąć oka paluchem i jeszcze cały dzień coś w tym oku mieć.... brrrr. nie wiem czy kiedykolwiek się zdecyduję

Powiem Ci,że sama przez wiele lat tak samo myślałam i był to błąd.... Bałam sie,ze nie bedę w stanie nakładać tych soczewek, że będę miała z tym duze problemy. Okazało sie,że nie jest to takie problematyczne jak się wydaje. Problemy z nakładaniem i zdejmowaniem są jedynie na samym początku. Potem bardzo łatwo jest się do soczewek przyzwyczaić. Aktualnie soczewki nakładam i zdejmuje wieczorem praktycznie automatycznie. Nie bawię się przy tym w opakowania na soczewki czy w płyny. Wolę dopłacić trochę więcej  i mieć soczewki jednodniowe. Poczytaj sobie o nich na tej stronie:
http://www.mojepierwszesoczewki.pl/o-so … dnodniowe/

Są bardzo delikatne dla oczu i ich nie podrażniają.

Ostatnio edytowany przez Marzenka (2016-08-05 14:05:24)

22 2016-08-05 14:27:59

Witajcie,
od kilku tygodni chodziłam i myślałam o tym, by zamienić okulary na szkła. Dziś trafiłam tutaj i wiem, że jednak jak miałam obawy co do ich noszenia, jak to "kalinka" napisała o dotykaniu oka i w dodatku jeszcze coś w nim było, już poczułam mrowienie w oku. Wasze opinie mi bardzo pomogły, szczególnie te które wyrażały się pozytywnie o okularach i ich plusach. Nosze okulary prawie całe życie. Oczywiście był bunt, jak to się było nastolatką, że noszenie okularów to coś strasznego, ale jak się poszło na studia to zmieniłam zdanie, że jednak bez okularów, to w moim wyglądzie czegoś brakuje. Ale teraz przyszły czasy, że może jakaś mała odmiana. Ale po przeczytaniu Waszych opinii, jednak pozostanę przy okularach.
Wizja "gmerania" sobie w oku, czy skutki noszenia szkiełek - szczerze odstraszyły mnie.
Kobieta zmienną jest i może jednak się przekonam na wypróbowanie.

23 2016-08-17 09:59:43

Jak sa dobrze dobrane soczewki, to bez problemu można w nich korygować wzrok. Trzeba tylko znaleźć dobrego okulistę, by pomógł dobrac soczewki. Ja moge polecić takie miejsce z Gliwic: http://optyk-gliwice.pl/okulistyka/ Chodzę tam regularnie i nie mam jakichś większych klopotów ze wzrokiem....

Ostatnio edytowany przez dynamical (2016-08-17 09:59:51)

24 2016-08-18 08:19:42

Najlepiej jest spróbować dobrac szkła odpowiedznie dla nas. Na pewno na początku będziesz odczuwała dyskomfort ale myślę, że sie przyzwyczaisz. A jeżeli nie to przecież teraz jest tyle pięknych modeli okularów smile

25 2016-09-15 17:17:09

Hej smile Soczewki są świetne, nie bój się, że nie będziesz umiała ich zakładać, na spokojnie smile Też długo nie mogłam się przekonać, ale specyfika mojej pracy mnie do tego zmusiła i się ciesze, bo sama nie wiem czy bym się zdecydowała. Ale soczewki muszą być dobrze dobran,e bo jak będą niewłaściwie to fakt, możesz się szybko zniechęcie przez dyskomfort i inne objawy... Mi dobierał dr Hanarz z Oko Akcent, dokładnie przebadał, wyjasnił wszystko co i jak, uspokoił, warto tam się wybrać na dobieranie soczewek i ogółem badanie wzroku smile

26 2016-09-29 13:35:29

Infekcje związane z użytkowaniem soczewek w zdecydowanej większości przypadków dotyczą sytuacji, gdy są one nieprawidłowe użytkowane, np. gdy śpimy w soczewkach jednodniowych - od tego są soczewki w trybie 24 godzinnym, w których możemy bez obawy spać. Szczególnie dla początkujących użytkowników lepiej sprawdzą się soczewki jednodniowe, bo nie trzeba ich pielęgnować, ani przejmować się ich przechowywaniem.
Nawet jeżeli jednak pozostaniemy przy okularach, to w niektórych sytuacjach soczewki kontaktowe okazują się jednak bezkonkurencyjne jak np. podczas gry w siatkówkę i innej aktywności fizycznej (poza pływaniem). Niektóre okulary przeciwsłoneczne nie posiadają dodatkowo mocy optycznej, dlatego warto również wtedy pomyśleć o kombinacji okularów przeciwsłonecznych i soczewek kontaktowych.

