1

Temat: Wągry!

Chciałabym wiedzieć, jak radzicie sobie z wągrami? Często męczę się by się ich pozbyć, a koniec końców oprócz czerwonej twarzy, nie widać zbyt wielu efektów. Przemywanie samym żelem też mi nic nie daję. Stosowałam juz nawet delikatny peeling twarzy szczoteczką ( czystą oczywiście! smile), ale przez to także nie pozbyłam się wagrów. Zakłądam, że wizyta u kosmetyczki tez niewiele mi pomoże. Poradźcie coś proszę!

2

Odp: Wągry!

Peeligi, maseczki i ręczne usuwanie. Też nie mam jednego super sposobu.

3

Odp: Wągry!

Wągier, inaczej zaskórnik, to nic innego, jak rozszerzony por wypełniony substancją tłuszczowo-rogową, która ciemnieje pod wpływem światła i tlenu. Aby pozbyć się problemu należy starać się znormalizować wydzielanie sebum, a jego nadmiar usuwać.

Twarz należy myć specjalnym, antybakteryjnym żelem do skóry zaskórnikowej (doskonale sprawdzą się też inne praparaty do cery tłustej) i koniecznie po myciu przemywać bezalkoholowym tonikiem zakwaszającym. Po oczyszczeniu twarzy warto nałożyć odpowiedni krem nawilżający do cery tłustej lub mieszanej, zawierający kwasy owocowe - lekko złuszczają obumarły naskórek i zapobiegają powstawianiu zaskórników.

Regularnie, najlepiej dwa razy w tygodniu należy wykonywać peelingi (najlepiej enzymatyczne lub gommage), nakładać maseczki oczyszczające lub oczyszczać twarz u kosmetyczki. Należy jednak uważać, aby w tej walce z zaskórnikami skóry z kolei nie przesuszyć!

4

Odp: Wągry!

Moja koleżanka stosuje mnóstwo produktów dla cery zaskórnikowej, ale tak naprawdę pomagają jej tylko wizyty u kosmetyczki. Niestety raz w miesiącu musi się tam pojawiać i oczyszczać skórę na twarzy. Stara się aby wizyty u kosmetyczki były zawsze w piątki, bo niestety na drugi dzień jej twarz wygląda okropnie.

5

Odp: Wągry!

Co najważniejsze wągry nie należy wyciskać! Najlepiej myć twarz przegotowaną wodą i mydłem, ale najlepiej, żeby nie było perfumowane. Bardzo pomaga również picie drożdży i robienie sobie z nich maseczki na twarz.

6

Odp: Wągry!

Mnie kosmetyczka proponowała kwas. Kilkukrotne wizyty miały pomóc z pozbyciu się głęboko zakorzenionych wągrów. Jeden zabieg nie wystarczy. Niestety przerwałam  po dwóch, wiec nie jestem w stanie czy metoda ta jest skuteczna.

7

Odp: Wągry!

Żeby sie pozbyć zaskórników , wągrów czy jakby ich tam nie nazywać trzeba zacząć kompleksowo. 1.Odpowiednia dieta- mało tłuszczów zwierzęcych i słodyczy- to poprawi kondycje skóry i sprawi ze mniej łoju bedzie sie wydzielać. 2. Codziennie myć twarz naturalnym mydłem lub specjalnym tonikiem. 3. Raz w tygodniu robić piling, a potem dokładnie nawilżać. 4. Raz na jakiś czas pozwolić sobie na odrobinę relaksu i pójść do kosmetycznki. Tam można spróbować np. mezoterapii. Ewentualnie kosmetyczka moze cos doradzić, dobrać jakiś zabieg. W większosci przypadków tyle wystarczy żeby sie pozbyć tego paskudztwa.

Odp: Wągry!

Zaskórniki możesz usunąć w gabinecie dermatologicznym. Będzie to złuszczanie kwasami, np. glikolowym w wysokim stężeniu, pirogronowym, mlekowym czy salicylowym, czy też mikrodermabrazja, gdzie daje to efekt złuszczania naskórka i pobudza produkcję kolagenu. Przeważnie robi się pięć zabiegów co dwa tygodnie.

9

Odp: Wągry!

Ja stosowałam tabletki IQFACE działają świetnie.Po niecałych dwóch miesiącach praktycznie pozbyłam się całkowicie trądziku.Jestem zdziwiona że można te tabletki kupić w Polsce bo ja je dostałam za Stanów.Ale naprawdę warto w nie zainwestować.