1

Temat: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Codziennie wypijam duże ilości kawy i często miewam stresujące sytuacje. Dlatego zamierz kupić sobie w aptece jakiś preparat z magnezem. Jaki możecie polecić? Słyszałam, że nie każdy magnez jest tak samo skuteczny ze względu na przyswajalność. Jaki więc produkt powinnam wybrać?

2

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów z magnezem, w różnych cenach - aż trudno wybrać. Maz rację, duże znaczenia ma to, w jakiej postaci magnez występuje w danym preparacie. Magnez najlepiej przyswaja się w związkach organicznych, np. w postaci mleczanu. Ponadto, najlepiej, aby taki magnez był w preparacie razem z witaminą B6. Zwiększa ona wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego oraz dalszy jego transport do komórek.
Oprócz formy w jakiej magnez jest dostępny w preparacie, na jego zmniejszone wchłanianie ma wpływ także kilka innych czynników. Na przykład wysoka zawartość błonnika w diecie lub dieta bogata w fosfor, a także nadmiar wapnia, soli kuchennej, szczawianów, alkoholu bądź niektórych antybiotyków.

3

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Dokładnie tak jak piszecie preparatów z magnezem jest na rynku strasznie dużo. Poczytałam poszperałam i zgłupiałam. Każda z aptek oferuje kilka lub kilkanaście preparatów  co więcej w kolosalnie różnych cenach. Zauważyłam też prawidłowość, że preparaty reklamowane w TV są o 50-100% droższe od pozostałych.

4

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Kalia…Myślę, ze nie należy patrzeć na cenę…znaczy pewnie należy, ale nie przede wszystkim.. Warto chyba wybrać magnez, który jest najlepiej przyswajalny.. Czyli trzeba poczytać na opakowaniu  z czym mamy do czynienia.. i tak: magnez może występować w różnych postaciach: cytrynianu, mleczanu, asparaginianu, chlorku, węglanu, magnezu chelatowego.. To, w jakiej postaci występują ma wpływ na ich wchłanianie, Chlorki i węglany wchłaniane są słabo a chelat jest wchłaniany bardzo dobrze.

5

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

mam koleżankę farmaceutkę, która na moje pytanie jaki magnez wybrać, od miesięcy powtarza: chelat, chelat, chelat… więc już wiem, że kupując suplementy magnezowe należy zwracać uwagę na to, czy w swoim składzie mają witaminę B6 (jak już słusznie zauważono powyżej) czyli chlorowodorek pirydoksyny (która znacznie zwiększa skuteczność działania magnezu) oraz w jakiej postaci występują .. i cóż Gagatku… czasem jednak człowiek musi się kierować ceną…- jak mam więcej w portfelu to kupuję magnez firmy Solgar, jak mniej- firmy Olimp.. oba to chelaty właśnie.Solgar lepszy ale droższy

6

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

A ja mam wrzody żołądka, więc dla mnie przy suplementowaniu się magnezem w tabletkach (choć mimo wszystko staram się czerpać go z naturalnych źródeł) największe znaczenie ma to, czy są to tabletki dojelitowe –na to zwracam głownie uwagę. Takie dojelitowe środki powlekane sa specjalną otoczka, która nie rozpuszcza się w żołądku a dopiero w jelicie własnie.

7

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

pamiętajcie dziewczyny, że zawsze warto pozyskiwać niezbędne dla zdrowia pierwiastki z naturalnych źródeł. Magnez występuje np. w orzeszkach ziemnych, gorzkiej czekoladzie (dobra wiadomość dla łasuchów wink kaszy gryczanej, , płatkach owsianych, grochu, szpinaku, kakao, bananach, makreli.. zanim sięgniecie po suplementy może warto urozmaicić diete po prostu

8

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Tak- tez jestem za tym, żeby przede wszystkim odżywiać się zdrowo, dbac o siebie i „czerpac z naturalnych źródeł”…tylko nie zawsze się da.. Miałam taki okres w swoim zyciu, ze piłam bardzo duzo kawy… i niby wiem, że kawa  wypłukuje magnez z organizmu ale  mimo to troche się przestraszyłam jak mi zaczęłą drgać powieka..okazało się ze to niedobory potasu i magnezu własnie. Brałam aspargin i pomogło.

