1 2012-06-21 14:36:18

Temat: Powrót do pracy po macierzyńskim

Widzę, że piszecie o różnych sprawach, więc może pomożecie i mnie. Jak mam sobie poradzić z moim powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim? Z jednej strony bardzo chce wrócić do pracy, a z drugiej chciałabym być z moją córcią. Nie mogę iść na urlop wychowawczy, bo w firmie szykują się zwolnienia. Poza tym muszę dać małą do żłobka, bo nie mamy rodziny w pobliżu. Jestem załamana całą tą sytuacją. Pewnie przeżywam tak bo to moje pierwsze dziecko. Może przy drugim będzie prościej.

2 2012-06-22 17:23:52

Odp: Powrót do pracy po macierzyńskim

Witaj!
Miałam podobny problem. Tez chciałam wrócić do pracy zaraz po macieżyńskim ale z drugiej strony nie chciałam zostawiać dziecka w domu ;/ Jednak życie szybko wszystko zweryfikowało. Również jak Ty nie mielismy rodziny w pobliżu i chcilismy oddac małego do żłobka,jednak okazało sie ze nic z tego,bo do zadnego sie nie dostal ;-( na prywatny nas nie bylo stac wiec czy chcialam czy nie musialam zostac w domu.
Nie wiem czy wy juz macie wybrany zlobek i czy wogole wasza niunia dostala sie do jakiegos,jesli nie to moze zacznijcie od tego. A co do zwolnien to pracodawca nie moze Cie zwolnic po urlopie macieżyńskim a jesli chodzi o urlop wychowawczy to Ci sie nalezą trzy lata i jak teraz chcesz go wykozystac to masz do tego prawo i on nie moe Ci odmowic ani Cię zwolnic.

Masz tutaj link do ciekawych artykułów na ten temat,moze akurat cos Ci sie przyda
http://urodaazdrowie.blogspot.com/

3 2017-03-28 18:05:56

Zamiast żłobka lepiej zatrudnić nianię. Jest takie powiedzenie, że żłobek dla dziecka, to potem dom starców dla rodziców. I nie ma co się dziwić. Na szczęście urlop macierzyński i tak został wydłużony https://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/u … cierzynski Pamiętam, jak moja bratowa wróciła do pracy po 3 miesiącach. To dopiero musiał być koszmar.

Ostatnio edytowany przez Biedrona (2017-03-28 18:39:27)

4 2017-03-29 12:19:13

zatrudnij nianie smile