1

Temat: Lubrykanty dla starających się o dziecko

Witam. Czy słyszeliście o tym, że lubrykanty mogą przeszkodzić w zajściu w ciążę? Stosuje je od dawna ponieważ cierpię na suchość pochwy. Jednocześnie staramy się o dziecko. Nie wiedziałam, że to taki problem. Koleżanka poleciła mi stosować Pre-Seed , żel który podobno stwarza odpowiednie środowisko dla plemników. Zastanawiam się czy faktycznie działa. Stosowała je któraś z Was?

2

Odp: Lubrykanty dla starających się o dziecko

nie tylko problem w zajściu w ciąże ale wiele innych problemów jak zakażenia wew. czy poważne choroby skóry. podobno zatrzymują również owulacje. warto uważać na to co się w sklepie kupuje

3

Odp: Lubrykanty dla starających się o dziecko

Ja również stosuje Pre-Seed i jestem z niego jak na razie zadowolona. Najważniejsze dla mnie jest to, że podstawą jego składu jest oczyszczona woda, a co za tym idzie żel jest bardzo bezpieczny dla alergików i osób wrażliwych na różne środki farmaceutyczne . Tak mi Pre-Seed polecił ginekolog i jest z pewnościom sprzyjający dla par starających się o dziecko smile Pozdrawiam smile:))

4

Odp: Lubrykanty dla starających się o dziecko

a czy to nie będzie to samo co kupuje się w marketach? naprawde jest różnica między takimi środkami czy ta woda to pic? bo naprawde szukam dobrego środka a nie takiego po którym będę się kleić hmm

5 Ostatnio edytowany przez kulinarna (2012-08-20 17:32:25)

Odp: Lubrykanty dla starających się o dziecko

NIE! To jest środek farmaceutyczny. W markecie nie sprzedają tego środka! A co do tego z tą wodą, jak spróbujesz to sama się przekonasz, że on naprawdę nawilża. Więc moim zdaniem warto się przekonać na własnej skórze ! smile Dla zainteresowanych wklejam link: http://www.zostacmama.pl/ . Tutaj możecie sobie poczytać na temat środka. smile Pozdrawiam

6

Odp: Lubrykanty dla starających się o dziecko

wyczytalam ostatnio na ovufriend, że lubrykanty nie są wskazane podczas staran o dziecko: "Większość lubrykantów znajdujących się na rynku jest szkodliwa dla spermy (zabija plemniki), dlatego nie zaleca się ich stosowania parom, które starają się o dziecko. Jeśli potrzebujesz nawilżenia w czasie stosunku, spróbuj znaleźć specjalne preparaty przeznaczone dla par starających się o dziecko. Pamiętaj również, że ślina także niekorzystnie wpływa na jakość nasienia (może zmniejszać ruchliwość plemników)."