27 2017-01-02 11:41:18

Soczewki jak dla mnie są zdecydowanie lepsze niż okulary. Jeżeli są dobrze dobrane to w ogóle się ich nie czuje. Zresztą też się lepiej czuję w soczewkach bo wydaje mi się, że nie wyglądam najlepiej w okularach smile

28 2017-01-04 14:34:34

Czytam i myślę. Chciałabym spróbować założyć soczewki, ale będąc u okulisty, badanie przeszłam strasznie. Dawno nie przebadano mi tak wzroku, jak tym razem. Zakrapianie, przykładanie coś do oka, to okazało się - mierzeniem ciśnienia, znowu zakrapianie. A ja cały czas walczyłam by móc otworzyć powieki, by okulista miał lepszy dostęp do oka. Okulistka powiedziała, bym to przemyślała, nic na siłę. Teraz pisząc o tym mam już łzy w oczach.

barba napisał/a:

Soczewki jak dla mnie są zdecydowanie lepsze niż okulary. Jeżeli są dobrze dobrane to w ogóle się ich nie czuje. Zresztą też się lepiej czuję w soczewkach bo wydaje mi się, że nie wyglądam najlepiej w okularach smile

Ja z kolei uważam, że okulary dodają mi uroku smile
Reasumując: może się skuszę, bo ciągle o tym myślę. Tylko to zakładanie?? skoro ja jestem taka wrażliwa co do oczu ;/

29 2017-01-05 12:51:02

To zależy co kto woli. Osobiście lubię soczewki kontaktowe i chętnie je noszę. Jak ktoś jest z Gliwic i szuka dobrego salonu to polecam Pryzmat.  Zdecydowanie najlepszy wybór z wszystkich możliwych wink

Ostatnio edytowany przez dynamical (2017-01-05 12:51:13)

30 2017-01-05 13:27:43

Warto przełamać się i na początek wypróbować soczewki jednodniowe. Może okaże się, że ich zakładanie nie będzie sprawiało żadanego problemu? Poza tym soczewki mają same zalety: dobrze dobrane są całkowicie niewyczuwalne, umożliwiają uprawianie sportu i oczywiście nie ujmują nic z wyglądu. Chociaż akurat w tej kwestii muszę przyznać, że niektórym osobom okulary szalenie pasują i wręcz nie powinny się ich pozbywać smile

31 2017-01-13 11:19:00

Zdecydowanie okulary. Warto jest sobie przymierzyć w sklepie a potem zamówic przez internet. Jest o wiele taniej.

32 2017-01-13 14:10:33

Ja tak ostatnio zrobilam. Z tym,że szukałam dwóch par korekcyjnych, ale również i przeciwsłonecznych. Lecieliśmy zima za granice i uświadomiłam sobie,ze nie mam żadnych konkretnych okularów. Tak więc musiałm sobie jakies kupic aby nie narażać oczu na słońce.

Zamówiłam tutaj:
http://aurore.pl

W sklepie teraz mają dobrą przecenę na Pradę i Ray Bana. Na okulary przeciwsłoneczne jak i na zwykłe korekcyjne. Jesli chcecie zaoszczędzić to zerknijcie sobie.

Ostatnio edytowany przez olha (2017-01-13 14:10:43)

33 2017-03-10 11:40:43

Osobiście wolę okulary. Nie wiem, czy to z przyzwyczajenia, ale jakoś nie umiałam sie przekonać do soczewek. A okulary, czy to do czytania czy okulary przeciwsłoneczne kupuję w Gliwicach w salonie optycznym Pryzmat. Naprawdę świetny salon optyczny. Polecam wink

34 2017-04-22 08:21:59

a nie myslałaś o zabiegu na wzrok? ja Robiłam Lentivu - szybko i bezboleśnie, a co ważne - po paru dniach już normalnie funkcjonujesz...