Temat: Pękające naczynka na nogach

Kilka miesięcy temu zauważyłam na nogach pękające naczynka krwionośne, tzw. pajączki. Wydaje mi się, że jest ich coraz więcej. Strasznie szpecą moje nogi. W jaki sposób mogę zapobiegać pojawiającym się pajączkom? Czy można je jakoś usunąć?

2

Odp: Pękające naczynka na nogach

Pękające naczynka na nogach najczęściej pojawiają się podczas ciąży, gwałtownego przybrania na wadze, ale także mogą być uwarunkowane genetycznie. Najlepszą metodą usuwania popękanych naczynek jest laser. Niestety jest to dość droga metoda, a pajączki po jakimś czasie mogą się odnowić. Aby zapobiegać rozwojowi nowych pajączków, należy wzmacniać naczynka krwionośne, np. stosując preparaty z rutyną, maści z kasztanowcem. Podczas siedzenia (szczególnie długotrwałego) należy unieść nogi, np. podkładając coś pod nie, by usprawnić krążenie.

3

Odp: Pękające naczynka na nogach

Czy popekane naczynka na nogach moga sie pojawic od dlugotrwalego stania w miejscu (praca-11 godzin)? Mozna je usunac zwyklymi kremami z kasztanowca kupionymi w drogerii? Chce zaznaczyc ze mam cere naczynkowa.Czytalam ze kremy na roztepy tez moga powodowac pekanie naczynek.

4

Odp: Pękające naczynka na nogach

Można zastosować pijawki lekarskie

5

Odp: Pękające naczynka na nogach

Pękające naczynka to kruche żyły ,
trzeba zastosować produkty ProArgi 9+ a najlepiej wszystkie trzy
można się zapoznać na Blogu Ireny Piątek i moim Sunergy WorldWide Multarzynska Mariola

6

Odp: Pękające naczynka na nogach

I tu tesz duet tych naciagar z mlm-u??? tez Irena Piatek i Multarzynska??? spadajcie spamiary na księżyc!

7

Odp: Pękające naczynka na nogach

Ja używam diohespan i trochę się zmniejszyło, ale generalnie nic na to nie pomaga, choć można iść na laser i pousuuwać

8

Odp: Pękające naczynka na nogach

U męża na nogach pojawiły się mocno widoczne żyły.Jak sie dotyka czuć je pod palcami. Czasami te żyły mają kolor niebieski czasami fioletowy a czasami aż czarne.Niekiedy są różowe i mało co widoczne. Gdy są czarne wychodzą na nich takie małe jakby kulki.Miejsce to jest wypukłe i bardziej ciepłe.Nie mogę nigdzie znaleźć co to może być.Ma to już bardzo długo.Chce zaznaczyć że mąż ma nadwagę i pracę stojącą.Ćwiczy więc troche mu bledną te żyły.Rano też są mało widoczne. Czy to mogą być żylaki?

9

Odp: Pękające naczynka na nogach

Zdecydowanie jeśli mąż ma pracę stojącą to jego żyły są narażone na większe obciążenie. Niech weźmie Diosmitrin, środek na wzmocnienie żył i przeciwdziałający żylakom. Jeśli to stadium początkowe, to powinno pomóc. Ten środek świetnie też zmniejsza opuchliznę i ból nóg po całodziennym staniu.

Odp: Pękające naczynka na nogach

Skleroterapia to nieoperacyjna metoda leczenia naczynek. Wskazaniem do zabiegu są min.: pajączki na bocznej i przyśrodkowej powierzchni uda, pod kolanami i na podudziach, oraz drobne żylaki. Zabieg trwa na ogół 15-30 minut, wykonuje się go w pozycji leżącej. Nie wymaga znieczulenia. Naczynka nastrzykiwane są środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.

11

Odp: Pękające naczynka na nogach

Trzeba pamiętać o dwóch sprawach. Nie od razu musisz sie dawać ciąć i nie zawsze będzie pomagała domowa metoda. Masaż, zimne okłady, mniej szpilek i dobrze jest skorzystać z dobrego żelu na nogi. Ja stosuję galvenox soft i jestem zadowolona. Małe popękane naczynka znikają a nowe się nie pojawiają. Mocny skład z wyciągiem z kasztnowca, aloesem i pantenolem robi swoje;) polecam.

