Temat: Jak prawidłowo nakładac krem?

Ostatnio przeczytałam, że sposób w jaki wklepujemy krem do twarzy ma istotne znaczenie. Czy to prawda? Czy od sposobu nałożenia kremu może być uzależnione jego działanie? Czy jeżeli aplikuję go niestarannie, to jego skuteczność jest niższa?

2

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

Wydaje mi się, że sam sposób wklepywania nie ma znaczenia. Bardziej możnaby dopatrzyć się różnicy między smarowaniem a wklepywaniem. W kwestii wklepywania kremu, na pewno trzeba to robić delikatnie. Jest to przeciez zabieg, który ma pobudzić mikrokrążenie skóry, a nie zrobić nam z twarzy czerwony balon.
Jesli ktos jednak obstaje przy wcieraniu kremu, to słyszałam kiedys od znajomej kosmetyczki, że nalezy to robic ruchami skierowanym w górę, by naciągnąc nieco skórę. Podobno hamuje to nieco pojawienie się zmarszczek i sprawia, że skóra nie jest tak obwisła.
Swoją drogą, polecam raz na jakiś czas wykonanie u kosmetyczki masażu twarzy- naprawdę super sprawa. Skóra jest jędrna i nawilżona przez wiele dni. No i jakie to przyjemne.. smile

3

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

Sposób w jaki wklepuje czy rozsmarowujemy krem na twarzy nie ma wpływu na jego działanie a tylko na wygląd naszej cery. Jesli się wklepuje krem na cąłje twarzy nie zostaje on na wierzchu. O to chodzi żeby cera nie miała zbędnego balastu i zapychacza w postaci resztek kremu na wierzchu.

4

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

Tak.prawdą jest ze krem należy delikatnie wklepywać w twarz zwłaszcza w okolicach oczu ,ust i w ogóle na całej twarzy.wklepujemy krem krem przez  2 minuty.jest to jakby mini masaż skóry mający na celu lepsze ukrwienie skóry i większą przyswajalnosć kosmetyku.raz w tygodniu można zrobić maseczkę z kremu na noc-nakładamy krem grubą warstwą na skórę,po 20 minutach pozostałosci które się nie wchłonęły należy zetrzeć delikatnie wacikiem a następnie delikatnie oklepać twarz opuszkami palców.jako kosmetyczka wiem co mówię.

5 Ostatnio edytowany przez dardarikus (2013-03-10 20:05:29)

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

na pewno wcieranie kremu zbyt mocno nie wpływa dobrze na srukture naszej skóry, ale wątpie żeby wcieranie lub wklepywanie mialy wpływ na własciwosci kremu jako takiego.wirtualne biura warszawa

6

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

Wklepywanie poprawia ukrwienie skóry i przez to składniki kremu są lepiej przyswojone.wogóle masaż twarzy daje dobre rezultaty,najlepiej wykonany na jakimś serum odżywczym.polecam.

7

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

Na wklepywanie nie mam czasu, raczej rozsmarowuje przy okazji robiąc szybki masaż.

8

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

ostatnio się dowiedziałam, że ważne są tzw. ruchy antygrawitacyjne, oczywiście nie tylko przy nakładaniu kremów, ale także innych kosmetyków. Dzięki temu skóra będzie dłużej jędrna smile

9

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

Oczywiście, że nakładanie kremu ma znaczenie. Ale nie dla jego działania, a bardziej dla poprawy jakości skóry (w końcu wklepując krem robimy taki mini masaż,). Jak będziesz naciągać skórę w dól, to sobie dodatkowo pogorszysz jej wygląd - logiczne. To się tyczy nie tylko wklepywania kremów, ale też utrzymywania postawy ciała. Jak będziesz cały czas trzymać głowę w dół to w końcu zrobią ci się bruzdy na szyi. Kilka takich zasad jak wklepywać krem w szyję właśnie i jaką utrzymywać postawę ciała przeczytasz tu miastokobiet.pl/pielegnacja-szyi/

10

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

To w koncu jak mam wklepywac krem pod oczy? Od wewnętrznych kącików oczu do zewnętrznych, czy na odwrót? Za każdym razem czytam od doradców coś innego i juz teraz sama zgłupiałam...

11

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

Krem do szyi HB fajnie na nią wpływa - tak to wyglądało u mnie, powiedzmy, że ta cera wygląda o wiele lepiej, ale uzyskanie dużej zmiany wymaga czasu.
U mnie wszystko jest w najlepszym porządku, przy czym wiadomo, że szyja wymaga ciągłej dbałości dla utrzymania w odpowiednim stanie.

12

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

To w jaki sposób wklepujemy krem do twarzy nie ma większego znaczenia i nie zmieni to właściwości kremu. Różnica jest tylko między wklepywaniem a rozcieraniem. Wklepywanie jest bardziej dokładne, delikatne i sprawia, że krem lepiej się wchłania, podczas gdy smarujemy twarz kremem to może on zostawać na powierzchni skóry i tworzyć grudki, co będzie wyglądało po prostu nieestetycznie.

13

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

Gdy byłam na warsztatach makijażu dowiedziałam się, że krem należy zawsze nakładać z dołu w górę. W ten sposób zapobiegamy obwisaniu naszej skóry i zapobiegamy tworzeniu się zmarszczek. W tym samym kierunku należy zmywać makijaż.

14

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

Krem do szyi i dekoltu HB - bardzo dobry kosmetyk, robiący sporą różnicę, mocno odmieniający cerę w tych miejscach.
Na mojej szyi nie pozostały jakiekolwiek ślady, wszystko wygląda naprawdę super, nie sprawia żadnych problemów.
Nie sądziłam, że samymi kremami zdołam to aż tak wygładzić - wygląda to super.

15

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

Ja też słyszałam, że powinno się wklepywać krem, zamiast rozsmarowywać. A podkład z kolei powinno się nakładać specjalną gąbeczkę, a nie palcami. A Wy jak nakładacie?

16 Ostatnio edytowany przez olha (2018-08-16 06:40:57)

Odp: Jak prawidłowo nakładac krem?

Powinno się do wklepywać a nie wcierać. Wcieranie nie jest odpowiednie ponieważ:
rozciąga skórę
i składniki kremu nie wchodza w nią tak dokładnie jak przy wklepytaniu
poza tym mozna w taki spsob pogłębić zmarszczki

Liczy się równiez sam krem:
https://pieknoizdrowie.com.pl/jaki-jest … -na-dzien/

Na stronie jest opisane w jaki sposob powinno sie wybrac dobry krem do twarzy na dzien albo na noc. Na dzien polecam lekkie nawilżające kremy z filtrem.Na noc mozna już nałozyc o wiele bardziej bogaty nawilzający i natłuszczający krem ( polecam głównie na serum, które będzie zawierało nawilżające składniki).

Dzisiaj mam ochotę na... smile