9

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Najlepszym prepratem z magnezem (przynajmniej z mojego doświadczenia i znajomych mi osób) jest magsolvit B6. Między innymi dlatego, że jest to lek a nie suplement diety.

10

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Wielu moich znajomych stosuje Magne B6, ponadto stawiają także na dietę. Nie należy zapominać, że dobrym źródłem magnezu jest kakao, kasza, fasola, szpinak, dorsz. A co istotne, magnez znacznie lepiej się wchłania w obecności tłuszczów zwierzęcych. Jeśli stosujesz magnez, musisz pamiętać, że nie lubi on towarzystwa wapnia. Warto nie brać w tym samym czasie preparatów z magnezem i wapnem.

11

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Ja zamiast tabletek z magnezem piję wodę Ustroniankę z magnezem. Miałam problemy z sennością i skupieniem. Nie chciałam brać tabletek, a moja koleżanka która studiuje medycynę poleciła bym piła wodę z tym pierwiastkiem. Powiedziała też by koniecznie w wodzie znajdowała się tez witamina B6. A w tej wodzie ona na szczęście jest. Ustronianka jest bardzo smaczna. Fajnie, że jest też lekko gazowana. Przyznam, że nie odczuwam już takiego zmęczenia.

12

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Polecam calcium +magnez marki GAL
Wapń     400 mg (50% dziennego zalecanego spożycia)
Magnez     187,5 mg (50% dziennego zalecanego spożycia)
Fosfor     185 mg (26% dziennego zalecanego spożycia)

13

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Nie polecam rozpuszczalnych witamin zwłaszcza tańszych odpowiedników Plusza, typu Biedronka itd. Ten magnez to taki magnez, że właściwie nie magnez. Najlepsze są tabletki z magnezem.

14

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Przeczytałam mnóstwo artykułów o magnezie. Wniosek: najlepiej wchłaniany jest cytrynian i mleczan magnezu. Znalazłam Magne B6 max, który w składzie ma 100 mg cytrynianu magnezu. Jest jeszcze Maglek B6, który ma 500mg mleczanu. Wypróbowałam i jednak Magne B6 max jest lepszy. Od kiedy go biorę skończyły się uciążliwe skurcze stóp. Przedtem brałam różne magnezy, z chelatami magnezu włącznie i wieczorem wykrzywiało mi palce stóp. Teraz mam spokój.

15

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

najlepszy magnez jaki mialam to magnez o ile sie nie myle firmy FILOFARM !!!!
bardzo skuteczny jak dla mnie i tani

16

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

brałam już wiele preparatów z magnezem i zdecydowanie najlepszy jak dla mnie jest calcium+magnez Gal. Tylko po nim przeszły mi skurcze łydek i czuję się dużo lepiej mimo wypijanych litrów kawy (ot takie uzależnienie).

17

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

witam ja kupuje NegoMag Skurcz i jak dla mnie jest ok, ale chciałam zapytać czy może wiecie coś o MenMagu, kupiłam dla męża, promocja była smile

18

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

A jak z wchłanialności, czy zwracacie na to uwagę? Tak czytam o przyswajaniu magnezu
i ten magne b6 wydaje się mieć spora dawkę dobrze wchłanialnego magnezu.

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Jagoda napisał/a:

Codziennie wypijam duże ilości kawy i często miewam stresujące sytuacje. Dlatego zamierz kupić sobie w aptece jakiś preparat z magnezem. Jaki możecie polecić? Słyszałam, że nie każdy magnez jest tak samo skuteczny ze względu na przyswajalność. Jaki więc produkt powinnam wybrać?


Przy wyborze odpowiedniego preparatu uzupełniającego niedobory magnezu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na formę magnezu i jej przyswajalność w organizmie – to od tego zależy, jaka ilość jonów magnezu znajdujących się w preparacie rzeczywiście zostanie wchłonięta. Poza tym, warto pamiętać, że o ile w profilaktyce możemy wybierać między suplementem diety a lekiem, to przy zauważalnych niedoborach najlepiej wybrać przebadany i sprawdzony lek. Pamiętajmy również, że niedobory magnezu w diecie może uzupełnić suplement diety, natomiast niedobory w organizmie – lek.

