1

Temat: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Od pewnego czasu bardzo dokuczają mi wzdęcia brzucha. Jest tak, że czasem ich nie mam wiele dni, a potem nagle mam wzdęcia kilka dni pod rząd co robić ?

2

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Takie uciążliwe wzdęcia mogą być objawem jakiejś choroby. Ale raczej wynikają z codzienności - zastanów sie czy nie jesz potraw wzdymających, ( fasola, świeży chlebek, kapusta, brokuły, kalafiorki, czosnek itd ) Za dużo błonnika czy nie masz w diecie ( jak są też zaparcia to czasem tak jest )

3

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

No moja mam miała chorobę serca , a ciocia nerki. I też im się zaczęło od wzdęć. Także na pewno wzdęcia to nie jest taka prosta sprawa i trzeba się nad nimi pochylić. Jasne, że to może być od żywności, ale wzdęcia to też są objawy poboczne właśnie chorób serca, nerek, trzustki i oczywiscie jelit. Moja mama przy chorobie serca oprócz wzdęć miała też obrzęknięte stopy. Także to było razem.

4

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Wzdęcia są bardzo często jednym z objawów zespołu jelita drażliwego. Jeśli przy tym cierpisz na zaparcia lub biegunki, odczuwasz dyskomfort w brzuchu, "przelewanie w brzuchu", skurcze, bóle brzucha, zauważasz śluz w kale to prawie pewne, że to jelito drażliwe. Wtedy warto pójść do lekarza, upewnić się, czy aby wzdęcia nie są objawem jakiejś choroby lub wykluczyć ją.  Co prawda zespołu jelita drażliwego nie da się wyleczyć, natomiast można załagodzić jego objawy.

5

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Dokładnie jeśli dolegliwość pojawia się zbyt często, to prawdopodobnie to ZJD. Polecam pić koper włoski.

6

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

to częsty problem wielu osób i nigdy nie wiadomo jak sobie z tym radzić ale same powiedzcie że jest to ogromny problem i wstydliwy-ah te jelita sad

7

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Czemu wstydliwy? Nic co ludzkie nie jest nam obce. Czasem tak jak pisałam wystarczy espumisan, koper czasem zmiana diety.

8

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

No moje jelita odmawiają pracy jak zjem kebaba.. nie wiem , może ta przyprawa i  wzdęcia czy zaparcia to u mnie norma , dlatego staram się mieć w torebce zawsze saszetkę  dicopegu wtedy działam od razu by się specjalnie nie męczyć..

9

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

koper włoski, melisa, mięta pieprzowa wszelkie zioła do picia plus mi pomaga na zjd i ogólnie problemy iberogast

10

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Polecam Floractin, który zawiera żywe kultury bakterii probiotycznych Lactobacillus rhamnosus GG. Regulują one pracę przewodu pokarmowego, tym samym niwelując uczucie wzdęcia. Poza tym probiotyki mogą wyeliminować z jelit bakterie gnilne, które są odpowiedzialne za produkcję gazów.

floractin.pl/

11

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Ważne też jaka to dieta, musi być zbilansowana bo wtedy faktycznie wzdęcia i zaparcia murowane i ważne też co i jak jemy, przy dużej ilości błonnika trzeba wypijać bardzo dużo wody bo w przeciwnym razie ma działanie zapierające, oczywiście jeśli wystąpią zaparcia można stosować środki typu dicopeg, bo zdarzają się przy zmianie nawyków żywieniowych jakieś zawirowania czasami.

12

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

a warto sobie też sprawdź co wgl może w takiej sytuacji pomóc, najwygodniej przez efarmaceuta .pl/leki-na-problemy-pokarmowe,13/ zobacz co jest wgl dostępne w aptekach i jakie ma opinie innych osób co stosowały no a jak wciąż nie znajdziesz nic dla siebie to tam się można sprytnie farmaceuty przez formularz poradzić i będziesz wiedzieć co może okazać się skuteczne, jeżeli objawy nie ustąpią po lżejszej pomocy z apteki bez recepty to trzeba jednak podskoczyć do lekarza, zdrowia!

