1 2012-06-25 16:36:29

Temat: Miesiączka podczas ciąży

Czy znacie przypadki kobiet w ciąży, które przez pierwsze miesiące ciąży miały okres? Ja od jakichś dwóch miesięcy mam dziwne mdłości, odrzuciło mnie od kawy, papierosów, mam brzydszą cerę. Mam regularny okres, ale te objawy zaczynają mnie niepokoić. Zanim zrobię test ciążowy proszę Was o informację. Czy jest możliwa miesiączka w czasie ciąży?

2 2012-08-08 10:56:20

Odp: Miesiączka podczas ciąży

Nie można mieć okresu w czasie ciąży z uwagi na istotę oraz biologiczne funkcje tych dwóch zjawisk. Albo jest ciąża albo okres. To się wyklucza wzajemnie. Także to nie jest żadna miesiączka tylko krwawienie z pochwy. Może być kilka przyczyn krwawienie z pochwy podczas pierwszego trymestru ciąży. Bo wtedy zdarza się ono bardzo często. Pierwsze przyczyna to może być Zagnieżdżanie się zarodka w ściance macicy, często też takie krwawienie pojawia się u kobiet które biorą pigułki antykoncepcyjne a także gdy są duże zmiany hormonalne itd. Niemniej mimo, ze pojawia się to krwawienie podczas ciąży stosunkowo często zawsze lepiej powiedzieć o tym lekarzowi.

3 2012-11-01 14:28:49

Odp: Miesiączka podczas ciąży

Witam, mam pewien problem.. Obawiam się że jestem w ciąży, może jednak ktoś pomoże mi to wykluczyć. Przez pewien czas brałam tabletki Logest, jednak odstawiłam je ze względu na złe samopoczucie i bóle jakie powodowały.. Po odstawieniu po ok 2 dniach zawsze dostawałam okres. Jednak pare dni po odstawieniu kochaliśmy się z partnerem (jako zabezpieczenie prezerwatywa). Pojawiły się jednak dziwne bóle podbrzusza, piersi, ciągle źle się czuję. Okres pojawił się po 2 tygodniach, jednak dziwne objawy nadal pozostały. Niby ciąża wyklucza okres ale tabletki  anty po odstawieniu go powodują, czy gdybym była w ciąży to i tak mogłabym dostać @ po odstawieniu Logestu?

4 2014-07-01 21:00:37

Odp: Miesiączka podczas ciąży

Można być w ciaży i mieć okres. W niektórych przypadkach kobiety mają 'okres' nawet przez pierwsze 3 miesiące ciaży. Bywa to związane z wahaniami hormonalnymi. Zgrubiałą ścianę macicy -odpowiednią do ciąży utrzymują hormony. Najpierw matki a po zapłodnieniu - zarodek. Jeżeli zarodek wytwarza za mało tych hormonów może dochodzić do krwawień które przypominają dotychczasowe miesiaczki. Wytwarza ich natomiast wystarczająco aby podtrzymać ciażę. Zawsze jeśli masz takie wątpliwości warto wykonać test ciażowy. Dostępne są bez wiekszego problemu - a warto sprawdzić czy nie jesteś w ciaży zanim wypijesz piwo ze znajomymi na grillu.