1 Ostatnio edytowany przez Magielka (2018-09-19 13:56:42)

Temat: maść albo krem na rozstępy ?

Hej kobietki. Od niedawna mam problemy z tarczycą co niestety objawiło się nagłym przyrostem masy ciała i stanami depresyjnymi. Jestem pod opieką lekarza, dietetyka, zapisałam się też do trenerki personalnej, co by trochę zadbać o swoją formę. Jak na razie idzie mi całkiem dobrze. Czuję się o wiele lepiej, ale ostatnio po prysznicu zauważyłam na ramionach i trochę pod pachami takie paseczki, jakby takie blizny, prawdopodobnie rozstępy...  kojarzycie może jakiś dobry krem, maść albo może olejek na takie defekty? Nie podoba mi się to, bo zawsze miałam idealnie gładką skórę...bardzo dbam o swój wygląd a tu takie coś sad nie chcę żeby mi się to pogłębiło.... Pomożecie?

2

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

no niestety przez skoki wagi można dostać, ja to po ciąży dostałam i przez to, że szybko nie zareagowałam zostały mi na dziś hmm ale niewiem czy ufac tym kremom na rozstępy bo naprawde ciezko je zlikwidowac hmm// szczegolnie jak sa juz biale

Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz też to zrobić. - Walt Disney

3

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

nie sadze, ze krem na rozstępy pomoże... czytalam o kapieli z cytryna i sola morska, albo aloes

4

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

No cóż, rozstępy na początku dają stan zapalny, dlatego są one wtedy zazwyczaj barwy czerwonej, w dalszej fazie włókna się zniekształcają i dlatego to wygląda jak wygląda... pracuje jako pielęgniarka, więc wiem jak rozstępy mogą wyglądać. Są naprawdę różne postaci. Widziałam naprawdę duże rozstępy, które ciężko usunąć, Twoje z tego co piszesz są małe, więc będzie Ci je łatwiej usunąć, pod warunkiem że są jeszcze różowo czerwone.. na pewno dobra maść lub krem na rozstępy będzie miał właściwości regenerujące uszkodzoną skórę. Kiedyś moja pacjentka opowiadała, że zredukowała rozstępy światłoterapią. Sposobów jest wiele, ale pielęgnacja jest bardzo ważna, dlatego warto zainwestować w jakiś dobry kosmetyk.

5

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

ja mam biale i rozowe, te co moge to jeszcze staram sie jakso usunac, kapie sie w wodzie z mlekiem i olejkiem macedamia, po wyjsciu z takiej kapieli moja skora jest zmiekczona i delikatna

6 Ostatnio edytowany przez AnaaWwa (2018-09-26 11:18:35)

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

Niestety obawiam się, że sam krem to za mało. Taką skórę warto pilingować pod prysznicem i stosować masaże ujędrniające a potem nacierać te pręgi jakimś kosmetykiem...  ostatnio w mojej pracy na przerwie słyszałam rozmowę kobiet i one wspominały coś o kremie na rozstępy ztrialys albo strialys jakoś tak, może spróbuj tego? A babki to by pewnie jakieś zioła poleciły.

7

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

AnaaWwa napisał/a:

Niestety obawiam się, że sam krem to za mało. Taką skórę warto pilingować pod prysznicem i stosować masaże ujędrniające a potem nacierać te pręgi jakimś kosmetykiem...  ostatnio w mojej pracy na przerwie słyszałam rozmowę kobiet i one wspominały coś o kremie na rozstępy ztrialys albo strialys jakoś tak, może spróbuj tego? A babki to by pewnie jakieś zioła poleciły.

ja też o nim słyszałam, ale niestety w aptece nie mogłam go dostać

8

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

co do olejków to można używać ich profilaktycznie albo w fazie, kiedy są jeszcze świeże tzn. różowe, lekko czerwone. Skuteczne są też maski z oleju kokosowego + owinięcie się folią spożywczą w miejscu. w którym występują rozstępy. Najlepsze będą kremy, które pobudzą do regeneracji kolagen i elastynę.

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

ja miałam kiedyś po ćwiczeniach ale smarowałam się takim kremem na rozstępy od koleżanki, nie pamiętam nazwy (to z 10 lat temu było) za nic sobie nie przypomnę. Ale po rozstępach nie ma dziś śladu smile

no właśnie może po prostu spróbuj tego, o którym mówiła AnaaWwa ?

