1

Temat: Skóra niczym gąbka

Mam problem ze stoami. Skóra pomiędzy i pod palcami stóp wygląda po kąpieli jak gąbka. Jest bardzo sucha i twarda, czasami wręcz boli. W jaki sposób mogę pozbyć się tego problemu? Czy znacie jakieś skuteczne sposoby?

2

Odp: Skóra niczym gąbka

Bolące i popękane stopy są najczęściej przyczyną przesuszenia skóry. W niektórych przypadkach towarzyszy mu infekcja bakteryjna lub grzybicza. Aby zmniejszyć objawy przesuszenia radzę odpowiednio nawilżać skórę stóp. Na przykład olejkami - kokosowym lub migdałowym. Są to naturalne substancje, które odbudowują barierę ochronną naskórka, dzięki zawartości kwasów omega 3 i 6. Ponadto, chronią skórę przed infekcjami. Innym sposobem jest wysmarowanie stóp grubą warstwą wazeliny, po uprzednim umyciu i dokładnym osuszeniu. Można dodatkowo założyć skarpetki bawełniane.

3

Odp: Skóra niczym gąbka

Najlepiej używać balsamów i środków z witaminą A- podobno jest to bardzo potrzebna witamina przy pękających, wrażliwych stopach, piętach.

4

Odp: Skóra niczym gąbka

Mam wrażenie że ogólnie bardzo dużo osób ma problem z wysychającą skórą na stopach. Chyba za mało czasu im poświęcamy, całe dnie w butach- bo w pracy tak wypada, zwłaszcza po zimie stopy są w kiepskim stanie. Najważniejsza jest regularna higiena- taka podstawowa- mycie, piling rogowaciejącego naskórka a potem wsmarowanie kremu. Noszenie wygodnych butów, bawełnianych skarpetek- wietrzenie nóg najczęściej jak sie da ;P stopy lubią powietrze, natomiast już baktrie które powodują nieprzyjemny zapach nie koniecznie. Od czasu do czasu warto skorzystać z kosmetyczki- zwłaszcza po zimie zeby przygotować stopy do chodzenia w odkrytych butach smile W poważniejszych przypadkach można sie udać do kloniki podologicznej gdzie właściwie zadbają o nasze stopy smile