1 2012-07-13 11:54:20

Temat: Jak usunąć włoski na brodzie?

Na brodzie mam dużo ciemnych włosków. Są one dosyć długie, ciemne i widoczne. Wyrywam je, ale szybko odrastają. (wydaje mi się, że jeszcze mocniejsze). Robiłam już różne badania z krwi, sprawdzając poziom hormonów tarczycy oraz testosteronu. Moja endokrynolog stwierdziła, że wszystko jest w normie. W jaki sposób mogę je usunąć? Depilacja laserowa nie wchodzi w grę ze względu na cenę.

2 2012-07-13 11:59:11

Odp: Jak usunąć włoski na brodzie?

Możesz wypróbować metodę enzymatyczną, tzw. Epil Free. Zabieg ten wykonuje się u kosmetyczki, która najpierw usuwa włoski woskiem lub pęsetą. Następnie na gładką już skórę nakłada kosmetyk rozszerzający mieszki włosowe, by wzmocnić działanie kolejnego, który stosuje po 5 minutach. Ten preparat zawiera roślinne enzymy spowalniające odbudowę włosów. Dzięki temu redukuje się odrastanie niechcianych włosków. Zabieg najlepiej powtórzyć kilka razy, a jego koszt wynosi ok.40-70 zł.

3 2012-08-19 14:15:03

A może spróbować depilacji nitką? Skoro to broda, to włosków nie powinno być bardzo wiele, więc nie  zajmie Ci to sporo czasu, gdy już nabędziesz wprawy, zaś wyniki mogą Cię zaskoczyć.

4 2012-08-21 08:21:35

Betka,
możesz na pisać coś więcej na temat tej depilacji nitką? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Na czym to polega?

5 2012-08-24 01:21:55

Sposób przyniesiony z Azji i podobno bardzo tam popularny. Bierzesz zwykłą nitkę (albo takie specjalne do tego celu), odpowiednio trzymasz w palcach i wyrywasz włoski po kolei - prawie jak pęsetą, tylko znacznie mniej boli. Tu masz ciekawy artykuł o depilacji nitką oraz filmik instruktażowy - miłej lektury i oglądania smile

6 2012-10-05 08:11:23

A nie myślałaś o depialcji laserowej ? http://www.cec-efekt.pl/pl/Oferta/ZABIE … ia-tradzik  To chyba jest jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o tego typu rzeczy, które wiążą się tez z takim naszym dyskomfortem.

7 2012-10-05 09:21:29

Dziewczyny wielkie dzięki za to, że został poruszony ten krępujący temat. Podałyście kilka sposobów usunięcia włosków z brody i pewnie coś wypróbuję. U mnie pojawia się ich kilka dosłownie, ale są czarne i widoczne. Jak nie mam przy sobie pęsety to mam poważny problem z ich usunięciem. Niestety w moim wypadku jest tak, że wieczorem nie mam ani jednego włoska, a rano budzę się i są trzy sad

8 2013-08-31 18:50:48

Ja z kolei  od 10 lat walczyłam z tzw 'męskim zarostem'. Wszystko poszło pod lupę - hormony, stresy, cuda dziwy i wyszło, że jestem zdrowa i że to jest moja uroda. Fajnie, ale ja nie chcę tak wyglądać. Więc jak nie drzwiami to oknem - zapisałam się na depilację laserową i głupia skusiłam się na tani IPL bo był na gruponach. 1,5 roku miesiąc w miesiąc chodzenia i płacenia i laserowania. Nie róbcie tego smile żadnego efektu. Już byłam bliska poddania się i zakupu rocznego maszynek do golenia, ale zadzwoniła moja siostra, że oglądała reportaż w którym jasno wyjaśnili, że owszem laser pomaga, ale diodowy, który wypala, a nie IPL, który tylko osłabia. Dziewczyny, jak zobaczyłam ceny diodowego, to usiadłam - 300zł jeden zabieg na tą część ciała. Więc krakowskim targiem zaczęłam szukać po gabinetach wszystkich cen i znalazłam w Krakowie gabinet Bona Dea czy jakoś tak. W każdym miesiącu mają 'laser day', gdzie jest połowę taniej i robiłam sobie zabiegi (łącznie 5) za 150zł co dwa miesiące. Nie tyle są efekty, co po prostu włosów nie ma, a najlepsze efekty są po pierwszym zabiegu. Owszem, boli jak cholera smile ale serio, to nic w porównaniu ze stresem jaki się czuło przed wyjściem do ludzi z włosami na twarzy. Sorry za przydługi tekst ale nie chciałam pisać przed osiągnięciem celu. Powodzenia i odwagi smile

9 2013-09-05 11:08:59

Osobiście do depilacji korzystam z pasty cukrowej. Możesz ją kupić np. w super-pharm za niecałe 20 zł. Dla mnie jest to dobry sposób na depilację niezbyt bolesną, dającą długotrwałe efekty. Może to pomoże? Na pewno włoski będą wolniej odrastały i z czasem staną się rzadsze.

10 2014-06-01 12:47:54

Polecam wizytę u profesjonalnej kosmetyczki, na pewno doradzi najwłaściwszy zabieg.