13

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Żeby się pozbyć wzdęć przede wszystkim trzeba pilnować odpowiedniej lekkostrawnej diety, być może ograniczyć też spożycie błonnika, trzeba również uregulować rytm wypróżnień a jeśli występują zaparcia może też stosować dicopeg i wzdęcia powinny całkowicie zniknąć

14

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Może za mało błonnika? Błonnik poprawia przecież perystaltykę jelit, wspomaga trawienie itp. wink

15

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Polecam suplement zawierający enzymy trawienne tj. amylazę, proteazę, lipazę, laktazę i celulazę. Rozkładają one węglowodany, białka i tłuszcze na prostsze składniki, dzięki czemu mogą być przyswojone. Skład suplementu uzupełniliśmy o probiotyczny szczep Bacillus coagulans, który reguluje pracę jelit.

hepatica.pl/sklep/enzymy-trawienne/

16

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Ja pije koper włoski. Nie działa tak od razu. Ja rano się napiję to po południu zadziałało.

17

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Od niedawna kupuję bertram mielony, który odpowiada za lepsze przyswajanie witamin i składników odżywczych z pożywienia. Oczyszcza i odtruwa organizm z toksyn, bardzo dobrze pomaga na trawienie. Polecam kupić chociaż na próbę, zauważyłam, że takie zioła działają znacznie lepiej niż pełne chemii lekarstwa. Bertram mielony można dodawać do potraw 1-3 szczypty. Kupowałam niedawno go z magazyn-zdrowia.pl , poszukajcie tam, od razu też warto zaznaczyć, że takie zioła zdecydowanie powinno się kupować w specjalnych sklepach z tego typu produktami a nie w jakichś marketach.

18

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Nie słyszałam wcześniej o bertramie mielonym, ale zainteresowałaś mnie tą przyprawą. Szukam już każdego sposobu, żeby pozbyć się wzdęć, które naprawdę mi dokuczają, tylko u mnie są one bardziej na tle nerwowym (ZJD i te sprawy) niż trawiennym więc nie wiem, czy jakiekolwiek preparaty na trawienie pomogą w tym przypadku.

19

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

może zweryfikuj swoją dietę? często nieodpowiednia powoduje u Nas wzdęcia, aj tez miałam tak długi czas jak żyłam w biegu i nie gotowała w domu tylko jadałam na mieście, wzdymało mnie, a musiałam jeszcze biegać na spotkania na których przez wzdęcia i gazy czułam się bardzo niekomfortowo. Od jakiegoś czasu wspomagam się cholestilem max, działa rozkurczowo więc nie chodzę już na spotkania ze wzdęciami, a dla mnie to dużo bo niestety nie przestałam jadać na mieście, nadal doskwiera mi brak czasu ;(

20

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

wonder napisał/a:

Nie słyszałam wcześniej o bertramie mielonym, ale zainteresowałaś mnie tą przyprawą. Szukam już każdego sposobu, żeby pozbyć się wzdęć, które naprawdę mi dokuczają, tylko u mnie są one bardziej na tle nerwowym (ZJD i te sprawy) niż trawiennym więc nie wiem, czy jakiekolwiek preparaty na trawienie pomogą w tym przypadku.

Poszukaj czegoś na magazyn-zdrowia.pl pełno tam ziół i suplementów na różne dolegliwości, bertram stamtąd kupowałam właśnie. Może ekstrakt z czerwonej herbaty Ci pomoże? Wspomaga trawienie, reguluje pracę wątroby. Przyczynia się również do obniżenia cholesterolu we krwi. Usuwa nadmiar tłuszczu z organizmu.

21

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Ja miałem problemy z wzdęciami i zaparciami, a także z odbijaniem. Pomogło mi po piciu octu jabłkowego ojca mateusza.

