1

Temat: Męczące ugryzienia komara

Sezon komarów w pełni. Każde ugryzienie komara to dla mnie koszmar. Natychmiast na skórze pojawiają się swędzące bąble, kręci mi się w głowie. Miejsca ugryzienia smaruję maściami łagodzącymi świąd, np. Fenistilem, ale nie pomagają. Dlaczego tak się dzieje? Może to jakieś uczulenie?

2

Odp: Męczące ugryzienia komara

Myślę, że opisane przez Ciebie objawy mogą być efektem uczulenia na ślinę komarów. Przy ugryzieniu owady zostawiają jej trochę w miejscu ukłucia. Zawiera ona białko, które może powodować uczulenie. Niezbędna jest ochrona przed ugryzieniami, a więc stosowanie środków odstraszających komary. W aptekach i drogeriach dostępnych jest bardzo wiele preparatów przeciw komarom. Możesz również wypróbować naturalną metodę. Komary nie lubią zapachu czosnku. Gdy go spożywamy jest wydalany z oddechem i przez skórę, więc działa na nie odstraszająco. Natomiast zawroty głowy i złe samopoczucie wymagają stosowania leków przeciwuczuleniowych, gdyż faktycznie możesz być uczulona na któryś ze składników śliny komarów. W takiej sytuacji najlepiej zasięgnąć opinii lekarza.

3

Odp: Męczące ugryzienia komara

Zdaje się, że czosnek w moim przypadku nie działa. Jem duże ilości czosnku jednak moja krew, jest ulubionym napojem komarów. Na pewno przydają się środki, które chronią przed komarami, meszkami, kleszczami a także coś co złagodzi ugryzienie. Ja w tym roku kupiłam zestaw Stop z floslek, dobry jest żel po ukąszeniu. Z domowych polecam potrzeć miejsce amolem lub przyłożyć plasterek cebuli.

4

Odp: Męczące ugryzienia komara

Też kiepsko znosze ugryzienia komarów i tych jakże uciążliwych meszek. Wydaje mi sie że warto zastosować kilka metod jednocześnie, wtedy mamy wieksze szanse ze cos zadziała. W domu i w ogródku warto stosować odstraszacza komarów te elektryczne na prawde dobrze sie sprawdzają. Dobre są również takie spiralki które można palić w ogródku, oraz lampy rażące owady prądem. Słyszałam ze na ugryzienia dobrze działa przyjmowanie witaminy b2. Sprawia że skóra i pot maja specyficzny zapach co odstrasza komary. Podobno działa również zapach waniliowy(taki jak do ciasta) wcierany w skórę. A gdy już ugryzą należy rozgnieść tabletkę aspiryny i wymieszać z niewielką ilością wody. Papke nałożyć na ugryzienie i świad przechodzi.