1

Temat: Domowe sposoby na niestrawność

Witajcie. Od jakiegoś czasu cierpię na niestrawność. Mam uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, uczucie pełności, nudności, zgagę i odbijanie. Nie wiem, jak się mam pozbyć tych nieprzyjemnych objaówów. Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby na jej pokonanie?

2

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Możesz złagodzić opisane przez Ciebie objawy na kilka sposobów. Po pierwsze, wprowadź do swojej diety drobne kasze, płatki, makarony, ryż kleisty, zupy warzywne z przyprawami (takimi jak kminek, majeranek, czarnuszka, tymianek, lubczyk, zioła prowansalskie). Wypijaj także spore ilości płynów - oprócz wody niegazowanej, możesz pić herbatę (owocową, zieloną) lub kompoty. Unikaj natomiast mięsa, potraw smażonych, tłustego nabiału, słodyczy oraz ostrych przypraw. Najlepiej jedz często (nawet 7-8 małych posiłków dziennie), ale za to w małych porcjach (do 20 dag).

3

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Możesz również wypróbować domowe napary. Na przykład ten: weź po pół łyżki szałwii, mięty i tataraku, zalej wrzątkiem i zaparzaj przez ok. 10 minut. Taki napar pij rano i wieczorem.
Innym sposobem na złagodzenie niestrawności jest siemię lniane. Na 0,5 litra wrzątku wsyp łyżkę siemienia lnianego. Gotuj przez ok. 5 minut. Następnie przecedź, wypij ciepłe na czczo. Powtarzaj przez minimum kilka dni.

4

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

to popatrzcie jeszcze na naturala.    pl/tag/560/sposoby_na_niestrawnosc_

5

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Zgaga, odbijanie, nudności, rozpieranie w górnej części brzucha, wzdęcia to główne skojarzenia. Robimy wszystko, aby pokarm sprawnie i miarę szybko przebył tę dość długą drogę.
- złota trójca; mielimy w młynku miętę, koper włoski i rumianek lub kminek, majeranek, koper włoski (można spróbować z dziurawcem). Łyżkę stołową rozpuszczamy w ciepłej wodzie i popijamy 30 minut przed jedzeniem,
- mieszanki imbiru, goździków i cynamonu,
- przeżuwamy pokarm jak najdłużej, mocno rozdrobnioną papkę połykamy,
- unikamy cukru, soli, potraw bardzo tłustych i pikantnych,
- nosimy raczej luźne ubrania, aby nie wypychać jedzenia ku górze brzucha,
- imbir, lekarski, wiązówka błotna z prawoślazem lekarskim, szałwia, anyż, olejek z mięty pieprzowej, łagodzą wzdęcia, skurcze (wodny roztwór olejku),
- lukrecja gładka (uwaga na nadciśnienie),
- wspomagamy wątrobę; raphacholin, sylimarol, cynarex, zwiększają wydzielanie żółci, łyżeczka sody oczyszczonej w szklance wody neutralizuje zgagę, lecz zgubne dla błony śluzowej (raczej rzadko),
- łyżeczka octu winnego na pół szklanki wody,
- siemię lniane; całe, mielone - uwaga, siemię zmniejsza absorpcję leków w jelitach.
- tolerancja mleka, generalnie z wiekiem człowiek przestaje tolerować laktozę krowią, ja nie pije i żyję wink),
- delikatny masaż brzucha (ruchy koliste),

6

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Miewam coraz częściej zgagę, co może być przyczyną i jak z nią walczyć?

7 Ostatnio edytowany przez Katia (2016-09-23 10:21:51)

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Wbrew pozorom nie ma co bagatelizowąć zgagę. Kwasy żołądkowe, które przedostają się do środkowego odcinka przewodu pokarmowowego mogą spowodować jego uszkodzenie. Takie nadżerki to nic przyjemnego. Jak zapobiegać zgadze i kwasom żołądkowym masz tutaj dobrą stronę: http://zgaga.eu/

8

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Na niestrawność bardzo pomaga ekstrakt z nasion kopru. Pomaga przy wzdęciach oraz chorobach dróg żółciowych i wątroby. Stosuje się je również w nadciśnieniu tętniczym, ponieważ mają zdolność obniżania ciśnienia krwi. Można kupić taki w formie kapsułek jako suplement na zdrowesuplementy.pl , 90 kapsułek bodajże 50zł.

9

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Na niestrawność też bardzo dobry jest CholestilMax w dodatku jest bezpieczny dla zdrowia i nie uzależnia naprawdę w takich sytuacjach jak grilowanie ze znajomymi jest niezbędny w torebce. Oczywiście domowe sposoby też można stosować ale to jest uciążliwe

10

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Należy unikać obfitych i ciężkich dań, na rzecz posiłków lekkostrawnych jedzonych częściej. Ograniczyć trzeba pokarmy tłuste, smażone potrawy, napoje gazowane, alkohol czy kawę.

