1

Temat: Czy rodzinny lekarz może przepisać tabletki na wywołanie okresu?

Cześć. Nie mam teraz czasu żeby jechać do ginekologa, bo ani nie po drodze, ani zbytnio czasu nie mam, ale w środę jadę na badanie krwi do mojego ośrodka i pytanie j.w. - czy normalny lekarz może przepisać mi tabletki na wywołanie okresu, który spóźnia mi się 10 dni?

2

Odp: Czy rodzinny lekarz może przepisać tabletki na wywołanie okresu?

No nie wiem. Podejrzewam, że to raczej ginekolog ma takie uprawnienia tylko. Lekarz rodzinny to lekarz bardzo ogólnej specjalności, także może nie chcieć bo nie zna twojej historii ginekologicznej i nie zna przyczyn tego stanu. No chyba, że masz przy sobie jakąś dokumentację itd, albo mu dokładnie opowiesz co i jak, to wtedy może ci pójdzie na rękę. W każdym razie na pewno musi poznać przyczyny bardzo dokładnie, żeby zadecydować o tym.

3

Odp: Czy rodzinny lekarz może przepisać tabletki na wywołanie okresu?

Tylko ginekolog ma możliwośc przepisania Ci takich tabletek. Oczywiście nie zrobi tego już przy pierwszej wizycie. Najprawdopodobniej będzie musiał Cię najpierw przebadać, zrobić usg itd, wyśle Cię na badania krwi... Musi się upewnić, że nie dolega Ci nic poważnego, żeby przypadkiem nie narobić bałaganu w Twoim organiźmie smile Czasami brak miesiączki jest skutkiem tymczasowego stanu zapalnego, a czasami niestety ma się do czynienia z czymś o wiele powazniejszym. Jeśli sytuacja zdarzyła się jednorazowo, to myślę, że nia masz powodów do obaw. Jeśli natomiast będzie się to powtarzać, niezwłocznie udaj się do ginekologa.

4

Odp: Czy rodzinny lekarz może przepisać tabletki na wywołanie okresu?

Jedynie ginekolog może przepisywać leki na wywołanie miesiączki. Także wycieczka do ginekologa jest konieczna. Jeśli takie przesunięcie okresu zdarza Ci się pierwszy raz to podejrzewam że dostaniesz lek Provera. Cena przystępna, skutków ubocznych, które są opisane w ulotce nie miałam, lek działa bardzo szybko.

5

Odp: Czy rodzinny lekarz może przepisać tabletki na wywołanie okresu?

Alamizaak-anformation found, problem solved, thanks!

6

Odp: Czy rodzinny lekarz może przepisać tabletki na wywołanie okresu?

Lekarz rodzinny teraz juz nic nie moze wydaje mi sie ze tylkoginekolog i nic nie poradzisz

7

Odp: Czy rodzinny lekarz może przepisać tabletki na wywołanie okresu?

ginekolog. takich leków się nie wypisuje w ciemno i losowo.

8

Odp: Czy rodzinny lekarz może przepisać tabletki na wywołanie okresu?

Wywoływanie okresu nie jest takim o sobie sposobem na unormowanie cykli. Najpierw lekarz powinien zlecić szereg badań, które wykluczyły by poważne dolegliwości, które bezpośrednio wpływają na brak okresu, a może to zrobić specjalista. Pytanie, jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy. Ja po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych miałam zatrzymanie okresu. W czasie starań o dziecko rzecz jasna je odstawiłam i zaczęły się problemy z miesiączką, miewałam również cykle bez owulacji, jednak właśnie specjalista polecił mi zacząć kontrolować swoje cykle, kupiłam sobie komputer cyklu myway, który precyzyjnie określał moją owulację. Po ciążach nie wróciłam do hormonach, zostałam przy naturalnej antykoncepcji. Swój komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

9

Odp: Czy rodzinny lekarz może przepisać tabletki na wywołanie okresu?

Tylko i wyłącznie ginekolog. Myślę, że w takim przypadku konieczne będą również badania. Wiadomo - nikt nie chce Ci przypadkiem zaszkodzić. Jeżeli jesteś z Konina lub okolic to mogę polecić Ci dr Kubiaka.. Swego czasu chodziłam jeszcze z mamą, aktualnie już sama i jestem zadowolona. Zbada Cie , sprawdzi co jest nie tak i pewnie przepisze odpowiednie leki aby wywołać okres.

10 Ostatnio edytowany przez konik (2019-03-29 09:09:46)

Odp: Czy rodzinny lekarz może przepisać tabletki na wywołanie okresu?

Skoro miesiączka się nie pojawia od dłuższego czasu to dlaczego nie iść z tym do ginekologa? Czasem jest to spowodowane zmianami hormonalnymi a czasem objawem poważnej choroby. Lekarz rodzinny skieruje Cię z tym do ginekologa więc nie trać czasu!

Odp: Czy rodzinny lekarz może przepisać tabletki na wywołanie okresu?

imo ginekolog tylko ci przepisze takie tabletki

12

Odp: Czy rodzinny lekarz może przepisać tabletki na wywołanie okresu?

Pytanie dlaczego nie masz okresu, zwykle takie zaburzenia w miesiączkowaniu związane są z wahaniami hormonów, dlatego tabletki na wywołanie krwawienia nie rozwiążą sprawy, jeśli już dostaniesz krwawienia to zacznij monitorować swoje dni płodne bo może to być ci potrzebne w przyszłości, ja używam testera owulacji ze śliny afrodyta i jestem z niego bardzo zadowolona.