20

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Wydaje mi się, że lepszym od takich preparatów w tabletkach będą jednak naturalne źródła magnezu. Jest ich sporo i wcale ni muszą źle smakować. Idealnym przykładem jest tutaj czekolada. Poczytajcie sobie jeszcze na tej stronie hellozdrowie.pl/medycyna/5-naturalnych-zrodel-magnezu o innych wskazanych produktach, które warto jeść ,aby dostarczać do swojego organizmu magnez.

21

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Woda magnezowa to dobry pomysl. Mam magnezowy filtr Aquamag i dzieki niemu w pare chwil kranowka zamienia sie w zdrowa i czysta magnezowa wode, taką piję bo niedoboru u mnie objawiaja sie w postaci dratwienia kończyn.

22

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

ja mam problem z niedoborami magnezu ale to wszystko przez to, że piję sporo kawy. No nie mogę się przełamać, mam taką pracę, że muszę być na obrotach... Nękały mnie długi czas nocne skurcze w łydkach i uciążliwe drganie powieki Czytałam, że pestki dyni i orzechy włoskie mają też dużo magnezu i nawet postanowiłam wypróbować ten sposób na uzupełnienie braków jednak nie wiele to dało. Zaczęłam brać chela mag z wit B6 bo lepiej się wchłania. I faktycznie, po kilku dniach przestały mnie budzić nocne skurcze smile

23

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Stosujemy preparaty dobrze wchłaniane,sól magnezową, MAGNE-B6 ACTIVE, MAGNE-B6 MAX, Mojej koleżance pomógł ASPARGIN ,tani i skuteczny,  dobry jest też Calcium+Magnez Gal, ze sprawdzonych jeszce ten jest dobry MagneT Mix Formula.

24

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Ja zazywam Chela-Mag B6 - polecila mi go moja znajoma przyjaciolka, ktora pracuje jako farmaceutka. Jest ponoc bardzo dobrze wchlanialny oraz niedrogo kosztuje. No i co wazne - dziala.

25

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Ja polecam Chela Mag B6, brałam i jest świetny. To mogę powiedzieć na 100%. Idealny na stres, nerwicę, skurcze mięśni i złe samopoczucie. Ja brałam przede wszystkim z powodu skurczów w nocy, ale polecam też na inne dolegliwości.

26

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

ja polecam chela ferr forte - czyli żelazo z kwasem foliowym i witaminami! bardzo fajny suplement no i nie samo żelazo ale z dodatkiem:)

27

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Halina napisał/a:

Ja polecam Chela Mag B6, brałam i jest świetny. To mogę powiedzieć na 100%. Idealny na stres, nerwicę, skurcze mięśni i złe samopoczucie. Ja brałam przede wszystkim z powodu skurczów w nocy, ale polecam też na inne dolegliwości.

Potwierdzam. Jest jeszcze wersja Chela Mag B6 Skurcze - w wersji dodatkowo z potasem

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Polecam Magnesium Diasporal, który jest w formie granulek o smaku pomarańczowym, opakowanych w saszetki. Może być przyjmowany bez konieczności popijania lub rozpuszczania produktu w wodzie, gdyż rozpuszcza się w jamie ustnej. Zawiera nie tylko tlenek magnezu, ale i cytrynian tego pierwiastka, który stanowi najlepiej przyswajalną formę magnezu.

apo-discounter.pl/magnesium-diasporal-400-extra-direkt-magnez-granulat-p-8872.html

29

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Chela MagB6- Fajny produkt. Nie tylko ze względu na świetną jakość, ale i przystępną cenę. Polecam serdecznie smile

30

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Polecam: Chela Mag B6.ŚWIETNY PRODUKT W PRZYSTĘPNEJ CENIE. Czegóż chcieć więcej??? Polecam dla wszystkich aktywnych kobitek!

