1 2012-07-13 11:54:20

Temat: Jak usunąć włoski na brodzie?

Na brodzie mam dużo ciemnych włosków. Są one dosyć długie, ciemne i widoczne. Wyrywam je, ale szybko odrastają. (wydaje mi się, że jeszcze mocniejsze). Robiłam już różne badania z krwi, sprawdzając poziom hormonów tarczycy oraz testosteronu. Moja endokrynolog stwierdziła, że wszystko jest w normie. W jaki sposób mogę je usunąć? Depilacja laserowa nie wchodzi w grę ze względu na cenę.

2 2012-07-13 11:59:11

Odp: Jak usunąć włoski na brodzie?

Możesz wypróbować metodę enzymatyczną, tzw. Epil Free. Zabieg ten wykonuje się u kosmetyczki, która najpierw usuwa włoski woskiem lub pęsetą. Następnie na gładką już skórę nakłada kosmetyk rozszerzający mieszki włosowe, by wzmocnić działanie kolejnego, który stosuje po 5 minutach. Ten preparat zawiera roślinne enzymy spowalniające odbudowę włosów. Dzięki temu redukuje się odrastanie niechcianych włosków. Zabieg najlepiej powtórzyć kilka razy, a jego koszt wynosi ok.40-70 zł.

3 2012-08-19 14:15:03

A może spróbować depilacji nitką? Skoro to broda, to włosków nie powinno być bardzo wiele, więc nie  zajmie Ci to sporo czasu, gdy już nabędziesz wprawy, zaś wyniki mogą Cię zaskoczyć.

4 2012-08-21 08:21:35

Betka,
możesz na pisać coś więcej na temat tej depilacji nitką? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Na czym to polega?

5 2012-08-24 01:21:55

Sposób przyniesiony z Azji i podobno bardzo tam popularny. Bierzesz zwykłą nitkę (albo takie specjalne do tego celu), odpowiednio trzymasz w palcach i wyrywasz włoski po kolei - prawie jak pęsetą, tylko znacznie mniej boli. Tu masz ciekawy artykuł o depilacji nitką oraz filmik instruktażowy - miłej lektury i oglądania smile

6 2012-10-05 08:11:23

A nie myślałaś o depialcji laserowej ? http://www.cec-efekt.pl/pl/Oferta/ZABIE … ia-tradzik  To chyba jest jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o tego typu rzeczy, które wiążą się tez z takim naszym dyskomfortem.

7 2012-10-05 09:21:29

Dziewczyny wielkie dzięki za to, że został poruszony ten krępujący temat. Podałyście kilka sposobów usunięcia włosków z brody i pewnie coś wypróbuję. U mnie pojawia się ich kilka dosłownie, ale są czarne i widoczne. Jak nie mam przy sobie pęsety to mam poważny problem z ich usunięciem. Niestety w moim wypadku jest tak, że wieczorem nie mam ani jednego włoska, a rano budzę się i są trzy sad

8 2013-08-31 18:50:48

Ja z kolei  od 10 lat walczyłam z tzw 'męskim zarostem'. Wszystko poszło pod lupę - hormony, stresy, cuda dziwy i wyszło, że jestem zdrowa i że to jest moja uroda. Fajnie, ale ja nie chcę tak wyglądać. Więc jak nie drzwiami to oknem - zapisałam się na depilację laserową i głupia skusiłam się na tani IPL bo był na gruponach. 1,5 roku miesiąc w miesiąc chodzenia i płacenia i laserowania. Nie róbcie tego smile żadnego efektu. Już byłam bliska poddania się i zakupu rocznego maszynek do golenia, ale zadzwoniła moja siostra, że oglądała reportaż w którym jasno wyjaśnili, że owszem laser pomaga, ale diodowy, który wypala, a nie IPL, który tylko osłabia. Dziewczyny, jak zobaczyłam ceny diodowego, to usiadłam - 300zł jeden zabieg na tą część ciała. Więc krakowskim targiem zaczęłam szukać po gabinetach wszystkich cen i znalazłam w Krakowie gabinet Bona Dea czy jakoś tak. W każdym miesiącu mają 'laser day', gdzie jest połowę taniej i robiłam sobie zabiegi (łącznie 5) za 150zł co dwa miesiące. Nie tyle są efekty, co po prostu włosów nie ma, a najlepsze efekty są po pierwszym zabiegu. Owszem, boli jak cholera smile ale serio, to nic w porównaniu ze stresem jaki się czuło przed wyjściem do ludzi z włosami na twarzy. Sorry za przydługi tekst ale nie chciałam pisać przed osiągnięciem celu. Powodzenia i odwagi smile

9 2013-09-05 11:08:59

Osobiście do depilacji korzystam z pasty cukrowej. Możesz ją kupić np. w super-pharm za niecałe 20 zł. Dla mnie jest to dobry sposób na depilację niezbyt bolesną, dającą długotrwałe efekty. Może to pomoże? Na pewno włoski będą wolniej odrastały i z czasem staną się rzadsze.

10 2014-06-01 12:47:54

Polecam wizytę u profesjonalnej kosmetyczki, na pewno doradzi najwłaściwszy zabieg.

11 2014-09-27 10:56:35

Laserowe usuwanie włosków z twarzy obejmuje niewielki obszar ciała, przez co całkowity koszt zabiegu nie będzie tak wysoki jak np. depilacja całych nóg. Jeśli nie depilacja laserowa to pozostaje usuwanie włosków pęsetą, paseczki woskowe do depilacji twarzy lub pasta cukrowa. Do usuwania włosków z twarzy nie powinno się stosować żadnych maszynek ani golarek, bo włoski będą odrastały szybko i staną się twardsze i bardziej widoczne.