1 2012-08-09 10:49:59

Temat: Przechowywanie żywności podczas ciąży

Cześć dziewczyny, czy sposób przechowywania żywności podczas ciąży ma jakiekolwiek znaczenie ? Bo gdzieś się spotkałam z opinią, że przyszła mam nie powinna jeść produktów przechowywanych z naczyniach plastikowych. Co o tym myślicie ?

2 2012-08-09 10:52:07

Odp: Przechowywanie żywności podczas ciąży

W ogóle torebki plastikowe, plastikowe opakowania to wszystko może nie być dobre dla płodu. Z tworzyw sztucznych może się uwalniać biostenol A związek, który może przenikać do krwi rozwijającego się dziecka i może zaburzać rozwój płodu.

3 2014-07-01 21:37:12

Odp: Przechowywanie żywności podczas ciąży

Z całym szacunkiem ale skąd wy te mądrości bierzecie? Plastikowe torebki to mogą być niebezpieczne jak sobie na głowę założysz... Nikt Ci nie każe jeść jedzenia razem z opakowaniem. Masz cała game pudełek plastikowych które sa przebadane i przystosowane do przechowywania żywności. Zdecydowana większosć opakowań produktów spożywczych na świecie jest zrobiona z pochodnych plastiku. Gdyby przechowywanie produktów w tych pojemnikach było szkodliwe- wszyscy byśmy już poumierali. Nie warto wierzyć ze wszystko co sie czyta. Mam wrażenie że część takich nowinek wymyślaja ludzie którym sie nudzi tylko po to zeby sprawdzic jakie efekt odniosą. A potem siedzą i sie śmieją że ktoś to bierze na poważnie.