1 2012-06-28 17:06:46

Temat: Poród w domu

Jestem w 5 m-cu ciąży. Coraz częściej zastanawiamy się z mężem nad porodem w domu. Mój ginekolog jest przeciwny takim metodom, ale przecież kiedyś rodziło się w domach i nikt nie narzekał. Czy słyszałyście o takich porodach w obecnych czasach?

2 2012-09-05 20:30:42

Odp: Poród w domu

Oczywiście słyszałam o możliwości odbycia porodu w domu, ale że żadna ze znanych mi kobiet nie zdecydowała się na taki, to nie mogę nic bliżej powiedzieć na temat poziomu satysfakcji. Natomiast kiedy sama byłam w ciąży, to rzeczywiście przemknęła mi przez głowę taka myśl, aby urodzić w domu. Moja ciąża w końcowym etapie była jednak zagrożona, dlatego leżałam w szpitalu, a tam skutecznie mi to odradzono. Dlaczego? Bo w przypadku pojawienia się jakichkolwiek komplikacji jest to po prostu ryzykowne. W szpitalu jest odpowiedni sprzęt monitorujący akcję porodową, a oprócz położnej są też lekarze, którzy nie tylko potrafią trafnie ocenić przebieg porodu, ale też w razie potrzeby podjąć właściwą decyzję i na przykład natychmiast wykonać cesarskie cięcie.

3 2017-05-11 21:15:11

Odp: Poród w domu

A czemu chcesz rodzić w domu? Chyba lepiej i bezpieczniej zrobić to w szpitalu pod opieką lekarza... Ja rodziłam prywatnie w szpitalu Medicover i nie wyobrażam sobie rodzić w jakichkolwiek innych warunkach... Tyle się słyszy o różnych komplikacjach w czasie porodu, a w domu nie masz nawet specjalistycznego sprzętu.