1 2012-07-18 22:58:58

Temat: Czym zastępić mleko u dziecka?

Moja 4-letnia wnuczka nie może spożywać żadnych produktów mlecznych, gdyż jest na nie uczulona. Nawet samo dotknięcie skóry np. twarogiem powoduje, że na skórze wyskakują jej krostki. Dlatego karmiona jest produktami zbożowymi, bezglutenowymi. Natomiast martwi nas, czy nie brakuje w jej diecie wapnia i innych składników odżywczych, które są zawarte w mleku. Czy istnieje możliwość, że mojej wnuczce kiedyś ta alergia przejdzie?

2 2012-07-18 23:05:27

Odp: Czym zastępić mleko u dziecka?

Spokojnie. Dziecko w wieku ok. 4 lat powinno otrzymywać dziennie ok. 600 mg wapnia. Rzeczywiście, najlepszym jego źródłem jest mleko i produkty mleczne. Ale pierwiastek ten występuje także w niektórych warzywach takich jak brokuły, biała kapusta czy suszonych owocach, np. rodzynki, morele, a także w rybach, np. sardynki. Można także podawać dziecku preparaty mlekozastępcze - najlepiej po konsultacji z pediatrą. Najczęściej u dzieci po 5 roku życia taka alergia ustępuje.

3 2017-02-21 01:30:47

Odp: Czym zastępić mleko u dziecka?

Polecam książkę "Zamień chemię na jedzenie". Napisała ją zwykła mama, która przez przypadek odkryła, skąd się biorą alergie u jej dzieci. Metodą własnych poszukiwań, prób i doświadczeń pomogła swoim dzieciom.