22

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

piszesz serio czy sobie żartujesz? ja bym chyba octu nie piła na takie problemy, jakieś to mało bezpieczne mi się wydaje, samo słowo ocet już brzmi podejrzanie, ja się cieszę, że u mnie sprawdza się ten cholestil max bo szybko koi problemy związane ze wzdęciami i niestarwnoscia, no i bez problemu  mogę łykać bez obaw że będzie mi śmierdziało z buzi octem smile

23

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Na samą myśl o occie zrobiło mi się troche nie dobrze, nie przełkneła bym. W domu staram ratowac się ziołowymi herbatkami jeżeli tylko mogę. Ale nie zawsze radzą sobie od razu. A ten cholestil max jest na receptę? Ile go brac?

24

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Cholestil max jest bez recepty, mnie też uratował po ostatnim imprezie kiedy się skręcałam z bólu, miałam wzdęty brzuch, gazy i odruch wymiotny , bardzo źle się czułam ale na szczęście mi pomógł.

25

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

gdy byłam w ciązy to niezastąpiony na wzdęcia był dicopeg 10g  bo dosłownie przestawałam sobie z nimi radzić... jak to bywa w ciąży - część odruchów jest niekontrolowana a gazy były normą. Niestety. Dicopeg super "oczyszczał" atmosferę smile

26

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Warto zmienić nawyki żywieniowe, najlepiej jeść po 4-5 posiłków dziennie. Nie powinniśmy jeść co chwilę, gdyż nasze jelita muszą odpocząć.

Nie można też spożywać pokarmów za rzadko, np. 2x dziennie (rano i wieczorem), gdyż wówczas zbyt łapczywie połykamy. Jedzmy spokojnie, na siedząco, a nie w biegu.

27

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Dokładnie najlepiej zmienić nawyki żywieniowe i więcej się ruszać a wszystko będzie dobrze. Bardzo dobry również na trawienie jest CholestilMax zawsze staram się go mieć w torebce bo nigdy nie wiadomo jak zachowa się żołądek

28

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

ja starałam się jeść dużo zdrowiej, ale niestety sporo pracuje  nie zwsze mam czas na gotowanie w domu, potem jem na mieście i mam wzdęcia, dlatego teraz pod ręką mam cholestil max żeby sobie pomagać a nie się czuć jak balon całe popołudnie.

29

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

podobnie masz do mnie, ja też przez nadmiar pracy zapominam o zdrowym żywieniu się. tak na wszelki wypadek mam zawsze pod ręką dicopeg 10g, by w razie zaparć móc sobie od razu ulżyć

30

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Ja mialam identycznie, musialam byc bardzo ostrozna z tym co jem, czy pije... chociaz wiadomo, ze od czasu do czasu czlowiek chce pojesc cos konkretnego, napic sie gazowanego napoju itd. Moze kup sobie jakies kapsulki na wzdecia, np. mi pomaga Sylimarol70, juz drugi miesiac je łykam i jest spora poprawa. Juz nie musze sie tak ograniczac w kwestii jedzenia wink

31

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Czasem to wcale nie jest wina tego, co się je, a też nadmiernego stresu i napięcia. Sama to przechodzę każdego dnia po okresie bycia w ciągłym stresie. Próbowałam już herbat ziołowych, karczocha, dopiero Espumisan mi zaczął pomagać. Teraz biorę go codziennie, żeby móc jakoś przetrwać dzień.

