1 2012-06-23 14:36:21

Temat: Witaminy dla przyszłej mamy

Jestem w pierwszym miesiącu ciąży. Regularnie zażywam kwas foliowy. Zastanawiam się czy to wystarczy, czy powinnam kupować jakieś dodatkowe witaminy? Teraz mamy dobry okres, bo w sklepach jest pełno świeżych owoców i warzyw, więc może póki co nie trzeba łykać kolejnych porcji witamin z apteki. Drogie mamy doradźcie mi.

2 2012-06-24 21:23:13

Odp: Witaminy dla przyszłej mamy

Witam!
Ja osobiście w pierwszej jak i teraz w drugiej ciąży lykam dodatkowo prenatal. Badania mam bardzo dobre,dzidzia ma sie tez dobrze i tak samo bylo przy pierwszym dziecku. Chociaz dziwie sie lekarzowi ze nic nie mowil Ci o witaminach. Te z pokarmow jednak nie wystarcza (moim zdaniem)
Polecam do poczytania artykuły na stronce http://urodaazdrowie.blogspot.com/, moze akurat wiecej Ci powiedza niz ja.
Pozdrawiam

3 2012-07-17 20:30:20

Najważniejsze w początkowym okresie ciąży, czyli kwas foliowy, przyjmujesz. a bym na Twoim miejscu nie łykała dodatkowych witamin, ale możesz o nie spytać przy następnej wizycie u lekarza.

4 2012-08-16 08:58:39

Ja w ciąży brała zestaw witamin - Centrum Materna. Zawiera również kwas foliowy, więc nie trzeba dodatkowo go brać. W tym okresie występuje wysokie zapotrzebowanie na witaminy, dlatego lepiej jest przyjmować dodatkowo.

5 2012-08-17 19:30:47

Kobieta chcąca zajść w ciażę powinna jeść dużo surówek, świeżych warzyw i owoców. Dobrze spożywać też magnez, wapń i potas. Nie wiem czy wiecie ,ale najlepsze wapno jest z skorupek wiejskich kur - przyswajamy je w 80 procentach, a z tabletek w 5 - 15 %. Dlatego jak macie odstęp do wiejskich kur to warto pozyskać skorupki z jajek które wytłuczone, tłuczemy, miksujemy na proszek i wsuwamy całą ciążę i okres przed nią po łyżeczce. Dziecko dzięki temu dostanie zdrowe kości i ząbki. Warto też pić 2 łyżki octu jabłkowego z łyżką miodu. To pomaga na to żeby nie poronić, jak już zajdziemy w ciążę. No i pyłek kwiatowy plus miód propolisowy dla ojca i matki przed ciążą !!! A dla matki w czasie ciąży. Po czubatej łyżeczce takiego miksu. Gdzieś czytałam, że dzięki temu dziecko ma wyższe IQ.   To wszystko takie porady, które gdzieś mi się tam obiły o uszy bo mam w rodzinie 3 ciężarne i co jedna to ma inne pomysły smile Ale dzielę się z wami - a może akurat komuś pomoże. Niemniej konsultować na pewno trzeba to z lekarzem.

6 2012-08-17 19:33:50

Oj Hrynkaa to rzeczywiście masz full wiedzy dzięki tym swoim ciężarnym. A z tym wapnem to mega ciekawe. Jeszcze bym tylko dodała, że mega ważne jest żelazo. I można też brać je w formie ziół. wystarczy ,że do większości posiłków przemycimy suszoną pokrzywę.

7 2012-10-03 13:51:12

Jesli złapie Was przeziebienie w ciązy to polecam kupic syrop Prenalen, który własnie jest najskuteczniejszy jesli chodzi o przeziębienie w ciązy. Zawiera tylko naturalne składniki jak czosnek czy czarne porzeczki.

8 2014-10-07 16:05:37

tak zgadzam sie z jojo - bardzo ważne jest żelazo i witaminy - najlepiej poprosić lekarza o taki zestaw który działa profilaktycznie i nie doprowadzać się do zaziębień

9 2015-02-14 09:06:31

a jakie macie doświadczenia z żelazem i kwasem foliowym ?? Pytam, bo ja w pierwszej ciąży to miałam masakre. Myslałam , że się wykończe, praktycznie żadnego kwasu nie  mogłam brac bo takie miałam nudności. Teraz spodziewam sie drugiego bobaska i bałam sie, ze bedzie to samo. Mój gin polecił mi Chela ferr i przyznam że jestem miło zaskoczona bo czuję się po nim świetnie i nic mi nie dolega smile Polecam dla przyszłych mam z wrażliwym żołądkiem :

10 2015-11-05 22:48:30

Proponuję suplement diety Natal firmy Orthomol, który przeznaczony jest dla kobiet w ciąży, karmiących lub planujących zajście w ciążę. Zawiera witaminy, minerały, beta-karoten, kwasy tłuszczowe Omega-3 i kultury bakterii kwasu mlemowego. Preparat wzmacnia kobiecy organizm, a także odpowiada za prawidłowy rozwój dziecka.

