1

Temat: To infekcja czy podrażnienie ?

Trzy dni temu odczuwałam lekkie swędzenie w okolicach intymnych, nie było ona mocno dokuczliwe i pojawiało się co jakiś czas. Zauważyłam także zaczerwienienie na wargach sromowych mniejszych od wewnętrznej strony. Wczoraj zastosowałam płyn do higieny intymnej i odczułam lekkie pieczenie także przy oddawaniu moczu, ale kolejnego dnia zniknęło. Obecnie dalej zaczerwienione są wargi sromowe mniejsze i okolice wejścia do pochwy. Nie czuję pieczenia, ani swędzenia. Dodam, że nie zauwazyłam żadnych nieprzyjemnych upławów, za tydzień mam mieć miesiączke. Czy może to być podrażnienie/ odparzenie  spowodowane noszeniem obcisłej nieprzewiewnej bielizny, w której niestety musiałam spać, czy może jest to infekcja?
Z góry dziękuję za odpowiedź

2

Odp: To infekcja czy podrażnienie ?

To może być początek jakiejś infekcji. Na pewno poszłabym do lekarza a poza tym zainwestowała też w odbudowę flory bakteryjnej w tych okolicach, U mnie się do tego sprawdza taki lek probiotyczny Invag. Bardzo łatwo się go aplikuje bo jest w postaci kapsułek no i bez problemu jest dostępny w aptece