1 2012-06-28 20:58:29

Temat: Jakie badania potwierdzają niepłodność?

Jesteśmy małżeństwem już 3 lata i nie możemy mieć dzieci. Lekarz polecił, abyśmy się zgłosili do kliniki bezpłodności. Jakie badania będą nam tam wykonywać i na czym polegają?

2 2012-08-08 10:21:45

Odp: Jakie badania potwierdzają niepłodność?

Na pewno musiałabyś zrobić badania wykluczające zaburzenia hormonalne ( nadczynność, niedoczynność tarczycy ) oraz problemy ginekologiczne ( jajniki, jajowody ) Trzeba wykluczyć stany zapalne pochwy ( upławy itd ) mogące także powodować niepłodność. Trzeba także zbadać stan szyjki macicy, wykluczyć guzy , polipy, mięśniaki. Nadmiar hałasu, stres itd. To także czynniki , które mają wpływ na to.

3 2013-06-04 19:51:59

Odp: Jakie badania potwierdzają niepłodność?

Jak ktoś podejrzewa niepłodnośc, to na badania warto się przejśc do jednej z klinik Invimedu. Chociażby, że człowiekowi wyjaśnili i doradzili. Ja niestety była niepłodnoa, ale po 2 latach leczenia udało się i mam córkę.

4 2014-07-01 17:46:05

Odp: Jakie badania potwierdzają niepłodność?

Badania w klinice niepłodności są wielokierunkowe. Zaczynając od podstawowych badań krwi, chorób przewlekłe, badań hormonalnych- zwłaszcza w kierunku hormonów odpowiedzialnych za dojrzewanie jajeczka oraz potem podtrzymanie ciaży. Badania obrazowe- np. badanie drozności jajników-jest to badanie radiologiczne polegające na podaniu kontrastu przez szyjke macicy. Sprawdza ono czy jajeczko ma szanse dotrzeć do macicy. Badanie macicy w kierunku wystepowania nieprawidłowości w budowie- np. przegrody która czasem uniemożliwia zagnieżdżenie zarodka. Badanie płodności- czyli ilości i jakości nasienia, ocena owulacji. Testy psychologiczne- czasem przyczyną jest stres. Najważniejsze ,aby szczerze odpowiadać na pytania nawet jesli wydają się one nam krępujące.