1 2012-08-06 15:28:39

Temat: Domowe sposoby na piękne włosy

Raz, z nudów, przeglądałam filmiki na youtube i natrafiłam tam na pewną dziewczynę, prowadzącą porady na temat urody itp. Na jednym z nagrań wypowiadała się na temat domowych odzywek do włosów i, co ciekawe, jedną z nich miałby być ocet! Zszokowało mnie to, ponieważ nigdy prędzej nie słyszałam o tym sposobie pielęgnacji włosów. Szczerze mówiąc, bałabym się zaryzykować i umyć w ten sposób głowę. Może któraś z Was miała już doświadczenie w tej kwestii?

2 2012-08-06 20:52:39

Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

Hej, być może chodziło jej o ocet jabłkowy ? Ocet jabłkowy ma szereg fajnych właściwości i nie ma się co go bać, bo bardzo pielęgnuje włosy właśnie. Nabłyszcza włosy, zapobiega ich wypadaniu i przetłuszczaniu się. Po umyciu włosów, robimy płukankę ( 3/4 szklanki wody - 1/3 octu ) i spłukujemy nią włosy. Trzymamy 5 minut i spłukujemy płukankę wodą.

3 2012-08-10 14:59:20

Witam Was smile
Jednak nadal będę się upierać przy swoim, że był to zwykły ocet kuchenny:) Wiem, że trochę to dziwne, ze względu na zapach przede wszystkim. Nie będę może jednak eksperymentować, mam wystarczająco słabe włosy na to. Jeśli któraś z Was odważyłaby się, obowiązkowo niech zda relację z efektu! Ten Wasz ocet jabłkowy brzmi jednak bardziej kusząco.. A czy stosowałyście może odzywkę z jaja kurzego? Doszły mnie kilka razy słuchy, że takze pomaga na zniszczone włosy..

4 2014-09-03 09:42:57

Dzięki octowi jabłkowemu włosy się wzmocnią, nabłyszczą i zwiększą swoją objętość. Taka kuracja hamuje ich wypadanie, zamyka łuski, łagodzi podrażnioną skórę głowy i odświeża je. W occie jabłkowym możesz myć włosy zamiast szamponu. Do litra ciepłej wody wlej ćwierć szklanki octu, wymieszaj. Wypłucz włosy, odczekaj 10 minut, dokładnie spłucz.

5 2015-08-16 02:49:31

To są moje dwa wypróbowane sposoby domowe... Morze Wam się przydadzą big_smile

Odżywka do włosów
- 1 jajko
- 2 łyżki oliwy z oliwek
- 1/4 obranego ogórka

Zmiksuj ze sobą jajko, oliwę oraz ogórek. Nałóż na włosy na 10 minut po czym dokładnie spłucz. Dla lepszego rezultatu zabieg powtarzaj przez cały rok raz w miesiącu.
...............................................................
Odżywczy spray do włosów

1 cytryna i 1 szklanka wody mineralnej

Wyciśnij cytrynę i sok z niej wlej do wody mineralnej. Tak przygotowanym roztworem spryskuj codziennie wody. Wodę cytrynową można przechowywać maksymalnie kilka dni (koniecznie w lodówce). Jeśli masz włosy suche zamiast cytryny użyj pomarańczy.

6 2015-11-23 13:35:55

O już któryś raz słyszę o płukaniu włosów octem, ale też sobie daruję:) Za to oleje są w regularnym użyciu. Ostatnio ten z orzechów włoskich

7 2016-02-11 22:05:19

Nie wiem jak ma zadziałać ocet i czy włosy po tym nie będą śmierdziały. Wole uzywać odzywek i szamponów ze sklepu. W kupuję dobrej jakość sprzęt do stylizacji włosów. Ostatnio kupiłam sobie twist secret z babylissa. Kręci takie fajne warkoczyki w stylu boho. Wygląda kosmicznie, ale łatwa w obsłudze.

8 2016-02-23 06:35:09

Ewentualnie możecie kupić sobie odżwki i maski do włosów w sklepie ale zwracajcie uwagę na skład. Nie powinny zawierać:
barwników
pochodnych ropy naftowej
parabenów

Świetne  są na przykład marki Perfect me z biedronki jakie ostatnio dorwałam. Cena śmieszna bo 1,50 a maseczki nie zawierają sztucznych składników oraz mają fajne działanie, nawilżające włosy tak wiec jestem generalnie pod wrażeniem ich działania. Nakładam taką maskę na włosy w sobotę oraz zostawiam na dłuzej. Następnego dnia włosy są o wiele mocniejsze oraz nie są obciążone jak przy normalnych maskach.