32

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

na wzdęcia i zaparcia pomaga u mnie Dicopeg 10g, do którego organizm się nie przyzwyczaja. bo zwiększenie naturalnego błonnika i picie dużej ilości wody nie pomogło. żadne inne suplementy też nie pomogły

33

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Na wzdęcia poczytaj sobie na adamed.expert najlepsze są suszone owoce. Ja kiedyś też miałam problemy z trawieniem jeszcze jak byłam młodsza i nie zwracałam uwagi na to co jem. Niestety prowadziłam bardzo niezdrowy tryb życia i to się odbiło na mojej sylwetce. Teraz dzięki diecie właśnie bogatej w błonnik wracam do wcześniejszej wagi pomału

34

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

U mnie wzdecia zawsze byly polaczone z zaparciami i to do tego stopnia, ze moglam spedzac w toalecie doslownie godziny.. Na szczescie wpadlam na preparat intesta regulujacy prace jelit. Odkad go stosuje moge wreszcie normalnie zyc, jesc, pic. Jak w pracy pojawia sie jakies slodycze to nie musze wycierac sliny tylko moge rowno z wszystkimi sprobowac smile

35

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Po pierwsze, staraj się nie objadać, bo następnego dnia wzdęcia masz gwarantowane. Po drugie, warto nosić przy sobie leki typu Espumisan czy Dicopeg. Po trzecie, stres ma ogromny wpływ na wzdęcia, ze względu na unerwienie ścianek jelit, które reagują na pobudzenie i stany nerwowe, więc tu przydadzą się sposoby redukowania stresu - herbaty ziołowe, brak kawy, przyjmowanie magnezu, ćwiczenia oddechowe, aktywność fizyczna, relaks po pracy.

36

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Dzięki wielkie za sprawdzone porady wink Z całą pewnością mi się przydadzą wink

Jesteśmy niestałymi, głupimi istotami ze słabą pamięcią i ogromnym darem do samozniszczenia.

37

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Ja na wzdęcia mogę polecić Espumisan, bo mi zawsze pomaga.

38 Ostatnio edytowany przez jmali (2018-07-09 11:18:02)

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Proponuję zacząć od diety I wyeliminować produkty
mleczne ( niektóre osoby nie tolerują laktozy i jeśli podejrzewacie u siebie coś takiego to dobrze jest się przebadać)
tłuste oraz smażone
fasolę
kapustę
oraz napoje gazowane

Właśnie to są główni winowajcy powstawania wzdęć

Warto jest również kupić sobie zioła szwedzkie https://evita.sklep.pl/pl/c/Ziola-szwedzkie/2222880 -  jest to naturalny srodek, który bardzo pomaga jesli chodzi o leczenie wzdęć.

39

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Zapewne masz jakieś problemy o których nie wiesz, na chwilę obecną mogę Ci polecić tabletki Cholestl Max na wzdęcia, ale zalecam w takim przypadku wizytę u specjalisty, być może nie jest to nic groźnego ale warto się przebadać.

40

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Herbatki wspomagające trawienie są dobre, ale nie zawsze wystarczą. Ja dodatkowo stosuję cholestil max bo ma działanie rozkurczające i wspomagające trawienie. Poza tym nie kosztuje duzo i mozna go dostać w aptece bez recepty

41

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

czasami bywa i tak,że niestety trzeba się w czymś ograniczyć, ja tez mam takie potrawy których nie jem, ze względu na mój ibs i koniec kropka. Stosuję też preparat intesta, bo dzięki niemu widzę, moje jelita wróciły do normalności i na właściwe tory jeśli chodzi o wypróżnianie się, a... no i pozbyłam się tez wzdęć.

42

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Herbatki są dobre tylko na obajwy, niestety są zbyt słabe żeby zadziałały dobrze. Najlepiej udać się do apteki i zapytać.

43

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Ja na takie problemy ze wzdęciami stosuję i polecam wyjątkową szwajcarską mieszankę ziół - nazywa się Drimo. Skład to m.in. kminek, lukrecja, mięta pieprzowa.

44

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

coś musi być nie tak. albo z jelitami albo może jakieś konkretne produkty szkodzą.
ja bym eliminowała na jakiś czas różne grupy produktów, które mogą powodować takie dolegliwości - np. nabiał. jak jest ok, to po tygodniu do niego wracam i sprawdzam, jak reaguję na jedzenie bez glutenu i tak dalej.
poza tym może pomogłoby wprowadzenie kiszonek.

45

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Również zaczęłabym od wyeliminowania pokarmów, które wywołują wzdęcia, a jeśli to nie pomoże - warto przejść się do lekarza rodzinnego.

46

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Mniej tłuszczy, kapusty, fasoli i podobnych pokarmów, wolniejsze jedzenie i przeżuwanie dokładnie pokarmu, popijanie dopiero po zakończonym posiłku.

47

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

U mnie jest słabo jak mało piję. Dlatego polecam więcej wody, ale niegazowanej, małymi łyczkami i między posiłkami. Poza tym dobrze też jak jest ciepła.
Nie jestem zwolenniczką usuwania wszystkiego z diety ale wg mnie można spróbować odstawić pieczywo i nabiał, a w szczególności surowe mleko. Do tego herbatki ziołowe, koper włoski nada się.

48

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

To może być też za dużo albo za mało błonnika, temu też się warto przyjrzeć.

49

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

A czasem to też po prostu przejedzenie lub zbyt dużo tłuszczu w diecie. Spróbuj tabletek ulgasim, bo mi one bardzo fajnie i bardoz szybko pomagają na wzdęcia. W dodatku nie mają cukru w skłądzie, więc są dobre dla diabetyków.

50

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Wzdęcia potrafią dać w kość wink U nas w rodzinie się stosuje tabletki ulgasim,  są na prawdę dobre, ulgę czujesz już od 1 tabletki ale wiadomo że przy dłuższym stosowaniu są lepsze efekty.

51

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Coś osłonowego na układ trawienny, do tego lżejsza dieta bez nabiału, ciężki ciemny chleb też bym wyeliminowała.

52

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Nie wiem co sprawia że masz takie dolegliwości- powinnaś to zbadać. Ale dla mnie dobrym środkiem na takie objawy jak uczucie pełności, odbijanie i wzdęcia, dobrym środkiem jest Kebene. Śmiało polecam smile

53

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

wzdęcia czy gazy najlepiej od razu potarktować czymś z apteki, takie rozwiązanie bedzie najskuteczniejsze, ja w takich sytuacjach biorę ulgasim, szybko usuwa gazy z jelit, uwalnia od uczucia balonu w brzuchu, a przede wszystkim szybko pomaga a przy wzdęciach czas jest najistotniejszy.

54

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

zaobserwuj po jakim jedzeniu Ci się tak dzieje

55

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

święte słowa! wzdęcia ból brzucha i inne tego typu objawy pojawiają się zwykle, kiedy najem się ciężkostrawnych potraw. dlatego najszybszym sposobem na to, żeby poradzić sobie ze wzdęciami jest to, żeby im zapobiegać wink no dobra, ale każdy z nas ma czasem ochotę na coś niezdrowego. to mi, jeśli po takim jedzeniu mam wzdęcia, pomagają tabletki ulgasim.

56

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

W okresie miesiączki zwykle męczą mnie wzdęcia i to wcale,a wcale nie jest przyjemne. Ale ratuję się termoforem na brzuch i tabletkami ulgasim. Takie połączenie łagodzi ból brzucha i niweluje nieprzyjemne gazy.

57

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

nie no jeżlei masz takie objawy w czasie okresu to rzeczywiście ten ulgasim moze cię ratować bo ja tutaj przetrwać w takiej sytuacji kiedy masz okres i musisz iśc do pracy, tam przecież nie mozesz sobie pozwolić na puszczanie gazów.

58

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

ja nie znoszę brac tabletek z byle powodu, ale OK, ostatnio się złamałam na weselu koleżanki, kiedy wzdęcia nie dawały mi się normalnie bawić. już nie mówiąc o śmierdzących gazach... w każdym razie ulgasim świetnie dał radę. po krótkim czasie mogłam wrócić do żywych wink

59

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

no niestety czasmai są takie sytuację, że ciężko pozbyć się gazów czy wzdęć, u mnie tez zawsze po imprezach typu wesela albo po grillu pojaiają się wzdęcia dlatego dobrze mieć tabletkę ulgasim żeby szybko móc reagować.

60

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Znam to, a w zasadzie znałam, miałam bardzo podobne problemy ale zdecydowałam się na wiztę u pani Beaty Ślebak Cebuli, zaczęłam stosować zaleceniia i moje problemy minęły

61

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

I czego ciekawego dowiedziałaś się na takiej wizycie? Ja raczej wzdęć nie mam i jak już się zdarzają przy tłustszym jedzeniu to najszybciej pomagają mi tabletki ulgasim.

62

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Jak tam wasze wzdęcia? Nikt nie wybuchł?

63

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Jelita, być może zabrzona mikroflora jelitowa, tzw. dysbioza lub zespoł jelita nadwrażliwego. Złe trawienie, warto poczytać o stosowaniu ziół na trawienie, a co najważniejsze to udać się z tym do dobrego lekarza. Spróbować zmienić również dietę, wzbogacając o produkty mniej wzdymające. Możesz spróbować z dietą wcześniej i zobaczyć. Jednak nie rezygnując z kontroli u specjalisty, zwłaszcza jeśli problem się dłużej utrzymuję. Może masz tak przy jakiejś konkretnej diecie, może być też tak ze stresu, nieregularnego snu....

64

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Wiadomo, że powinno się jeść potrawy lekko strawne, ale ja też nie zawszę umiem sobie ich odmówić, dlatego biorę ulgasim i problem ze wzdęciami mija smile Tabletki są dostępne bez recepty, więc można śmiało wypróbować i sprawdzić czy działają smile

65

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

hmmm może jakieś tabletki a najlepiej idź do lekarza

66

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

ja tak mam zazwyczaj przed okresem, ogromne wzdęcia i gazy. Jak zjem coś ciężkostrawnego to jeszcze dochodzi uczucie przepełnienia i odbijanie się.. to jest dopiero potworne.. i to dopada mnie zawsze w najmniej oczekiwanych momentach, wtedy czuję sie zawsze zawstydzona i zażenowana.. ulgasim to jedyne dobro jakie mi w takich sytuacjach pomaga.

67

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

u mnie wyszła celiakia. przez długi czas bagatelizowałam problem i jak miałam okropne wzdęcia i gazy i bolał mnie brzuch to łykałam ulgasim i mi przechodziło, ale to stało się bardzo częste i dopiero moja mama zmusił mnie to tego żebym poszła do lekarza i faktycznie porobił mi szereg badań, łącznie z rozpisaniem każdego posiłku i jak sie po nim czułam i okazało się, ze nie moge glutenu

68

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

u mnie okazała się celiakia, ale wcześniej zanim dowiedziałam się, że to mam to miałam strasznie okrpnie wzety brzuch poczykolwiek co nie zjadłam i do tego strasznie śmierdząco pierdziałam- a to było w tym wszystkim najstraszniejsze.. wtedy jedynym ratunkiem dla mnie był ulgasim. teraz z resztą też jest bo niby wyeliminowałąm gluten ale czasami po cieżkim jedzeniu znowu mi wywala brzuch i tylko czuję jak mi powietrze robi w brzuchu bałagan, łykam tabletke i po poł godzinie już jest spokoj.. ale moim zdaniem powinnaś pójśc do lekarza i porobić badania, bo może u Ciebie jest jakaś inna przyczyna gastryczna

69

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

A może warto skontaktować sie z lekarzem, skoro te wzdęcia od pewnego czasu się powtarzają? Jeśli to wzdęcia związane z przejedzeniem, to według mnie rzeczywiście wystarczą tabletki z symentykonem ulgasim.

70

Odp: Wzdęcia brzucha - co robić ?

Też mam problem ze wzdęciami hmm zawsze pojawiają się wieczorem oraz po spożyciu napojów gazowanych.