1

Temat: Larwa kleszcza a możliwość zarażenia boreliozą

Zawsze po powrocie z lasu dokładnie się oglądam. Moją uwagę przykuły takie drobne, naprawdę bardzo małe elementy w okolicach mieszków włosowych. W zasadzie było to przezroczyste, ale po wyciągnięciu widać było, że ruszało odnóżami. Wielkość - milimetra raczej to nie miało. Nie były opite krwią, podejrzewam, że nie przebiły skóry. Nie wiem od jak dawna tam siedziały. W sumie wycągnęłam 7, w tym 3 w okolicach miejsc intymnych. Wczoraj przez 2h, oglądałam się jeszcze dokładnie czy nie pominęłam żadnego.

Dzisiaj mam ochotę na... smile

2 Ostatnio edytowany przez jmali (2018-09-24 07:32:23)

Odp: Larwa kleszcza a możliwość zarażenia boreliozą

Ojoj sporo wyciągnęłaś tych larw kleszcza. Bo jeśli były niewielkie i się ruszały to larwy. Larty w przeciwienstwie do nimf oraz do kleszczy w formie dorosłej nie przenosza boreliozy. Raczej nie powinien pojawić się tutaj rumień, co nie znaczy oczywiście,ze nie powinnaś tego regularnie badac.

Polecam zajrzeć sobie tutaj:
https://zdrowie.tvn.pl/a/kiedy-zrobic-b … eny-testow

Na stronie są opisane testy oraz to kiedy je robić. Po 6 tygodniach dla pewności zrób sobie badanie na boreliozę. Będziesz pewna,ze nic Cie nie zaraziło.

3

Odp: Larwa kleszcza a możliwość zarażenia boreliozą

Mi się wydaje, że warto się w tym temacie doradzić znajomych. Będzie to najlepsze możliwe rozwiązanie.

postaraj się przyjąć pogodnie to co nieuniknione

4

Odp: Larwa kleszcza a możliwość zarażenia boreliozą

brrr aż mam ciarki sad brzydzę się kleszczami