1 2012-07-13 12:11:53

Temat: Jaka dieta wzmocni włosy?

Moje włosy są suche, cienkie i wypadają. Co mogę wprowadzić do mojej diety, aby wzmocnić włosy? Jakie produkty mam jeść? Czy rzeczywiście dieta może wpływać korzystnie bądź negatywnie na kondycję włosów?

2 2012-07-13 12:16:10

Odp: Jaka dieta wzmocni włosy?

Tak, składniki diety mają wpływ na stan włosów. Dla kondycji włosów i paznokci mają znaczenie witaminy z grupy B oraz witaminy A i E. Źródłem witamin z grupy B są np. płatki owsiane, pieczywo razowe, otręby, nasiona słonecznika i dyni, nabiał, jaja czy zielone warzywa liściaste. Witamina A występuje np. w  warzywach pomarańczowych, zielonych i żółtych, a witamina E - w kiełkach zbóż i olejach. Możesz również pić napar z dzikiej róży i pokrzywy, gdyż tam także są duże ilości tych witamin. Ewentualnie możesz zakupić w aptece gotowe suplementy diety.

3 2012-12-04 13:15:11

Odp: Jaka dieta wzmocni włosy?

Ja do tego dołożę jeszcze drożdże piwne - naprawdę zawierają bogactwo witamin, szczególnie tych dobrych dla włosów!

4 2014-09-03 09:23:23

Odp: Jaka dieta wzmocni włosy?

Dieta ma wpływ na włosy. Jeśli zależy ci na tym, aby je wzmocnić zadbaj, aby w twoim jadłospisie znalazły się produkty bogate w: magnez (kasza gryczana), żelazo (wątróbka, buraki), selen (płatki kukurydziane). Możesz zaopatrzyć się w preparaty wzmacniające cebulki włosów, np. z wyciągiem ze skrzypu polnego, pokrzywy, rzepy, kapsułki z witaminą H - biotyną. Aby zapobiec wypadaniu włosów możesz przyrządzić maskę z paru kropli nafty, żółtka i oleju. Taką maskę nakłada się na skórę głowy i włosy na godzinę przed myciem głowy. Zabieg mezoterapii skóry głowy stosuje się w przypadku włosów słabych i potrzebujących  odżywienia.

5 2014-11-24 16:51:58

Odp: Jaka dieta wzmocni włosy?

ja bylam na takim zabiegu z osoczem bogatopłytkowym w medycynie urody  zeby mi wzmocnic wlosy, wiec to na pewno jest ale ale rozmawialam z pania doktor i powiedziala ze  trzeba podejsc do tematu kompleksowo np naparz pokrzywy tez pomaga no i te pestki dyni tak samo takze tyle wiem smile podobno nawet  szczotkowanie włosów  pobudza ukrwienie skory głowy,lepsze ukrwienie-lepsze odżywienie a co zaty idzie odżywienie cebulek ale chyba to tez trzeba robic umiejetnie tongue
a z diety to jeszcze A i grupa B

6 2014-12-21 12:09:49

Odp: Jaka dieta wzmocni włosy?

Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest stosowana dla osób z łysieniem plackowatym, jak i z włosami wyjątkowo słabymi, wymagającymi odżywienia. Koncentrat bogatopłytkowy uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Ostrzykuje się nim skórę głowy pacjenta. Ma to pobudzać cebulki włosów do wzrostu.

7 2017-11-10 12:25:59

Odp: Jaka dieta wzmocni włosy?

Warto bazować na zdrowych produktach, które są pozbawione chemii, to moim zdaniem najważniejsza sprawa od której zaczynamy, a drugą rzeczą są dobre kosmetyki mające na celu wzmocnienie struktury włosów.

8 2017-12-28 15:54:08

Odp: Jaka dieta wzmocni włosy?

A może ci brakuje cynku w organizmie? Kiedyś też miałam takie problemy związane z wypadaniem włosów, i po zrobieniu dokładnych badań okazało się że mam niski poziom cynku we krwi.  Zresztą gdyby nie portal adamed expert to nigdy bym nie wpadła na to że mogę mieć jakieś braki w organizmie. Widocznie zdrowe odżywianie to nie wszystko