Do tego pijmy dużo wody, która hamuje cofanie się soków trawiennych.

11

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

A ja polecam witaminy na wątrobę z dopelherz, mają sprawdzony skład i działają smile Ja czuję się po nich o wiele lepiej, a często miałam różne perypetie z wątrobą, szczególnie po tłustych daniach smile

12

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Ja staram się regularnie oczyszczać organizm z toksyn oraz złogów w jelitach. Polecam przetestować na sobie, czy nie pomoże smile

Dieta i odchudzanie to podstawa zdrowego trybu życia. Dlatego ja staram się żyć zgodnie z naturą i dbam o swoje zdrowie. Czytam dużo książek o dietach odchudzających, fitnessie oraz medycynie niekonwencjonalnej. Zapraszam do kontaktu kochani!

13

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

dokładnie oczyszczanie organizmu to najlepsze sposoby na pozbycie się niestrawności. Poczytaj sobie różne portale o zdrowiu np typu adamed.expert i postępuj wg wskazówek tam zawartych. Z własnego doświadczenia wiem że suszone owoce mają w sobie sporo błonnika który właśnie jest odpowiedzialny za niestrawność

14

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Tola napisał/a:

Witajcie. Od jakiegoś czasu cierpię na niestrawność. Mam uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, uczucie pełności, nudności, zgagę i odbijanie. Nie wiem, jak się mam pozbyć tych nieprzyjemnych objaówów. Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby na jej pokonanie?

Opisujesz objawy niedokwaszonego żołądka. Kup sobie ocet jabłkowy, jakiś ekologiczny najlepiej. Łyżka octu, dolać do 1/3 wody, wypić na raz. Smaczne nie jest, ale zgaga mija w ciągu 2-3 minut. Oprócz tego wrzuć do żołądka trochę soli, dzięki soli (najlepiej himalajskiej lub kłodawskiej) dajesz materiał do wyprodukowania kwasu trawiennego, kwasu solnego smile nie bój się soli, pomoże Ci. Możesz też kupić wodę Zuber, każdemu gorąco polecam. Znajomy wyleczył nią wrzody! Oprócz tego działa świetnie na trawienie.

Trzeba umieć sobie pomóc smile www.lenimenti.com

15

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Doskonale działa na niestrawność chlorofil roślinny, polecam wpisać w google: "chlorofil roślinny w płynie" i poczytać., jest wiele informacji.

16

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Po takich seriach niestrawnosci moze okazac sie, ze mamy problem z jelitami - u mnie niestety wlasnie tak sie okazalo. Mialam bardzo zaburzona gospodarke w ukladzie trawiennym - konczylo sie sraczkami i zatwardzeniami doslownie na zmiane. Dopiero przyjaciolka wspomniala mi, ze ona ochronnie na uklad pokarmowy stosuje inteste - srodek z maslanem sodu, ktory wspiera perystaltyke jelit i dodatkowo chroni organizm przed toksynami z tresci pokarmowych. Odkad stosuje kuracje tymi tabletkami to moje dolegliwosci zdecydowanie zelzaly, mozna by nawet powiedziec, ze sie uspokoily smile

17

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

W sieci i dobrych aptekach możesz dostać bardzo skuteczną, a przede wszystkim w 100% naturalną mieszankę ziół - "Le Dieci Erbe", czyli 10 ziół po włosku. Próbowałaś?

18

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Dieta lekkostrawna... Sprawdź po czym masz zgagę i inne objawy i przestań to jeść.

19

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

No tak, wydaje się, że zjeść mniej to najprostszy sposób, ale kto się nie przejadł niech pierwszy rzuci kamień. Wiadomo, że każdemu się zdarza i tu po prostu trzeba sobie pomóc czymś skutecznym, jak np. tabletki ulgasim.

20

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Naprawy z rumianku w moim przypadku potrafią zdziałać cuda, a jeszcze lepiej, kiedy dodaję tam trochę mięty. Ale jak już mocno męczą mnie wzdęcia, to nie kombinuję, tylko biorę ulgasim i tak sobie pomagam. Też to stosuję, jak domowy sposób na niestrawność, bo tabletki łykam w domu wink

21

Odp: Domowe sposoby na niestrawność

Moim ulubionym domowym sposobem jest jednak zapobieganie wink W sensie staram się nie przejadać i nie jeść za wiele tłustych potraw. Ale wiadomo, że każdemu czasem się zdarzy pofolgować i wtedy biorę ulgasim, bo te tabletki bardzo szybko pomagają przy objawach wzdęć i gazów.