1

Temat: Starania o dzidziusia a problem z jajeczkowaniem

Witam. Mamy problem z mężem z zajściem w ciążę. Po dwóch wizytach u ginekologa, ginekolog stwierdził że mimo dobrych wyników hormonów a robiąc dwukrotnie USG dopochwowe występuje u mnie najprawdopodobniej problem z jajeczkowaniem. W 11 dniu cyklu (cykle ok.32-33 dyniowe) na USG ginekolog nie zauważył żadnego większego pęcherzyka który szykowałby się do pęknięcia. Ogólnie jajniki z dużą ilością małych pecherzykow. W poprzednim cyklu robiłam testy owulacyjne i owulacja wystąpiła wg testu w 18-19 dni cyklu. Skoro nie wytwarza mi się żaden większy pęcherzyk to test chyba nie powinien wykazać owulacji, czy dobrze rozumiem? Możliwe że pęcherzyki się nie wytwarzają a owulacja jest? Ginekolog przepisał mi duphaston od 20 dnia cyklu i clolstilbegyt od 5 dnia cyklu. Jestem teraz w  12 dniu cyklu zatem kluczowy dla mnie lek (z tego co poczytałam) clo mogę wziąć dopiero w kolejnym cyklu sad czy szanse na zajście w ciążę w tym cyklu są marne czy mogę mieć nadzieję?  Clostilbegyt ktory ma wspomóc powstaniu pęcherzyka graffa w tym cyklu mnie omija i stąd moje zasmucenie:( bardzo byśmy chcieli jak najszybciej mieć dzidziusia. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam