1 2012-02-26 22:01:51

Temat: Jak dobrze wybrać lekarza prowadzącego ciążę ?

Staramy się aktualnie z mężem o dziecko. I tak słysząc różne opowieści koleżanek - wiele z nich jest przerażających - bardzo obawiam się ciąży, jej prowadzenia przez lekarza, porodu - zastanawiam się jak ktoś, taki jak ja będący laikiem w kwestiach medycznych może dobrze wybrać lekarza prowadzącego ciążę ? Czym się kierować , jak ocenić jego fachowość ?

2 2012-02-29 21:09:02

Odp: Jak dobrze wybrać lekarza prowadzącego ciążę ?

Wybór lekarza prowadzącego ciążę to rzeczywiście decyzja, od której czasem wiele zależy. Trudno jednak o złoty środek. Nawet najlepszy lekarz może nie znaleźć wspólnego języka z pacjentką, w rezultacie czego przyszła mama może czuć się niezrozumiana czy lekceważona. Kierując się tą zasadą, warto wybierać lekarza, który od początku budzi nasze zaufanie. Ważne jest, aby kobieta ciężarna nie miała obaw przed zadaniem nawet najdziwniejszych pytań, a każda jej wątpliwość była omówiona i wyjaśniona. Czas poświęcony pacjentce pozwala często ocenić podejście lekarza. Nie bez znaczenia są oczywiście opinie innych mam, które już korzystały z usług lekarza. Renoma gabinetu nie zawsze jednak idzie w parze z jakością obsługi. Zwróćmy uwagę na wyposażenie gabinetu oraz czystość i aseptykę wykonywania badań. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszy lekarz może być niedostępny w kluczowej dla nas chwili porodu, dlatego warto by polecił również swojego zastępcę, który będzie znał historię pacjentki.

3 2012-06-12 17:11:48

Odp: Jak dobrze wybrać lekarza prowadzącego ciążę ?

Ja od dłuższego czasu uczęszczam do ginekologa, który pracuje w szpitalu. To dla mnie bardzo ważne, aby mieć lekarza z którym będę mogła rodzić. Większość moich koleżanek właśnie na to zwracało uwagę przy wyborze ginekologa prowadzącego ciążę i sprawdza się to idealnie. Dla mnie ważne jest także to że mój ginekolog jest również onkologiem. W mojej rodzinie kobiety często zapadają na raka jajnika i macicy.

4 2014-07-02 12:29:59

Odp: Jak dobrze wybrać lekarza prowadzącego ciążę ?

Wybierając lekarza prowadzącego warto wziąć pod uwagę kilka elementów.
1. Opinie innych pacjentek.
2. Dostępność do lekarza oraz sprzętu, badań.
3. Komunikatywność- czy jesteś w stanie sie z nim dogadać, jak Cie traktuje.
4. Czy bedzie mógł odebrać poród- tj. czy np. pracuje w szpitalu.
5. Jakie ma przekonania- czy na przykład podpisał 'Deklarację wiary'- ja np. do takiego który podpisał bym nie poszła. Bo mógłby zataić różne informacje tylko po to żeby ciągnać ciążę mimo jawnego zagrożenia dla mnie czy np. uszkodzeń płodu.
6. Powinnaś sie zastanowić czy wolisz starszego-teoretycznie bardziej doświadczonego ale potencjalnie też już rutynowo traktujący wszystkie ciążę. Czy wolisz młodszego lekarza- z mniejszym doświadczeniem ale otwartego np. na nowości- porody rodzinne, w wodzie itp.
7. Pomyśl czy wolisz panią doktor czy pana. Z paniami jest problem taki ze często są mniej delikatne i czasem też mają PMS.

5 2014-08-28 11:38:19

Odp: Jak dobrze wybrać lekarza prowadzącego ciążę ?

Też mam ten problem. Nie wiem kogo wybrać i czym się kierować. Gdzie znaleźć opinie pacjentek? Chciałabym kogoś, kto o mnie zadba i zleci wszystko co potrzebne, żebym nie musiała się obawiać o zdrowie dziecka i swoje. Takiego, któremu nie będzie szkoda pieniędzy na dodatkowe badania. No i kluczowe: czy lepiej szukać wśród prywatnych czy państwowych?

6 2014-09-03 13:03:46

Odp: Jak dobrze wybrać lekarza prowadzącego ciążę ?

może poszukaj na tej stronie dobrylekarz.pl ? ja jak szukałam lekarza, który będzie prowadził moją ciążę pytałam się koleżanek, które już rodziły, wybrałam tego, którego mi poleciły

7 2017-10-24 13:16:22

Odp: Jak dobrze wybrać lekarza prowadzącego ciążę ?

Dokładnie, najlepiej się popytać wśród koleżanek. Ja mieszkam w Limanowej i moją ciążę prowadziła pani ginekolog Beata Chołys- Duszyńska, świetny lekarz, byłam bardzo zadowolona. Kontakt do niej dostałam właśnie od koleżanek, także sprawdzony lekarz wink