31

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

nie wiedziałam skąd ciąglę czułam się znużona i zmeczona. Przyjmuje Chelę od kilku dni i czuję się o niebo lepiej.

32

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Właśnie się zastanawiałam, dlaczego czuję się taka zmęczona i rozdrażniona... zapomniałam w tym wszystkim o uzupełnianie magnezu w organizmie tongue

33 Ostatnio edytowany przez Katia (2016-04-05 12:42:40)

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Niektórzy mówią ,że nie ma sensu przyjmować magnezu ale ja się z tym nie zgadzam. Kiedy nie przyjmowałam bardzo źle się czułam. Łapały mnie straszne skurcze nocami. Nie mogłam wręcz spać. Od kiedy biorę suplementy z magnezem czuję się znacznie lepiej.Zdrowiej.
Aktualnie biorę te tabletki z magnezem dla aktywnych:
http://www.aptekaotc.pl/magnez-dla-akty … -tabl.html

Wspomagam się czasami pluszem
http://www.aptekaotc.pl/plusssz-magnez- … ratis.html

Jak zauwazyliście w sieci jest taniej. Nie polecam jednak zamawiać takich produktów na allegro. Lepiej jest złożyć zamówienie w sprawdzonej aptece.

34

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Ja wybrałam Doppelherz aktiv Magnez 400 RETARD ze względu na najwyższą dawkę magnezu i formę kapsułek o przedłużonym działaniu. Kupuję go w aptece, cena jest przystępna. Efekty? Zauważyłam, że czuję się lepiej - jestem osobą, która czasem bardzo się stresuje, często też bywałam przemęczona i jak najbardziej widzę poprawę smile

35

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

a magneB6?

36

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Lepiej samemu wypróbować. U mnie chelatowy w ogóle na działa. Biorę więc taki w płynie Floradix z wapniem. Powieki mi po nim nie drgają.

37

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Warto pamiętać, że magnez można odnaleźć w wielu naturalnych składnikach- pestki dyni, migdały, kakao, orzechy laskowe, banany. Na rynku dostępne są również wody mineralne bogate w magnez jak Piwniczanka. Warto najpierw w naturalny sposób uzupełniać magnez, który niestety jest łatwo wypłukać za pomocą kawy.

38

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

najlepiej sam magnez z B12 do rozpuszczania. Możesz wrzucić sobie np 2 tabletki do butelki wody i pić smile

39

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Ja wybrałam magnez którego nie trzeba łykać. Postanowiłam zamówić żywą sól magnezową. Polecam zajrzeć na stronę: solmg.pl.

40

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Ja łykałam magnez jedna tabletka dziennie ale skurcze dalej nie ustawały. Pytałam się lekarza o co chodzi i ciągle ta sama odpowiedź, że w okresie dorastania tak jest ale mając 24 lata kiepsko trzymać się tej samej odpowiedzi. Po jakimś czasie znalazłam w internecie żele z magnezem i postanowiłam użyć choć na początku podchodziłam do tego sceptycznie, bo jak magnez może się wchłaniać przez skórę? Jeśli ktoś cierpi na niedobór magnezu i objawia się to skurczami głównie w łydkach to zachęcam do zapoznania się z magvita.pl/zele-magnezowe/229-zel-zechsallsport.html?search_query=zechsallsport&results=2

41 Ostatnio edytowany przez goska_ (2017-06-22 09:54:11)

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Najlepiej to iść do apteki i zapytać farmaceuty, o albo jeszcze lepiej - wybrać się do lekarza. Standardowe badania na pewno nie zaszkodzą, a i przy okazji możemy dopytać o magnez smile Tutaj parę słów o tym pierwiastku - https://www.doppelherz.pl/aktualnosci/p … ia-magnez/ Często bagatelizujemy jego niedobór, a szkoda, bo magnez naprawdę jest niezbędny w naszym organizmie wink

42

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Największym problemem w wyborze magnezu, jest to, że nie każdy magnez dobrze się wchłania przez organizm. Wiele badań naukowych potwierdziło, że magnez najlepiej wchłania się przez skórę. Dlatego zamiast zajadać się tabletkami, lepiej zastosować sobie kąpiel w wodzie, która zawiera dużo magnezu.

