1 2012-06-29 14:25:24

Temat: Zielona herbata

Nie należę do smakoszy herbaty szczególnie zielonej, ale słyszałam, że ma wspaniałe właściwości. Ponoć zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu i podczas chemioterapii chorzy popijają bardzo często zieloną herbatę, aby szybciej wrócić do zdrowia. Czy rzeczywiście jest taka dobra? U mnie w rodzinie większość ludzi choruje na raka, więc byłabym w stanie zacząć pić tę herbatę jeśli naprawdę warto.

2 2012-10-02 15:24:53

Odp: Zielona herbata

Tak to prawda. Zielona herbata jest antyrakowa. Na pewno codzienne picie zmniejsza ryzyko wystąpienia raka, a jeśli już chorujemy to warto ją pić, ale szybciej dochodzić do zdrowia. Moja mama nigdy nie piła zielonej herbaty, bo jej nie smakowała, zaczęła dopiero podczas chemioterapii. Jest już 4 lata po ostatniej chemii, a herbatkę zieloną pije nadal i to z wielkim smakiem smile

3 2012-10-02 19:09:21

Odp: Zielona herbata

Rzeczywiście zielona herbata ma dla naszego organizmu dobroczynne właściwości. Przy jej produkcji nie stosuje się fermentacji, dzięki czemu zostaje zachowana większa część wartościowych składników odżywczych liści herbaty, przede wszystkim witaminy C. Zielona herbata oprócz udowodnionych właściwości antyrakowych chroni nas przed zawałem, poprawia krążenie krwi, obniża poziom cholesterolu, wpływa na trawienie, a nawet wzmacnia kości i zęby. Bardzo ważne jest jednak właściwe przygotowanie wywaru, najwartościowszy napój uzyskujemy bowiem zalewając liście wodą o temperaturze 60-80 ⁰C i parząc je nie dłużej niż trzy minuty. Zieloną herbatę możemy zaparzać nawet trzy razy, ale najwartościowszy jest drugi napar, z kolei pierwszy często zostaje wylewany.

4 2016-01-11 08:15:19

Odp: Zielona herbata

Proszę tutaj - iherbata.pl
I co ciekawe, to dokładnie ten sam produkt, co w tych zestawach za kilkaset złotych. Czy ma sens wydawanie w takim wypadku potężnych pieniędzy? Oczywiście, że tego sensu nie ma. Radzimy działać po prostu rozsądnie. Jeśli tak będziecie robili, to i taka herbata za kilka złotych pozytywnie wpłynie na wasze zdrowie!

5 2016-01-22 09:42:46

Odp: Zielona herbata

Herbaty zielone są rewelacyjne szczególnie zdrowe są te japońskie np z prażonym ryżem i kukurydzą genmaicha fujiyama lub bancha (obniża ciśnienie krwi!)

6 2016-01-25 12:50:14

Odp: Zielona herbata

Ivette napisał/a:

Herbaty zielone są rewelacyjne szczególnie zdrowe są te japońskie np z prażonym ryżem i kukurydzą genmaicha fujiyama lub bancha (obniża ciśnienie krwi!)

zgadzam się w 100%. genmaicha pyszna!

7 2016-03-21 12:34:26

Odp: Zielona herbata

Szczerze nigdy nie słyszałam o tym że zielona herbata jest antyrakowa. Slyszałam że wspomaga odchudzanie i jesr zdrowsza niż ta czarna. Ja szczerze piję tylko zieloną herbate i rozne ziola poniewaz smakuje mi bardziej niż zwykla czarna. Musze poczytać czy rzeczywiscie jest antyrakowa, bo jesli tak to bede pozytywnie zdziwiona tongue

8 2016-04-28 20:14:36

Odp: Zielona herbata

Lubię zieloną, ale piję ją przede wszystkim latem, bo przygotowuję sobie domową, zdrową, mrożoną smile Teraz, kiedy jest chłodniej, sięgam np. po herbatkę z Big Active (4xSuperSlim) która poza fajnym smakiem, ma też za zadanie pomóc mi w walce z nadwagą smile Takie połączenie przyjemnego z pożytecznym tongue