apo-discounter.pl/orthomol-natal-30-granulat-kapsulki-p-3426.html

11 2015-11-22 23:41:51

Kwas foliowy wiadomo, podstawa. Ale mnie od samego początku strasznie męczyły nudności, wymioty. I zdecydowanie nie mogę powiedzieć, że to były mdłości poranne, bo towarzyszyły mi cały dzień...  Kupiłam Prevomit, tabletki z imbirem (dodatkowo witamy i kwas foliowy) dla ciężarnych, właśnie niwelujące nudności. Po kilku dniach faktycznie zaczęłam czuć się zdecydowanie lepiej i rzadziej musiałam biegać do łazienki wink

12 2015-11-27 13:31:21

tutaj masz dietę http://dumnamama.pl/dieta-kobiety-ciezarnej/

Ostatnio edytowany przez mamcia (2015-11-27 13:31:28)

13 2016-03-02 12:34:03

Kwas foliowy zapobiega nudnościom, gdybyś brała od samego początku folik to nie musiałabyś  brać aż tylu suplementów na raz.

14 2016-03-08 10:40:46

Widziałam folik mama 1 od pierwszego trymestru. Ciekawe jak działa i czy też jest niezbędny tak samo jak sam folik?

15 2016-04-07 12:35:37

Myślę, że tak. Folik jest niezbędnym lekiem, pomaga w zamykaniu się cewy nerwowej, więc ten drugi na pierwszy trymestr też jest potrzebny, bo jak cewa się prawidłowo zamknie  to jod i kwasy omega 3 też wpływają na rozwój mózgu w dalszym etapie ciąży.

16 2016-05-17 13:46:05

ja w ciąży cały czas brałam kwas foliowy, od II trymestru był to folik 2/3 ze zwiększną iloscią witamin, niezbędnych dla dziecka.

17 2017-04-08 13:43:29

my sie staramy o dziecko i biorę mama dha premium, nie trzeba brać dużej ilości tabletek i ma się wzystko to czego potrzeba, zmieniłam dietę na dużo zdrowszą, robię badania żeby być dorbze przygotowaną do ciaży smile najbardziej obawiam się porannych mdłości

18 2017-04-27 11:37:50

Z suplementami dla przyszłych mam to jest tak, że mają nie tylko kwas foliowy. Ja zażywam mama dha premium, w składzie ma kwas foliowy, kwasy dha, witaminę d dla dobrego rozwoju kości dziecka smile, magnez i inne mikroelementy.

19 2017-05-10 09:52:23

ja z kolei zdecydowałam się na folik bo jest dostępny od wielu lat na polskim rynku, u mnie wszystkie kobiety w rodzinie brały folik więc i ja postawiłam właśnie na ten kwas foliowy.

20 2017-06-01 07:49:49

zbadaj sobie krew bys wiedziala czego ci brakuje i niech lekarz zapisze ci odpowiednie witaminki

21 2017-06-08 13:55:36

Ja  w pierwszej i drugiej ciąży brałam MamaDHA i kwas foliowy. Nie miałam żadnych problemów z dzidziusiem czułam się dobrze do samego porodu. Te witaminki polecił mi znajomy ginekolog także mu ufam

22 2017-06-27 12:37:00

A ja specjalnie aż zerknęłam na opakowanie, żeby nie poprzekręcać nazwy - Doppelherz aktiv Mama Premium, to taki kompleks witamin dla przyszłych mam i dla kobiet karmiących piersią. Ja już urodziłam, malutka ma 5 miesięcy, karmię i nadal biorę te witaminy. Z resztą poleciła mi je moja pani ginekolog smile

23 2017-07-29 13:27:48

Witaminy w ciąży są niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu, oprócz warzyw i owoców powinno się jakieś suplementy zażywać bo jedząc tylko warzywa nie masz pewności czy dostarczasz maleństwu odpowiednią dawkę i wszystkie witaminy także jestem zdania że witaminy powinno się brać już trakcie planowania ciąży, a chociaż kwas foliowy. Zresztą to samo mówią lekarze i na portalach typu ciaza.expert również takie inf są bardzo dokładnie opisane

24 2017-08-25 12:54:34

Jedz świeżych owoców i warzyw tak dużo, jak możesz wink Jednak nie znajdziesz w nich ani jodu, ani wit D ani kwasów DHA także warto sięgnąć dodatkowo po jakiś suplement, np mamadha premium. Co do propozycji pani od medycyny alternatywnej powyżej- gdzieś słyszałam, że skorupki jajek drażnią wyrostek także żeby takie pomysły nie skończyły się tragedią

25 2017-09-07 15:02:37

karoprz napisał/a:

Z suplementami dla przyszłych mam to jest tak, że mają nie tylko kwas foliowy. Ja zażywam mama dha premium, w składzie ma kwas foliowy, kwasy dha, witaminę d dla dobrego rozwoju kości dziecka smile, magnez i inne mikroelementy.

Też miałam mama dha premium. Głównie ze względu na zawartość jodu, który jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego i kostnego dzidziusia. No i niestety, ale samą dietą nie dostarczy się odpowiedniej ilości kwasu foliowego do organizmu.