43 Ostatnio edytowany przez talia (2017-06-27 06:54:04)

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Aktualnie biorę Magne B6. Z kilu powodów

miewałam duże skurcze ( szczególnie w nocy).
no i brak magnezu wzmagał mój pms wink Czułam sie okropnie,  moja rodzinna wspomniała mi abym zaczęła stosować suplementację.

Tak na marginesie polecam poczytać sobie o przyswajalności preparatów magnezu:
https://www.magneb6.pl/Wchlanialnosc%20 … swajalnosc

Bo ta może być bardzo rózna w zależności od środka.

44

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Ja dla siebie kupiłam tabletki "na skurcz" z doppelherz, mają w składzie i potas i magnez. Nie wiem tylko czy nazwy trochę nie przekręciłam wink Odkąd zaczęłam regularniej biegać to czasem łapały mnie skurcze, ale na szczęście to co polecono mi w aptece pomogło smile

45

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Ja zaczęłam stosować floradix wapń i magnez -  w okresie jesieni i zimy mam zawsze niedobory i jednego, i drugiego skladnika. Tonik floradix skutecznie je uzupelnia i dzięki temu nie choruje. Polecam zwlaszcza, ze jest to produkt bez alkoholu i konserwantow.

46

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

magneb6

47

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Polecam bardzo fajny artykuł odnośnie wyboru magnezu - sklep.kfd.pl/fit/magnez-niedoceniany-pierwiastek-o-ktorym-glosno-cz-1-a_61.html

48

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Ja to się ostatnio zdecydowałam żeby magnez suplementować i powiem że są efekty. Skurcze mnie jjuż tak nie męczą jak wcześniej, czasami to jak wracałam z pracy to tak mnie w łydce łapało że prawie autem wypadku nie robiłam...Magnez mam z B6 od Noble Health, duża dawka, na długo mi wystarcza.

49

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Ja stosuje miód gryczany , wiem miód słoik klei się też tak miała
Tearz stosuje miód w kulkach naturalny miód pszczeli w kulkach globehoney firmy Future Food International.
Mogę pić kawę bo miodowe kulki z miodem gryczanym zatrzymują magnez w organizmie

50

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Nie zawsze wszystkim wystarczy dieta i ćwiczenia.Sa takie osoby które muszą dodatkowo wspomagać się tabletkami.Slimunox to najlepszy wybór jeżeli ma się jakiekolwiek problemy na diecie.Dzięki nim chudnie się szybko i skutecznie.

51

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Mnie się sprawdza od pewnego czasu Laktomag B6 . Od długiego czasu sie odchudzam i w związku z tym chyba cierpię bardzo z powodu bólów nog i skurczow łydek, dodatkowo miewam okresowo drżenie lewej powieki
Zaczęło sie juz w ciazy, potem w okresie karmienia, Preparaty magnezowe które przyjmowalam jakoś nie pomagały albo pomagały na krótka chwile. Teraz przyjmuje Laktomag B6 i wszystkie objawy niedoboru ustapiły
Nawet przy jelitówce która ostatnio przeszłam a trwala tydzien, kiedy nie brałam magnezu bo i tak wszystko zwracałam, nie miewałam bolów łydek i skurczów, więc naprawde działa ten lek najlepiej (dodam, że stosowałam rózne nawet te najbardziej reklamowane i nie działały tak dobrze )

52

Odp: Jaki preparat z magnezem wybrać?

Bardzo dobrze działa nawet przy dużych i uciążliwych już niedoborach magnezu Magnez Multi-Chelat Complex. Kupuje bezpośrednio w internecie w yango - ma w skaldzie aż 5 aktywnych związków magnezu : diglicynian, cytrynian, węglan, jabłczan, tlenek magnezu plus dodatki jak witaminy z grupy B, selen , mangan i witamine D3 zeby wzmóc działanie. Mnie nie tylko skurcze minęły ale ogólne samopoczucie sie po tym polepszyło bo minęło przemęczenie,  nie czuje już osłabienia, serce nie dokucza u czuję sie o wiele spokojniejsza