Odp: Pękające naczynka na nogach

Polecam krem Venostasin, który zawiera wyciąg z kasztanowca. Stosowany jest on w przypadku chorób, które związane są ze zwiększoną przepuszczalnością naczyń krwionośnych takich jak żylaki czy obrzęki. Krem zawiera także escynę, która zwiększa dotlenienie tkanek i przyspiesza rozpuszczanie zakrzepów krwi w podskórnych warstwach tkanek.

apo-discounter.pl/venostasin-krem-p-4348.html

13

Odp: Pękające naczynka na nogach

Polecam Detramax, który wspiera mikrokrążenie żylne i, poprzez wpływ na syntezę kolagenu, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Składa się z diosminy, hesperydyny, ekstraktu z liści winorośli właściwej i pestek winogron, a także z witaminy C. Klient do opakowania otrzymuje gratis żel kojący do nóg, który dodatkowo wspomaga działanie tabletek.

detramax.pl/

14 Ostatnio edytowany przez ua (2016-12-28 02:21:40)

Odp: Pękające naczynka na nogach

Teraz bardzo skuteczną metodą jest skleroterapia ale najpierw musisz się skonsultować z flebologiem czy Twój przypadek tego wymaga wink Tutaj możecie poczytać jak wygląda ten zabieg http://www.doktora.pl/zakres-uslug/chir … -warszawa/ wink

15

Odp: Pękające naczynka na nogach

Stosujemy takie metody leczenia żylaków, kończyn dolnych, jak: stripping, krioterapia, skleroterapia czy zabieg laserowy. Przed zabiegiem Pacjent powinien wykonać badanie: morfologia, poziomu cukru, APTT, wskaźnika protrombinowego, poziomu elektrolitów i EKG. Zalecamy również badanie obrazowe żył tj. USG Doppler.

16

Odp: Pękające naczynka na nogach

Kremy są dobre ale jedynie jako wspomaganie. Jeśli już cierpicie na zylaki to nie wiem czy za ich pomocą da się to wyleczyć....

Dzisiaj mam ochotę na... smile

17 Ostatnio edytowany przez Katia (2017-05-30 08:15:38)

Odp: Pękające naczynka na nogach

Kremy są dobre ale jedynie jako wspomaganie. Jeśli już cierpicie na zylaki to nie wiem czy za ich pomocą da się to wyleczyć....
Polecam raczej:
laserowe leczenie
skleroterapię
Ewentualnie klejenie żylaków:
http://centrumflebologiczne.pl/metody/k … -venaseal/

Jest to obecnie jedna z popularniejszych metod leczenia tej choroby ( niestety ale jedynie prywatnie).

18 Ostatnio edytowany przez ua (2017-07-31 14:25:46)

Odp: Pękające naczynka na nogach

U mnie poskutkowało dopiero zamykanie naczynek laserem w salonie kosmetycznym. Wcześniej smarowałam się kremami, brałam tabletki i nic.  Po kilku zabiegach tutaj http://www.kosmetykawladyslawowo.pl/   naczynka zniknęły na dobre wink Nie pojawiają się też nowe smile

19 Ostatnio edytowany przez kolyan (2017-12-20 07:07:41)

Odp: Pękające naczynka na nogach

Krem na żylaki - http://pl.thevarbooster.com Polecam go wszystkim kobietom i mężczyznom, którzy cierpią z powodu tych nieprzyjemnych, nieestetycznych żylaków, jako ze ten produkt naprawdę działa.

20

Odp: Pękające naczynka na nogach

Monica napisał/a:

U męża na nogach pojawiły się mocno widoczne żyły.Jak sie dotyka czuć je pod palcami. Czasami te żyły mają kolor niebieski czasami fioletowy a czasami aż czarne.Niekiedy są różowe i mało co widoczne. Gdy są czarne wychodzą na nich takie małe jakby kulki.Miejsce to jest wypukłe i bardziej ciepłe.Nie mogę nigdzie znaleźć co to może być.Ma to już bardzo długo.Chce zaznaczyć że mąż ma nadwagę i pracę stojącą.Ćwiczy więc troche mu bledną te żyły.Rano też są mało widoczne. Czy to mogą być żylaki?

Żylaki jak nic hmm U mnie najlepiej zadziałało ograniczenie cukrów w diecie, spore dawki witaminy E oraz dołączenie do diety omega 3.

Trzeba umieć sobie pomóc smile www.lenimenti.com

21

Odp: Pękające naczynka na nogach

mnie też zaczynają dokuczać, na stopach mam sine place

22 Ostatnio edytowany przez malinowaen (2018-05-25 14:17:46)

Odp: Pękające naczynka na nogach

oj to jest zły znak kochana, powinnaś już teraz zacząć dbać o nogi, jeśli nie wiesz jak zajrzyj na tą stronę http://www.nicniezatrzymamnie.pl/index.html , ćwicz, unikaj soli, idź do lekarza, może on coś zaradzi, mi polecił stosować diosminex kiedy bardzo zaczął mi dokuczać ból i uczuci ciężkich nóg

23

Odp: Pękające naczynka na nogach

Nie próbuj polskich środków na żylaki, spróbuj czegoś z wyższej półki z trokserutyną i wyciągiem z kasztanowca  - np. włoski Erbaven