10

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

moim zdaniem najlepsze są domowe sposoby. Sporo było ostatnio o tym na blogu o rozstępach strialys.pl/blog/najlepsze-domowe-sposoby-na-rozstepy/

11

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

Ja smarowałam tylko brzuch, a zapomniałam o innych częściach. I faktycznie na brzuchu nie mam rozstępów, a biodra to już szkoda mówić sad Za drugim razem się już cała smarowałam, ale raz zmieniłam olejki na ten balsam z tolpy i po jednym dniu zaczęła się skóra rozchodzić! Jakoś na mnie nie działał, za gęsty może i za mało nawilżał, nie wiem. Głównie chodzi o to, żeby skóra była cały czas nawilżona, bez przerwy!

12

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

znającaból napisał/a:

Ja smarowałam tylko brzuch, a zapomniałam o innych częściach. I faktycznie na brzuchu nie mam rozstępów, a biodra to już szkoda mówić sad Za drugim razem się już cała smarowałam, ale raz zmieniłam olejki na ten balsam z tolpy i po jednym dniu zaczęła się skóra rozchodzić! Jakoś na mnie nie działał, za gęsty może i za mało nawilżał, nie wiem. Głównie chodzi o to, żeby skóra była cały czas nawilżona, bez przerwy!

miałam wodę micelarną tołpy, niestety uczuliła mnie sad no właśnie część osób poleca olejki a część kremy. Ciekawe co jest lepsze i skuteczniejsze.

13

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

lepiej zaakceptować te rozstępiki big_smile one nie są aż tak straszne.

14

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

nie są ale są mało estetyczne i nie podobają mi się one smile wystarczająco już akceptuję na codzień, na rozstępy mam wpływ dlatego pytam o sposoby

15

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

poza tym rozstępy nie są objawem zdrowia. Zdrowa skóra jest gładka i nie ma rozstępów.

16

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

zgadzam się. Cellulit i rozstępy to objaw zaniedbania, cellulit pojawia się jak nasza dieta jest nieprzemyślana a ruchu - brak. A rozstępy to objaw diety jojo albo po prostu dietetycznej ignorancji. powinniśmy reagować tak szybko jak tylko pojawią się te defekty. Akceptacja akceptacją ale nie wolno przechodzić obojętnie wobec zaniedbania. Pozdrawiam.

17

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

Jeśli chodzi o rozstępy to jest to bardzo trudny temat, co wie z pewnością każda kobieta. Ameryki tutaj nie odkryłam. Mogę powiedzieć tylko, że na mnie najlepiej działa balsam Skuteczna Kuracja Przeciw Rozstępom z serii Sexi Mama Bielendy. U mnie nastąpiła naprawdę znacząca poprawa w głębokości zmian. Mimo, że mój synek ma już 1,5 roku dalej używam tego balsamu smile

18

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

Sylveco z ekobieca.pl ma dobre produkty czy przeciwzmarszczkowe czy wlasnie odżywczo-ujedrniajace. Cene maja w drogerii całkiem spoko jak na te produkty. Stosowałam od momentu zajścia w ciąże dzieki czemu później skora była bardziej elastyczna i po porodzie powoli wracała do stanu sprzed

19

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

Rozstępy i blizny rozjaśnia olej rycynowy, który jest bogaty w kwasy tłuszczowe (oleinowy, linolowy, linolenowy i omega 6). Wnikają one głęboko w tkankę rozstępu/blizny i wypychają ją - jednocześnie stymulując wzrost zdrowej skóry. Olejek pobudza także produkcję kolagenu i elastyny, które wyrównują niedoskonałości skórne.

marokosklep. com

marokosklep.com

20 Ostatnio edytowany przez Walewska (2019-05-17 06:06:06)

Odp: maść albo krem na rozstępy ?

Ani maśc ani krem niestety.... Wypróbowałam ich wiele ale tak naprawdę u mnie okazał się skuteczny dopiero laser, na który chodziłam tutaj
https://www.raczkowska.pl/

Jest to gabinet pani doktor w Krakowie. Rozstępy zaobserwowałam na swoim ciele w nastoletnim wieku. Zaczęły pojawiać się na piersiach. Na początku nie wiedziałam, czym są te białe linie. Zaczęłam z nimi walczyć dopiero, gdy dorosłam, ale domowe metody nie dawały żadnych efektów.

I rzeczywiście działąnie przynajmniej jest podczas gdy kremy nie dawały żadnego działania.