Temat: Zabieg botoksem - czy bezpieczny dla zdrowia?

Mam widoczne zmarszczki wokół ust i w okolicy oczu. Stosowałam już różne kremy przeciwzmarszczkowe i takie o działaniu zmniejszającym zmarszczki i bruzdy, ale niestety bezskutecznie. Dlatego zastanawiam się nad zabiegiem botoksem. Czym jest botoks? Czy jest to bezpieczna dla zdrowia metoda? Jak długo utrzymują się efekty? Czy są jakieś przeciwwskazania?

2

Odp: Zabieg botoksem - czy bezpieczny dla zdrowia?

Botoks, inaczej zwany jadem kiełbasianym jest silnie działającą na układ nerwowy trucizną. Podawany w małych dawkach nie ma szkodliwego działania i nie kumuluje się w organizmie. Jest także nietrwały, z czasem się rozkłada i przestaje działać - efekty utrzymują się przez około 3-8 miesięcy. Przeciwwskazaniami do skorzystania z zabiegu botoksem jest alergia lub uczulenie na białko kurze bądź cierpisz na choroby skóry, np. trądzik. Oczywiście ciąża i karmienie piersią również wykluczają zabieg. Zabieg wykonuje lekarz, który powinien wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Wtedy zabieg będzie bezpieczny.

3

Odp: Zabieg botoksem - czy bezpieczny dla zdrowia?

Nie macie obaw przed tym zabiegiem?

4

Odp: Zabieg botoksem - czy bezpieczny dla zdrowia?

Obawy sa zawsze przede wszystkim przed ,,złymi efektami" np. sztucznie napompowanych ust, ktore moga oszpecić zamiast upiekszyć. Więc decydujac sie na takie zabiegi warto troche poczytać o prawdziwych profesjonalistach, co idzie z para z wyzsza cena..

5

Odp: Zabieg botoksem - czy bezpieczny dla zdrowia?

Czesc, wydaje mi sie ze kluczowy jest wybor lekarza. Ja jestem od 4 lat u doktora Piotra Krawczyka na grzybowskiej w Warszawie. Wizyta zawsze trwa prawie dwie godziny. Efekt jest za kazdym razem fajny. Polecam:)

6

Odp: Zabieg botoksem - czy bezpieczny dla zdrowia?

Podbijam

Dzisiaj mam ochotę na... smile

7 Ostatnio edytowany przez Marzenka (2018-11-06 08:17:10)

Odp: Zabieg botoksem - czy bezpieczny dla zdrowia?

No ja kiedyś nie dopuszczałam do siebie informacji,ze mogłabym wybrać się na taki zabieg. Jednak z czasem jak człowiek starzeje się i pojawiaja sie zmarszczki na twarzy to zmienia zdanie i te zmarszczki niekoniecznie mu się podobają smile
Sama za pomocą botoksu pozbyłam się

lwiej zmarszczki
oraz zmarszczek poprzecznych czola - czyli zastosowałam zabieg na 2  okolice....

Wiele osób, szczgólnie tych przeciwnych zabiegom nie wie na czym ten botoks polega
http://dbajmyozdrowie.eu/czy-zabiegi-z- … ry-pomysl/ - polecam zajrzeć sobie tutaj. Na stronie jest opisane jak wyglądaja takie zabiegi.

8

Odp: Zabieg botoksem - czy bezpieczny dla zdrowia?

Ja bym się bała tak stosować botoks, jeszcze coś pójdzie nie tak, a do tego to drogie. wolę naturalnie. Stosuję aloes (Hebe, zielone duże opakowanie) i maseczki na twarz, też te robione w domu. Tutaj znalazłam przepis. Co prawda artykuł jest o zniszczonej i suchej skórze, ale na twarz też świetnie działają
drmedicus.pl/zniszczona-skora-wina-promieni-uv

9

Odp: Zabieg botoksem - czy bezpieczny dla zdrowia?

jeśli zabieg jest wykonywany przez lekarza to mysle, ze nie trzeba mieć obaw o jego bezpieczenstwo. chociaz ja poki co zdecydowalam sie jedynie na wypelnienie zmarszczek kwasem hialuronowym z racji dosc mlodego wieku i kondycji skory. tak doradzil mi lekarz w Mediart clinic w Poznaniu i rzeczywiscie ten zabieg w zupelnosci mi wystarczyl, zeby uzyskac mlodzienczy wyglad smile

10

Odp: Zabieg botoksem - czy bezpieczny dla zdrowia?

skad jestes? we wroclawiu i okolicach dr Andrzej Kępa wykonuje zabiegi medycyny estetycznej- profesjonalnie, precyzyjnie,a poprawki sa subtelne. sprobuj sobie np. liftingu biomimetycznego. bezinwazyjny zabieg, a widocznie poprawia 'jakosc' skory i kontur twarzy smile

11 Ostatnio edytowany przez Walewska (2019-05-17 06:22:41)

Odp: Zabieg botoksem - czy bezpieczny dla zdrowia?

Toksyna botulinowa to lek, dlatego zabiegi z jej użyciem mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarza, i to doświadczonego, bo tu ważna jest precyzja.

To musi być specjalista, który doskonale zna specyfikę działania tej substancji oraz zasady kwalifikacji do takiego zabiegu.

Nie polecam na pewno robienia botoksu u kosmetyczek, widziałam że wiele z nich ma takie zabiegi w ofercie, jednak jesli chodzi o botoks to lepiej jest poddać się zabiegowi u lekarza.

Ze swojej strony polecam tę klinikę w Krakowie:
https://cliniqmed.pl/aktualnosci/botoks … -go-maluja

Bardzo duże doświadczenie lekarzy i osobiście jestem zadowolona z efektu.