24

Odp: Pękające naczynka na nogach

To wszystko zależy, od rodzaju lasera, od kliniki. Ja miałam laserowo zamykane naczynka w klinice Neonia w Krakowie. Efekt jest naprawdę świetny, a miałam naprawdę ogromne problemy z "pajączkami" smile

25

Odp: Pękające naczynka na nogach

Tez miałam podobne problemy, niebieskie cienkie zyłki na nogach, ktore cały czas przybywały,fioletowe pajaczki i zylaki. Warto wybrac sie do specjalisty polecam wizyte u flebologa. Nie ma na co czekac, mnie przekonała znajoma. Wybrałam sie do Kliniki Flebologii, zostałam zbadana ( usg dopller), badanie bezbolesne. Nastepnie miałam zabieg skleroterapii.

26

Odp: Pękające naczynka na nogach

na zylaki najbardziej skuteczny jest laser.. sama sie zdecydowalam na taki zabieg w klinice Dermed w Katowicach i nie zaluje. To byla decyzja zmieniajaca moje zycie, jestem szczesliwa, bardziej kobieca i piekna

27

Odp: Pękające naczynka na nogach

zgadzam sie z tym ze laser jest najlepsza opcja.. sama swoje usuwalam w Bienkowscy Clinic w Bydgoszczy i bardzo sobie chwale i opiekę i efekty smile

28

Odp: Pękające naczynka na nogach

Moje zyły bardzo się wzmocnily po braniu maxi3vena. Wystarczyło trochę samozaparcia i po paru tygodniach widzę ogromną różnicę, przestały mi ię robić pajączki, nogi nie bolą i w nocy nie łapią mnie skurcze, to był mój wilki problem bo taki skurcze mi ię zdarzały co noc i muiałam wstawać i rozmasowywać nogę.

29

Odp: Pękające naczynka na nogach

też żeby wzmocnic żyły od paru tygodni łykam maxi3vna, siostra mi te tabletki poleciła, bo ma problem z pękającymi żyłkami, już czuję efekty, nogi lżejsze, nawet po wielu godzinach na stojąco nie bolą jak kiedyś

30 Ostatnio edytowany przez wanillia (2019-07-02 22:58:38)

Odp: Pękające naczynka na nogach

Pajączki można usunąć z pomocą skleroterapii a zapobiegać nosząc produkty uciskowe. Ja mam podkolanówki i rajstopy z https://venoflex.pl/  są naprawdę wygodne i skuteczne. Można sobie dobrać samemu rozmiar na stronie, mają modele na różne pory roku, okazje, kolory do wyboru. I wcale nie widać, że to są medyczne rajstopy, ja spokojnie noszą i do sukienek na imprezy. A nogi dzięki nim wcale nie puchną i nie są takie ciężkie po całym dniu pracy.

31

Odp: Pękające naczynka na nogach

Zabieg skleroterapii można wykonać w Klinice Flebologii, jest bardzo skuteczny i szybko się go przeprowadza. Potem tylko trzeba nosić przez jakiś czas te pończochy uciskowe ale myślę że warto, jak problem jest zaawansowany to jedna z popularniejszych metod i nawert nie robi się przy nim znieczulenia bo jest boleśniejsze niż sam zabieg.

32

Odp: Pękające naczynka na nogach

Pajączki mozesz zamknąć laserowo, poki co to podobno najskuteczniejsza metoda ze wszystkich dostpenych.

33

Odp: Pękające naczynka na nogach

Bertie napisał/a:

Pajączki mozesz zamknąć laserowo, poki co to podobno najskuteczniejsza metoda ze wszystkich dostpenych.

Tak to prawda, tez miałam robiony ten zabieg, w Klinice na Wawelskiej w Warszawie. Zabieg jest bardzo skuteczny, bezinwazyjnie i szybko się go przeprowadza. Po zabiegu trzeba nosić przez jakiś czas pończochy uciskowe( mozna je dobrac na miejscu w klinice i odrazu pokażą jak je zakladać) . Jesli problem jest zaawansowany to jedna z popularniejszych metod.

34

Odp: Pękające naczynka na nogach

Kupiłam sobie to polecane przez was maxi3vena, moj problem nie jet jeszcze tak duzy żeby zabiegi robić i spróbuję z tymi tabletkami, kiedy powinam już jakieś efekty zobaczyć? Czy to pomoże tez na puchnięcie nóg?

35

Odp: Pękające naczynka na nogach

mi co prawda nie pękały naczynka, ale łykam maxi3venę na słabe krążenie, które sprawia, że po pracy bolą mnie nogi. no i już nawet po tygodniu było mi zdecydowanie lżej. tabletki, z przerwami łykam od miesiąca i teraz to już w ogóle bajka!